X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Техногенні проблеми в суспільстві"

Завантажити презентацію

"Техногенні проблеми в суспільстві"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ТЕХНОГЕННІ ПРОБЛЕМИ В СУСПІЛЬСТВІ РОБОТА УЧЕНИЦІ 11-Б КЛАСУ ІВАНКІВСЬКОЇ ЗОШ I-III СТУПЕНІВ №1 КОСТЮК ЯНИ

Слайд 2

ЗМІСТ ЕКОЛОГІЧНІ КАТАСТРОФИ 1.1 ЗАБРУДНЕННЯ ПОВІТРЯ 1.2 КИСЛОТНІ ДОЩІ 1.3 ОЗОНОВІ ДІРКИ 1.4 ЗАБРУДНЕННЯ ВОДИ 1.5 ВИРУБКА ЛІСІВ ЯДЕРНІ АВАРІЇ

Слайд 3

ЕКОЛОГІЧНІ КАТАСТРОФИ ЕКОЛОГІЧНА КАТАСТРОФА – Надзвичайно швидка і тому небезпечна деструкційна зміна умов навколишнього середовища глобального чи локального масштабу, яка пов’язана з нанесенням величезної шкоди навколишньому середовищу, загибеллю рослин, тварин і людей.

Слайд 4

ЗАБРУДНЕННЯ ПОВІТРЯ ПІД ЗАБРУДНЕННЯМ ПОВІТРЯ РОЗУМІЄТЬСЯ ПРОЦЕС ВНЕСЕННЯ В ПОВІТРЯ АБО УТВОРЕННЯ В НЬОМУ ФІЗИЧНИХ АГЕНТІВ, ХІМ. РЕЧОВИН ЧИ ОРГАНІЗМІВ ЯКІ НЕСПРИЯТЛИВО ВПЛИВАЮТЬ НА СЕРЕДОВИЩЕ ЖИТТЯ АБО ЗАВДАЮТЬ ШКОДИ МАТЕРІАЛЬНИМ ЦІННОСТЯМ. ЗАБРУДНЕННЯ ПОВІТРЯ ПОЗНАЧАЄТЬСЯ І НА КЛІМАТІ ПЛАНЕТИ. ГЛОБАЛЬНЕ ПОТЕПЛІННЯ, ЩО СУПРОВОДЖУЄТЬСЯ СИЛЬНИМ ЗРОСТАННЯМ ВИСОТИ РІВНЯ СВІТОВОГО ОКЕАНУ. ЗАБРУДНЕННЯ ПОВІТРЯ ЗНИЖУЄ РІВЕНЬ СОНЯЧНОЇ РАДІАЦІЇ, В РЕЗУЛЬТАТІ ПОВЕРХНЯ ЗЕМЛІ ОХОЛОДЖУЄТЬСЯ, ЩО В СВОЮ ЧЕРГУ МОЖЕ ВИКЛИКАТИ ОБЛЕДЕНІННЯ ПІВНІЧНИХ І НА ПІВДЕННИХ ШИРОТАХ. ГОЛОВНІ ДЖЕРЕЛА ЗАБРУДНЕННЯ ПОВІТРЯ-ПІДПРИЄМСТВА ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНОГО КОМПЛЕКСУ, ОБРОБНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ ТА ТРАНСПОРТ.

Слайд 5

КИСЛОТНІ ДОЩІ КИСЛОТНІ ДОЩІ-УСІ ВИДИ МЕТЕОРОЛОГІЧНИХ ОПАДІВ(ДОЩ, СНІГ, ГРАД, ТУМАН ТА ІН.) КИСЛОТНІСТЬ ЯКИХ ВИЩА ВІД НОРМАЛЬНОЇ. У ВОДЯНИХ ЕКОСИСТЕМАХ КИСЛОТНІ ОПАДИ ВИКЛИКАЮТЬ ЗАГИБЕЛЬ РИБ ТА ІНШИХ ВОДЯНИХ МЕШКАНЦІВ. РАЗОМ ІЗ АГИБЕЛЛЮ ОЗЕР СТАЄ ОЧЕВИДНОЮ І ДЕГРАДАЦІЯ ЛІСІВ. КИСЛОТИ ПОРУШУЮТЬ ЗАХИСНИЙ ВОСКОВИЙ ПОКРИВ ЛИСТІВ, РОБЛЯЧИ РОСЛИНИ УРАЗЛИВИМИ ДЛЯ КОМАХ, ГРИБІВ ТА ІНШИХ ПАТОГЕННИХ ОРГАНІЗМІВ. У РЕЗУЛЬТАТІ ЗАКИСЛЕННЯ ГРУНТУ ВІДБУВАЄТЬСЯ РОЗЧИНЕННЯ ЖИВИЛЬНИХ РЕЧОВИН ЖИТТЄВО НЕОБХІДНИХ РОСЛИНАМ. ПІД ДІЄЮ КИСЛОТ ІЗ ГІРСЬКИХ ПОРІД І МІНЕРАЛІВ ВИВІЛЬНЮЄТЬСЯ АЛЮМІНІЙ, А ТАКОЖ РТУТЬ І СВИНЕЦЬ, ЩО ПОТІМ ПОТРАПЛЯЮТЬ У ПОВЕРХНЕВІ І ГРУНТОВІ ВОДИ. ЗАБРУДНЕННЯ ПОВІТРЯ КИСЛОТО УТВОРЮЮЧИМИ КОМПОНЕНТАМИ ШКІДЛИВО ВПЛИВАЄ І НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ. ВДИХАННЯ ВОЛОГОГО ПОВІТРЯ, ЩО МІСТИТЬ ДІОКСИД СІРКИ ОСОБЛИВО НЕБЕЗПЕЧНЕ ДЛЯ ЛЮДЕЙ, ЩО СТРАЖАДАЮТЬ СЕРЦЕВО-СУДИННИМИ І ЛЕГЕНЕВИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ, У ТАКИХ ВИПАДКАХ МОЖЕ ВИНИКНУТИ НАБРЯК ЛЕГЕНЬ. ДЛЯ БОРОТЬБИ З КИСЛОТНИМИ ДОЩАМИ НЕОБХІДНО НАПРАВИТИ ЗУСИЛЛЯ НА СКОРОЧЕННЯ ВИКИДІВ КИСЛОУТВОРЮЮЧИХ РЕЧОВИН ВУГІЛЬНИМИ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯМИ.