X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Залізні та марганцеві руди

Завантажити презентацію

Залізні та марганцеві руди

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Залізна та марганцева руда в світі Богданової Олени та Колесник Ольги 10-Б кл.

Слайд 2

Залізні руди — природні мінеральні утворення з вмістом заліза у таких кількостях, при яких його економічно вигідно видобувати.

Слайд 3

Світовий видобуток залізних руд у 2001 р. склав 931 млн т. Найбільші виробники: Бразилія, Австралія, Китай, Росія, Індія, Україна. Світові потоки імпорту-експорту залізних руд на початку ХХІ ст. знаходяться на рівні 475 млн т. Родовища залізних руд промислового значення пов’язані з ендогенною, екзогенною та метаморфогенною серіями. В останні десятиліття освоєні процеси використання руди для безпосередньої виплавки сталі, минаючи стадію одержання чавуну, що ще більше збільшило роль залізної руди в усьому металургійному виробництві. Залізна руда дістається одним з наймасовіших видів продукції світової гірничодобувної промисловості: за обсягами видобутку вона поступається тільки вугіллю, нафти і природного газу. Разом з тим проблеми її видобутку, збагачення і транспортування є більш важкими, ніж інших енергоносіїв. 

Слайд 4

Видобуток Залізної руди

Слайд 5

Відомі залізорудні басейни: Криворізький (Україна), КМА (Росія), Мінас-Жейрас (Бразилія), р-ну Верхнього озера (США, Канада), Хамерслі (Австралія) та ін.  У 2000 р. в світі було здобуто 590 млн. т залізняку (за змістом металу в руді), в т.ч. в окремих країнах (млн. т): Бразилія – 125, Австралія – 113, Китай – 73, Індія – 51, Росія – 48, Україна – 30, США – 29, Канада – 23, ЮАР – 22, Швеція – 12. 

Слайд 6

Марганцеві руди – мінеральні утворення з вмістом манґану у таких кількостях, при яких його доцільно вилучати за сучасного рівня розвитку техніки.

Слайд 7

Виявлені ресурси марганцевих руд у надрах 56 країн світу оцінені в 21270 млн т. З них 67,4% знаходиться в Африці, 16,2% – в Європі, 7,8% – в Азії ,5,6% – в Америці, 3% – в Австралії і Океанії . Найбільшими ресурсами володіють ПАР (63,9% світових), Україна 11,8%, Австралія – 3%, Ґабон –2,4%, Казахстан –2,4%, Бразилія –2%. Перспективними вважаються території Австралії, Аргентини, Болівії, Бразилії, Ботсвани, Буркіна-Фасо, Ґабону, Демократичної Республіки Конго, Індії, Ірану, Марокко, Перу, Туреччини, Чилі. Сумарні прогнозні ресурси цих країн оцінюються в 2500 млн т.

Слайд 8

Загальні запаси марганцевих руд у 56 країнах світу на 1998 р., становили 8,8 млрд т, в тому числі підтверджені – 3,6 млрд т. Головними власниками запасів марганцю є 10 країн, надра яких укладають бл. 90% світових підтверджених запасів: ПАР, Україна (сумарно 47% світових), Казахстан, Ґабон, Грузія, Австралія, Бразилія, Китай, Болгарія, Індія. Запаси кожної їх цих країн перевищують 100 млн т. Високосортними рудами володіють ПАР, Ґабон, Австралія і Бразилія, в інших країнах руди середньої і низької якості.

Слайд 9

Дякуємо за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія