X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Хімія в медицині

Завантажити презентацію

Хімія в медицині

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Хімія в медицині

Слайд 2

Хімія з давніх часів вторглася в життя людини і продовжує надавати йому різнобічну допомогу і зараз. Особливо важлива органічна хімія, яка розглядає органічні сполуки - граничні, неграничні циклічні, ароматичні та гетероциклічні. Лікарські речовини відомі з дуже давніх часів. Наприклад, у Стародавній Русі чоловіча папороть, мак та інші рослини вживалися як ліки. І до цих пір в якості лікарських засобів використовуються 25-30% різних відварів, настоянок і екстрактів рослинних і тваринних організмів. Останнім часом біологія, медична наука і практика все частіше використовують досягнення сучасної хімії. Величезну кількість лікарських сполук поставляють хіміки, і за останні роки в області хімії ліків досягнуті нові успіхи. З історії:

Слайд 3

Всі лікарські речовини можуть бути розділені на дві великі групи: неорганічні та органічні Ті й інші виходять з природної сировини і синтетично. Сировиною для отримання неорганічних препаратів є гірські породи, руди, гази, вода озер і морів, відходи хімічних виробництв. Сировиною для синтезу органічних лікарських препаратів служать природний газ, нафта, кам'яне вугілля, сланці і деревина. Нафта і газ є цінним джерелом сировини для синтезу вуглеводнів, які є напівпродуктами при виробництві органічних речовин і лікарських препаратів. Отримані з нафти вазелін, вазелінове масло, парафін застосовуються в медичній практиці.

Слайд 4

Класифікація лікарських речовин снодійні та заспокійливі(седативні); серцево-судинні; анальгезуючі (болезаспокійливі), жарознижуючі та протизапальні; протимікробні (антибіотики, сульфаніламідні препарати тощо); місцево-анестезуючі; антисептичні; діуретичні; гормони; вітаміни та ін.

Слайд 5

Алкалоїди Алкалоїди — складні органічні азотовмісні сполуки лужної реакції переважно рослинного походження, також є продуктом життєдіяльності грибів та деяких нижчих тварин. Найвідоміші алкалоїди, що знаходять застосування в медицині, містяться в таких рослинах: у головках маку снотворного — морфін, у беладонні лікарській — атропін, у тютюнових листках — нікотин, у листках чаю китайського і зернах кави — кофеїн. Ринкова ціна хірально чистого Ксестоспонджину С — алкалоїду, вперше знайденого в тканинах австралійської губки, складає близько 18 мільйонів доларів США за грам.