X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Ромб та його властивості

Завантажити презентацію

Ромб та його властивості

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ГЕОМЕТРІЯ 8 РОЗДІЛ 1 ЧОТИРИКУТНИКИ Підготувала Лисенко Галина Вікторівна вчитель математики Теклинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Смілянської районної ради Черкаської області ЧОТИРИКУТНИКИ. Ромб та його властивості. Лисенко Г.В. Ромб та його властивості

Слайд 2

ЗМІСТ 1. Означення ромба 2. Властивості ромба: а) спільні з властивостями паралелограма; б) особлива властивість 3. Ознаки ромба 4. Найпростіший спосіб побудови ромба 5. Розв'язування задач з коментарем 6. Розв'язування задач на побудову 7. Із глибин століть 8. Це цікаво 9. Означення дельтоїда 10. Застосуйте на практиці З. Мета. Сформувати поняття про ромб; вивчити його властивості та ознаки; формувати вміння учнів застосовувати вивчений матеріал до розв'язування задач на побудову; вдосконалювати навички розв'язування задач на побудову, показати практичне значення геометрії; розвивати логічне мислення ; виховувати самостійність, уважність, інтерес до предмету РОМБ ТА ЙОГО ВЛАСТИВОСТІ ЧОТИРИКУТНИКИ. Ромб та його властивості. Лисенко Г.В.

Слайд 3

За допомогою парале- льного перенесення сторони паралелогра- ма утворити рівносторон-ній паралелограм. Аналіз утвореної фігури 1. Чи можна назвати фігуру АВСD паралелограмом? 2.Які властивості паралелограма має ця фігура? 3. Які нові властивості має ця фігура? A B C1 D1 C D ЗВ’ЯЗОК РОМБА З ПАРАЛЕЛОГРАМОМ ЧОТИРИКУТНИКИ. Ромб та його властивості. Лисенко Г.В.

Слайд 4

Ромбом називається паралелограм, всі сторони якого рівні. A B C D ОЗНАЧЕННЯ РОМБА ЧОТИРИКУТНИКИ. Ромб та його властивості. Лисенко Г.В.

Слайд 5

1) AB║DC, BC║AD. 2) AB = DC, AD = BC, AB = DC = AD = BC, 3) AC DB = О, АО = ОС, ВО = ОD. 4) А = С, В = D 5) A + B = 180° A + D = 180° A B C D О ВЛАСТИВОСТІ РОМБА ЧОТИРИКУТНИКИ. Ромб та його властивості. Лисенко Г.В.

Слайд 6

M N F K 1) Діагоналі ромба взаємно перпендикулярні 2) Діагоналі ромба ділять його кути навпіл О ВЛАСТИВІСТЬ ДІАГОНАЛЕЙ РОМБА ЧОТИРИКУТНИКИ. Ромб та його властивості. Лисенко Г.В.

Слайд 7

B A D C Якщо діагоналі паралелограма перпендикулярні, то цей паралелограм є ромбом 2) Якщо діагоналі паралелограма є бісектрисами його кутів, то цей паралелограм є ромбом О ОЗНАКИ РОМБА ЧОТИРИКУТНИКИ. Ромб та його властивості. Лисенко Г.В.

Слайд 8

НАЙПРОСТІШИЙ СПОСІБ ПОБУДОВИ РОМБА ЧОТИРИКУТНИКИ. Ромб та його властивості. Лисенко Г.В. Побудувати взаємно перпендикулярні прямі Відкласти, від точки їхнього перетину, два рівних відрізки на одній прямій і два рівних відрізки на другій прямій Кінці відрізків послідовно з'єднати

Слайд 9

B A D C Периметр ромба 36 см. Визначте його сторони. Один із кутів ромба дорів-нює 50°. Знайдіть інші кути. Одна з діагоналей ромба дорівнює його стороні. Знайдіть кути ромба. Діагоналі чотирикутника перетинаються під прямим кутом. Чи є це достатньою умовою, для того, щоб чотирикутник був ромбом. Відповідь спростуйте малюнком. О РОЗВ’ЯЗУЄМО ЗАДАЧІ З КОМЕНТАРЕМ ЧОТИРИКУТНИКИ. Ромб та його властивості. Лисенко Г.В.

Слайд 10

Діагоналі ромба ADCD AC і BC перетинаються в точці O. Відомо, що AC=16 см; BD=12 см. Знайдіть OC і OD. У ромбі ABCD А =120°. Знайдіть кути трикутника BOC, де O – точка перетину діагоналей ромба. 1°) У ромбі ABCD А =120°. АС = 18см. Знайдіть: РАВСD . 2°) У ромбі ABCD CАD =55°. Знайдіть: ADС 1*)Знайдіть кути ромба, у якого висота, проведена з вершини тупого кута, ділить протилежну сторону навпіл. 2*)Доведіть, що висоти ромба рівні. РОЗВ’ЯЗУЄМО ЗАДАЧІ САМОСТІЙНО ЧОТИРИКУТНИКИ. Ромб та його властивості. Лисенко Г.В.

Слайд 11

Задача 1. Побудувати ромб за даною стороною і прилеглим кутом. Задача 2. Побудувати ромб за даними діагоналями. Задача 3°. Побудувати ромб за однією діагоналлю і стороною. Задача 4*. Побудувати ромб за стороною і кутом між стороною і діагоналлю. РОЗВ’ЯЗУЄМО ЗАДАЧІ НА ПОБУДОВУ ЧОТИРИКУТНИКИ. Ромб та його властивості. Лисенко Г.В.

Слайд 12

За однією з версій “ ромб ” походить від грецького ρομβοζ – бутон, оскільки ромб схожий на чотирикутний бутон. Існує інше пояснення: ρομβο “ тіло, що обертається ”, “ веретено ”. У геометрію термін увійшов тому, що переріз обмотаного веретена дійсно має форму ромба. Слово “ ромб ” походить від грецького rhombos, що означає – дзиґа, кружіння. Слово «ромб» вперше уживається у працях Герона і Папи Александрійського. ІЗ ГЛИБИН СТОЛІТЬ ЧОТИРИКУТНИКИ. Ромб та його властивості. Лисенко Г.В.

Слайд 13

Герон Александрійский (давньогрецький вчений. Ἥρων ὁ Ἀλεξανδρεύς, другої половина I ст. н. э. — грецький математик і механік. . В 1814 році було знайдено працю Герона «Про діоптрій», в якій викладені правила земельних вимірів, фактично основані на використанні прямокутних координат. ІЗ ГЛИБИН СТОЛІТЬ ЧОТИРИКУТНИКИ. Ромб та його властивості. Лисенко Г.В.

Слайд 14

Якщо сполучити середини сторін ромба то утвориться прямокутник. Довести. Якщо сполучити середини сторін прямокутника то утвориться ромб. Довести. ЦЕ ЦІКАВО ЧОТИРИКУТНИКИ. Ромб та його властивості. Лисенко Г.В.

Слайд 15

Чотирикутник називається дельтоїдом, якщо його суміжні сторони є рівними між собою, та дві інші є теж рівними між собою. MP=MT, SP=ST Довести: MS ТР M P S T ОЗНАЧЕННЯ ДЕЛЬТОЇДА ┴

Слайд 16

За схемами розсувно-го кронштейна і розсувної решітки поясніть, чому точки A, B, C, D… завжди лежать на одній прямій. Швачка викроїла з тканини чотирикутник, який має бути ромбом. Як перевірити правиль-ність виготовлення викрійки, не користуючись інструментами? A. B. C . D. ЗАСТОСУЙТЕ НА ПРАКТИЦІ ЧОТИРИКУТНИКИ. Ромб та його властивості. Лисенко Г.В.

Слайд 17

1. М.І.Бурда, Н.А.Тарасенкова. Геометрія підручник для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів -К.:Зодіак-ЕКО, 2008.-240с. 2. Чекова А.М. “Геометрія 7-12 класи”: навчальний посібник, - Х.: Країна мрій,2009.-120с. 3. О.В.Темченко Геометрія. Плани- конспекти уроків Харків .:Світ дитинства, 2004.-250.с 4. О. Гайштут, Г. Литвиненко. Геометрія – це не складно Київ: “Магістр -S”, 1997. 120с. ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА ЧОТИРИКУТНИКИ. Ромб та його властивості. Лисенко Г.В.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Геометрія