X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Харчові добавки Е числа

Завантажити презентацію

Харчові добавки Е числа

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Харчові добавки Е- числа

Слайд 2

Харчові добавки - це загальна назва природних або синтетичних хімічних речовин, що додаються в продукти харчування з метою надання їм певних властивостей (поліпшення смаку і запаху, підвищення поживної цінності, запобігання псування продукту), які не вживаються в якості самостійних харчових продуктів. Справжній розквіт їх використання почався xx ст. – харчової хімії.

Слайд 3

Існує велика різноманітність харчових добавок, які можна розділити на кілька видів.

Слайд 4

Коди харчових добавок дозволені в Україні Е-код Назва Приклади Е100 Куркуміни Ковбаси, сосиски, паштети Е461 Метилцелюлоза Морозиво, десерти, супи, соуси, лікери Е104-124 Хіноліновий жовтий Фруктові вина, морозиво,безалкогольні напої Е160а Каротини Маргарини, сири, вершкове масло Е160b Екстрактианато Олії, кондитерськівироби Е410 Камідьріжковогодерева Джем, желе, мармелад Е445 Гліцеринові ефіри деревної смоли Непрозорі напої, кондитерські вироби на основі какао ішоколаду Е450 Пірофосфати Десерти, соуси, ковбасні вироби Е1100 Амілози,протеази Хліб, пиво, соки,тверді сири

Слайд 5

Харчова хімія Три кілограми хімічних речовин. Ось та кількість, яка проковтується за рік середньостатистичним споживачем самих різних, часом абсолютно звичних продуктів: кексів, мармеладу, тістечка. Барвники, емульгатори, ущільнювачі, загусники присутні тепер буквально у всьому. Саме за допомогою харчових добавок продукт, навіть низької якості, отримує більш приємний смак, гарний колір, запах і консистенцію.

Слайд 6

При виготовленні продуктів з м'яса як консервант використовується нітрит натрію, який дозволяє не тільки продовжити термін зберігання, але й надає забарвлення готових продуктів. Нітрит натрію досить токсична речовина, тому його застосування обмежується ГОСТами і не може перевищувати 0.005% від загальної маси продукту.

Слайд 7

Харчові добавки в наших продуктах На думку виробників у складі їх продукції виявляються абсолютно нешкідливі і навіть зустрічаються корисні харчові добавки. Наприклад, добавка Е-163 (барвник) - це лише антоціан, яка є витягом з винограду, а Е-338 (антиоксидант) і Е-450 (стабілізатор) - звичайнісінькі мікроелементи, потрібні нашим кісток.

Слайд 8

Небезпека харчових добавок Харчових добавок на сьогоднішній день існує величезна кількість у виробництві продуктів харчування. Серед них виділяються безпечні, шкідливі і небезпечні. Харчова добавка на упаковці позначається буква Е з особливим номером. Важливо знати, що практично у всіх продуктах є це Е, тобто харчові добавки. І якщо на упаковці відсутній запис про харчову добавку, це ще не означає, що її немає.

Слайд 9

Як харчові добавки впливають на наше здоров'я У слідстві нещодавно проведеного випробування у Великобританії, більше вісімдесяти відсотків того, що ми вживаємо в їжу, купується в підлозі готовому вигляді або зовсім в консервованому вигляді. В наслідок чого ми спостерігаємо розвиток і мутацію, а так само збільшення росту таких хвороб як рак, діабет, ожиріння, депресія, астма. Багато лікарів і фахівці в цій галузі вважають, що при малій кількості вживання свіжих харчових продуктів, а також зростання штучно виготовлених добавок може бути однією з головних причин зростання всіх перерахованих вище захворювань.

Слайд 10

Про шкоду кислот Лимонна кислота (Е330) здатна впливати на емаль зубів. Карієс, вона, звичайно, не викличе, проте сприятиме ряду захворювань зубів і в ряді випадків провокувати больові напади у людей з підвищеною чутливістю зубів і при деяких формах карієсу. Більш небезпечна фосфорна кислота (Е338), здатна приєднувати іони кальцію. Перш за все, вона зв'язує кальцій, що міститься в слині. Експерти встановили, що при систематичному попаданні в організм ортофосфорна кислота здатна вимивати кальцій з кісток, що небезпечно розвитком остеопорозу, при якому виникає підвищена ламкість кісток навіть при мінімальних навантаженнях.

Слайд 11

Проблема в тому, що не всі харчові добавки, що використовуються в промисловості, добре вивчені. Окремі добавки можуть заважати дії лікарських препаратів. Глутамат натрію негативно впливає на головний мозок, погіршує стан хворих на бронхіальну астму, призводить до руйнування сітківки ока та глаукому.

Слайд 12

Висновок Уважніше читати написи на етикетках. Не дивлячись, цілком можна купити крохмаль зі смаком, запахом і кольором ковбаси. Деякі добавки шкідливі тільки у великих кількостях але, канцерогени мають властивість - накопичуватися в організмі. Так що, з часом це дасть про себе знати. Будь-яка модифікація продуктів робить їх потенційно небезпечними для здоров'я. Вживання синтетичних підсилювачів смаку та кольору - це обман власного організму. Вживати екологічно чисті продукти - свіжі сирі овочі, фрукти та ягоди. Не купувати продукти з великим терміном зберігання, зазначеним на етикетці - ознака того, що там багато консервантів.

Слайд 13

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія