X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Деякі відомості про фруктозу, рибозу й дезоксирибозу. Сахароза, її склад, будова. Хімічні властивості: гідроліз, утворення сахаратів

Завантажити презентацію

Деякі відомості про фруктозу, рибозу й дезоксирибозу. Сахароза, її склад, будова. Хімічні властивості: гідроліз, утворення сахаратів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ДЕЯКІ ВІДОМОСТІ ПРО ФРУКТОЗУ, РИБОЗУ Й ДЕЗОКСИРИБОЗУ.

Слайд 2

Фронтальна бесіда 1) Чим відрізняється молекула фруктози від молекули глюкози? 2) Глюкоза і фруктоза — це ізомери, гомологи чи те й інше водночас? Відповідь обґрунтуйте. 3) Я ка реакція відбувається в разі дії на глюкозу води: а) гідроліз; б) виділення вуглекислого газу; в) свій варіант?

Слайд 3

Фронтальна бесіда 4) Я кі функціональні групи входять до складу молекули глюкози: а) гідроксильна; б) фенольна; в) карбонільна; г) карбоксильна; д) естерова?

Слайд 4

Деякі відомості про фруктозу, рибозу й дезоксирибозу У природі найпоширенішими є моносахариди, у молекулах яких міститься п’ять (пентози) або шість (гексози) атомів Карбону. Моносахариди — це гетерофункціональні сполуки, до складу молекул яких входить одна карбонільна група (альдегідна або кетонна) і кілька гідроксильних. Наприклад:

Слайд 5

Слайд 6

Деякі відомості про фруктозу, рибозу й дезоксирибозу Однак не всі властивості моносахаридів узгоджуються з такою будовою. Так, моносахариди не беруть участі в деяких реакціях, типових для карбонільної групи. Це приводить до висновку, що моносахаридам, крім наведених формул, властива також інша структура, яка виникає в результаті внутрішньомолекулярної реакції між карбонільною групою з одним зі спиртових гідроксилів.

Слайд 7

Ізомеризацію рибози можна описати такою схемою:

Слайд 8

Дисахариди Дисахариди — це вуглеводи, молекули яких складаються з двох залишків моносахаридів, сполучених один з одним за рахунок узаємодії гідроксильних груп. Прикладом найпоширеніших у природі дисахаридів є сахароза (буряковий або тростинний цукри). Молекула сахарози складається із залишків глюкози та фруктози, з’єднаних один з одним за рахунок узаємодії гідроксильних груп.

Слайд 9

Слайд 10

Застосування одержаних знань У яких рослинах міститься багато цукру? Яку роль для людини відіграє сахароза?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія