X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Велика Британія"

Завантажити презентацію

"Велика Британія"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Велика Британія ( Сполучене королівство Великої Британії та Північної Ірландії)

Слайд 3

Слайд 4

Велика Британія — суверенна держава, розташована біля північно-західного узбережжя континентальної Європи.  Площа - Загалом244 101 км²

Слайд 5

На заході держава межує з Ірландією, що понад 700 років була колонією Великої Британії. її Найближчі сусіди на материку — Франція та Бельгія.

Слайд 6

 Сполучене Королівство оточене Атлантичним Океаном, Північним морем, протокою Ла-Манш та Ірландським морем. Сполучене Королівство має 14 Заморських територій.

Слайд 7

Державний прапор

Слайд 8

Державний гімн - "God Save the Queen" (Боже, бережи Короля/Королеву!) -  патріотична пісня, національний гімн Великобританії, що виконується під час важливих державних подій у країні. 

Слайд 9

Сполучене Королівство унітарна держава, конституційна монархія з парламентською системою управління. Столиця Королівства — місто Лондон. Королівство об'єднує чотири країни: Англію, Північну Ірландію, Шотландію та Уельс.

Слайд 10

4 частин (історичні країни):  Англія (39 графств, 6 метрополітенських графств та Великий Лондон), адміністративний центр — Лондон;  Уельс (22 унітарні утворення: 9 графств, 3 міста й 10 міст-графств), адміністративний центр — Кардіфф;  Шотландія (12 областей: 9 округів і 3 загальні території), адміністративний центр — Едінбург;  Північна Ірландія (26 округів), адміністративний центр — Белфаст.

Слайд 11

Ло ндон — столиця Англії і Великої Британії, розташована на річці Темза; площа 1580 км²; населення 7 825 200 (2010), з передмістями понад 9 млн.

Слайд 12

За кількістю населення країна посідає друге місце серед європейських держав після Німеччини. Для Великої Британії здавна характерний низький природний приріст населення, що на сьогодні становить більш як 1 на 1000 осіб за рік. Декілька років спостерігалося навіть незначне скорочення кількості населення держави. Зараз у Великій Британії кількість населення повільно зростає за рахунок незначного природного приросту та притоку іноземців. Низька народжуваність на фоні значної середньої тривалості життя (78 років) зумовлює процес старіння нації.

Слайд 13

Населення-62.7млн осіб. Густота246 чол,/км² Міське населення 89,5% Офіційні мова-англійська.

Слайд 14

Національний склад населення — строкатий. Понад 80 % складають англійці, близько 4 % — уельсці (валійці), 2 % — ірландці, близько 5,2 % — шотландці і понад 4 % — вихідці з держав Співдружності та ін. Із середини XX ст. тут проживає близько ЗО тис. вихідців з України.

Слайд 15

У структурі зайнятості населення близько 80 % припадає на працюючих у сфері послуг, 19 % — у промисловості та 1 % — у сільському господарстві. У країні є безробіття, яке в середньому щорічно сягає понад 5,5 %.

Слайд 16

Державний устрій Конституційна монархія - МонархКоролева Єлизавета II - Прем'єр-міністрДевід Камерон

Слайд 17

Законодавчий орган - двопалатний парламент (палата громад і палата лордів).

Слайд 18

Членство в міжнародних організаціях  - член ООН, ОЄСР (1960), ЄС (1973), НАТО (1949), РЄ (1949), ЗЄС (1954). 

Слайд 19

 Велика Британія — ядерна держава, третя у світі за військовими витратами. Сполучене Королівство є постійним членом Ради безпеки ООН з моменту її заснування. Воно також є членом Співдружності націй, Ради Європи, Європейського Союзу, Великої вісімки, Великої двадцятки, НАТО, Організації економічного співробітництва та розвитку,Світової організації торгівлі.

Слайд 20

ВВП на 1 особу-37 млн дол. Сполучене королівство розвинена країна, шоста у світі за номінальним ВВП і сьома за ВВП з врахуванням купівельної спроможності. У 19 ст. і в першій половині 20 ст. вона була найбільш економічно потужною країною у світі, і досі зберігає значний економічний, культурний, військовий, науковий та політичний вплив. 

Слайд 21

Валюта Валюта Фунт стерлінгів (GBP)

Слайд 22

Найбільші міста –Лондон, Бірмінгем (2,4 млн. осіб.), Манчестер (2,1 млн. осіб), Глазго (1,5 млн. осіб), Ліверпуль (1,5 млн. чосіб), Лідс (1,3 млн. осіб), Шеффілд (1,2 млн. осіб), Ньюкасл (1 млн. осіб), Едінбург (700 тис. осіб), Белфаст (550 тис. осіб), Кардіфф (400 тис. осіб).

Слайд 23

Більшість віруючих - протестанти. За віросповіданням жителі Великої Британії належать до трьох конфесій: англійці й уельсці є прихильниками протестантської англіканської церкви; ірландці — католики; шотландці — протестанти (пресвітеріани).

Слайд 24

Клімат Клімат Сполученого Королівства м'який, що пояснюється головним чином впливом Північно-Атлантичної течії (продовженняГольфстріму), що приносить теплі води до західного узбережжя Європи.

Слайд 25

За особливостями рельєфу територія Великої Британії поділяється на дві основні області. Висока Британія (включаючи Північну Ірландію), розташована на півночі і заході країни, підстилається стійкими древніми корінними породами і являє собою в основному сильно розчленовані височини і менш поширені низовини. На півдні і сході розташована Низька Британія, характерна горбистим рельєфом, невеликими височинами і декількома гірськими районами; в її основі залягають більш молоді осадові породи. Кордон між Високою і Низькою Британією проходить приблизно в південно-західному напрямі від Ньюкасла в гирлі р.Тайн до Ексетера в гирлі р. Екс на півдні Девона

Слайд 26

Рельєф центральної, і південно-східної частин Великої Британії горбисто-рівнинний; у Шотландії, Уельсі і Ольстері переважають невисокі гори і височини, сильно згладжені льодовиками та річковою ерозією. Півострів Уельс зайнятий Кебрійськими горами, на південь від Шотландії розташовані Пеннінські та Камберлендські гори. Найвищі гори Великої Британії знаходяться на Північно-Шотландському нагір'ї. Гора Бен-Невіс, розташована недалеко від верхів'я затоки Лох-Лінне, підіймається до висоти 1343 м над рівнем моря, а в районі перетину цього нагір'я і Грампіанських гір декілька вершин перевищують 1200 м. Головні ріки: Темза, Северн, Трент, Мерсі. .

Слайд 27

Великобританія омивається Атлантичним океаном і його морями. На півночі і заході переважає гірський рельєф - Північно-Шотландське нагір'я (до 1343 м), Пеннінські і Кембрійські гори; на півдні і південному сході - горбисті рівнини.

Слайд 28

Економіка Велика Британія — одна з найбільш економічно високорозвинених індустріальних країн світу. Провідна економіка у сфері фінансових послуг, фармакологічної і військової промисловості. Стабільні ТНК. Високоточні технології і хайтек (телекомунікації і біотехнології). Видобуток нафти і газу з Північного моря. Інновації в розробках програмного забезпечення. Гнучкі умови праці. Успішно уловлює тенденції в зниженні курсів валют. Низьке безробіття (у 2004 р. 4%).

Слайд 29

Основні галузі промисловості: машинобудівна, електрообладнання та автоматика, корабле- та авіабудівна, електроніка, металургія, хімічна, вугільна, нафтова, паперова, харчова, текстильна, легка промисловість. Розвинуті всі види сучасного транспорту.

Слайд 30

Сільське господарство Сполучене Королівство відрізняється, навіть серед країн західної Європи, малою долею населення (близько 2%), зайнятого в сільському господарстві. Британське сільське господарство інтенсивне та комерційне, з високим рівнем механізації. Його підтримка спочатку національною політикою, а згодом і Єдиною сільськогосподарською політикою (ЄСП) ЄС, призвела до того, що продуктивність виробництва деякої сільськогосподарської продукції перевищила попит. Зайнятість в сільському господарстві поступово знизилася, а, із запровадження політики скорочення надлишків, ця тенденція, ймовірно, продовжуватиметься. Британський уряд вживає заходи, щоб створити можливості альтернативного працевлаштування в сільських областях, особливо в тих, що віддалені від міст. Площі сільськогосподарських угідь (близько три чверті загальної площі країни) також зменшилися, і частина орної землі пішла під пасовища.

Слайд 31

Сільське господарство забезпечує 3/4 потреб країни в продовольстві. Головна галузь сільського господарства - м'ясо-молочне і молочне тваринництво. Поголів'я (1995, млн.): великої рогатої худоби 11,9, свиней 7,9, овець 29,5.

Слайд 32

Найголовніші сільськогосподарські культури — пшениця, ячмінь, овес, цукрові буряки, картопля і рапс. Тоді як істотний відсоток пшениці, ячменю і рапсу ідуть на корм тваринам, багато із залишку обробляється для людського споживання. Сполучене Королівство досягло високого рівня самостійності у виробництві основної сільськогосподарської продукції за винятком цукру ісиру.

Слайд 33

Лісництво Майже одна-десята частина сухопутної території Сполученого Королівства віддана лісоводству. Комісія Лісоводства підтримується урядом і керує майже половиною всіх лісів, а решта — в основному в приватних руках. Місцеве виробництво лісоматеріалу забезпечує менш ніж одну-п'яту частину попиту Сполученого Королівства. Більшість нових насаджень — хвойні ліси в нагірних областях, але комісія заохочує посадку широколистих дерев.

Слайд 34

Рибальство Хоча Сполучене Королівство — одна із провідних держав Європи за виловом риби, риболовна промисловість була в тривалому занепаді. Рибальські межі були розширені до 200 морських миль (370 км) від берега в середині 1970-х. Рибна промисловість Британії зараз забезпечує тільки половину повного попиту країни. Найголовніша для вилову риба — тріска, пікша, макрель,мерлан і камбала, також молюски, зокрема норвезькі омари, омари, краби та устриці.

Слайд 35

Ресурси та енергія Сполучене Королівство має відносно обмежені запаси економічно цінних мінеральних ресурсів. Тут видобувають деякі важливі метали, в особливості олово, яке забезпечує місцевий попит наполовину, і цинк. Є достатні постачання неметалічних мінералів, зокрема піску, гравію, вапняку, доломіту, крейди, сланцю, бариту, тальку, глини і глинистого сланцю.

Слайд 36

Експорт: машини і обладнання, нафта і нафтопродукти, продукція хімічної промисловості. Основні зовнішньоторговельні партнери: країни ЄС, США, Японія. Великобританія - крупний експортер капіталу. Іноземний туризм (близько 12 млн. чоловік в рік).

Слайд 37

Основні річки: Темза, Северн, Трент, Мерсі, Клайд. На півночі багато озер (Лох-Несс, Лох-Ломонд, Лох-Ней та ін). В горах - торфовища; вересові пустки. Численні національні резервати природи і парки для рекреації (Пік-Дистрикт, Сноудонія та ін).

Слайд 38

Найбільші кам'яновугільні басейни — Йоркширський, Ньюкаслський (північ Англії) та Уельський. Значними є запаси нафти й газу (шельф Північного моря). У Британському секторі Північного моря зосереджені значні поклади нафти та природного-газу. Велика Британія є єдиною з. європейських країн "великої сімки", яка повністю забезпечує свої потреби власними нафтою і газом

Слайд 39

Надра острова містять невеликі запаси залізної руди у центральних узбережних частинах держави, свинцево-цинкових та олов'яних руд на півострові Корнуелл (південний захід Великої Британії). У центральній частині Англії є поклади кухонної та калійної солей.

Слайд 40

На півночі Шотландії розміщений великий озерний край, що характеризується значними рекреаційними ресурсами.

Слайд 41

розташування Великої Британії на островах сприяє розвитку морського транспорту та виходу до міжнародних морських торговельних шляхів. Тунель, що прокладений у найвужчому місці протоки Ла-Манш, з'єднує Велику Британію з материком. Головні порти: Лондон, Ліверпул, Манчестер, Мілфорд-Хейвен, Халл, Саутхемптон, Иммингем.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія