X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Д.І.Мендєлєєв Життя та наукова діяльність вченого

Завантажити презентацію

Д.І.Мендєлєєв Життя та наукова діяльність вченого

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Д.І.Мендєлєєв. Життя та наукова діяльність вченого (над презентацією працювала учениця 9 класу Куцарєва Ганна) 2008 рік

Слайд 2

Освіта Дмитро Іванович Менделєєв народився 8 лютого 1834 року в Тобольську, у родині директора місцевої гімназії. З 1850 р. навчався на фізико-математичному факультеті Петербурзького педагогічного інституту. У 1855 р. закінчив його з золотою медаллю і був направлений учителем гімназії спочатку в Сімферополі, а потім в Одесі.

Слайд 3

Перші успіхи У 1861 р. Менделєєв написав перший у Росії підручник з органічної хімії. Навесні 1862 р. підручник був визнаний гідним повної Демидівської премії. У 1863 р. він отримав місце професора у Петербурзькому технологічному інституті, де читав лекції з органічної, неорганічної і технічної хімії. У 1865 р. Менделєєв захистив докторську дисертацію на тему: «Про сполуки спирту з водою».

Слайд 4

У 1867 р. Менделєєв перейшов у Петербурзький університет на посаду професора хімії, де повинен був читати лекції з неорганічної хімії. Однак, на його думку, ні в Росії, ні за кордоном не було курсу загальної хімії, який можна було б рекомендувати студентам. Дмитро Іванович вирішив написати його сам… Так з'явився підручник “ Основи хімії”.

Слайд 5

Д.І. Менделєєв у всьому полюбляв точність… Написавши на окремих картках назви елементів з позначенням їхньої атомної маси і основних властивостей, Менделєєв став розкладати їх у різноманітних комбінаціях, переставляючи і змінюючи місцями. Справа ускладнювалася тим, що багато елементів тоді ще не були відкриті, а атомна маса уже відомих визначена з великими похибками. Однак Дмитро Іванович все одно виявив певні закономірності.

Слайд 6

Передбачення Менделєєва Зіставляючи властивості елементів, що потрапили у вертикальні стовпчики, можна було ясно бачити, що вони періодично змінюються із зростанням атомної маси. Незбіжності у своєму періодичному ряді Менделєєв пояснив тим, що науці відомі ще не всі хімічні елементи. Він залишив у таблиці незаповнені клітинки і спрогнозував атомну масу і властивості цих елементів. Він також виправив неточно визначені відносні атомні маси елементів. Але до його відкриття майже ніхто не відносився серйозно.