X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
НЕОРГАНІЧНІ КИСЛОТИ

Завантажити презентацію

НЕОРГАНІЧНІ КИСЛОТИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

НЕОРГАНІЧНІ КИСЛОТИ

Слайд 2

План 1.Кислоти, їх класифікація 2.Асортимент, призначення, зберігання і перевезення кислот

Слайд 3

Кислоти, їх класифікація

Слайд 4

Кислоти, їх класифікація Кислоти – це сполуки, які при електролітичній дисоціації утворюють іони водню. У водневих розчинах кислоти дисоціюють на іони водню і кислот ний залишок. Кількість атомів водню, яка здатна заміщуватись металами з утво ренням солей, визначає основність кислот. Розрізняють кислоти одноосновні (HCl, HNO3), двохосновні (H2SO4) і трьохосновні (H3PO4).

Слайд 5

Слайд 6

За походженням кислоти бувають органічні (оцтова, лимонна) і неорга-нічні (сірчана, соляна, азотна), за агрегатним станом – тверді (борна, лимон- на, стеаринова та ін.) і рідкі (соляна, азотна, фосфорна, сірчана та ін.). Серед неорганічних кислот найбільше значення мають сірчана, азотна і соляна кислоти.

Слайд 7

Сірчана кислота (H2SO4) – важка, масляниста, безколірна, досить гіг- роскопічна рідина питомою вагою 1840,7 кг\м3, температура плавлення 10,45 С, температура кипіння 296,2 С. Реагуючи з водою, сірчана кислота виділяє велику кількість тепла, що супроводжується “кипінням ” і розбризку- ванням рідини. Тому для приготування розбавлених розчинів необхідно більш важку концентровану кислоту тонкою цівкою добавляти до води. Кон- центрована сірчана кислота вступає в реакцію майже з усіма металами, утво-рюючи кислі солі (гідросульфати) і середні солі (сульфати). Вони спричиня-ють сильні опіки.

Слайд 8

Слайд 9

Соляна (HCl), або хлористоводнева, кислота – розчин хлористого водню у воді. Взаємодіє