X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Світові природні ресурси"

Завантажити презентацію

"Світові природні ресурси"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Тема презентації : “Світові природні ресурси”

Слайд 3

Поняття природних ресурсів; Класифікація природних ресурсів; Види ресурсів, їх характеристика; Природокористування; Висновки. План:

Слайд 4

складові природи, що є елементами екосистеми і придатні для задоволення певних потреб людини. Природні ресурси  - це

Слайд 5

Класифікація

Слайд 6

2) За можливістю відтворення у природі

Слайд 7

Класифікація: 1) За приналежністю до тих чи інших компонентів природи

Слайд 8

Мінеральні ресурси - це сукупність розвіданих запасів корисних копалин, які використовуються або можуть використовуватися в господарській діяльності.

Слайд 9

Кліматичні ресурси Це невичерпні природні ресурси, що включають: 1) Енергію сонця 2) Енергію вітру 3) Енергію води 4) вологу, температуру, тиск...

Слайд 10

Біологічні ресурси Це ресурси тваринного і рослинного світу

Слайд 11

Лісові ресурси - Це деревні, технічні, харчові, кормові, лікарські та інші ресурси лісу, а також їх корисні природні властивості(захисні, водоохоронні, оздоровчі). Загальна площа Землі, що вкрита лісами становить 28% суходолу.

Слайд 12

Ліси-сировина господарства Світу Використання:

Слайд 13

Рекреаційні ресурси Це природні, природно-технічні, соціально-економічні елементи, що сприяють відновленню духовних і фізичних сил людини.

Слайд 14

Основні види рекреційних ресурсів: Історичні і культурні пам’ятки Релігійно-культові райони Курортні райони Столиці держав Узбережжя морів Берега озер, водоймищ, річок Гірські країни і передгір’я Лісові райони

Слайд 15

Земельні ресурси Ґрунти – складні природне утворення, незамінне надбання і джерело багатства людства, що виникає в результаті зміни гірських порід під впливом живих і відмерлих організмів, сонячного тепла і атмосферних опадів.

Слайд 16

Слайд 17

Водні ресурси Це поверхневі і підземні води, які використовуються або можуть використовуватись в господарській діяльності людини.

Слайд 18

Ресурси світового океану Це сукупність біологічних ресурсів, мінеральних солей та прісної води, що міститься у Світовому океані.

Слайд 19

Слайд 20

Природокористування Це використання людиною природних ресурсів для власних потреб Може бути: 1) Раціональним 2)Нераціональним

Слайд 21

За раціонального природокористування природне середовище не зазнає катастрофічного впливу виробничої діяльності людини, перебуває в стані екологічної рівноваги, тобто забезпечується його повне відновлення, а природні ресурси використовуються комплексно, охороняються, створюються заходи для їх відновлення.

Слайд 22

За нераціонального природокористування стан навколишнього середовища з кожним роком погіршується, що призводить до локальних, регіональних і загальносвітових екологічних проблем.

Слайд 23

Висновок: Співіснування людини та природи має бути гармонійним, а природокористування раціональним. Проте, у більшості країн воно є нераціональним, що призводить до виснаження ресурсів, забруднення навколишнього середовища. Тому людству варто задумуватися про збереження унікальних куточків природи в заповідниках та національних парках, впровадження технологій комплексного використання сировини, переробки та подальшої утилізації відходів, будівництво очисних споруд, розробку нових, екологічно безпечних видів палива. Раціональний підхід навіть за інтенсивного використання природи дозволить зберегти природні ресурси світу.

Слайд 24

Майбутнє світу в наших руках!

Слайд 25

Виконала: Учениця 10-Б класу Качмар Тетяна

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія