X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Синтетична теорія еволюції

Завантажити презентацію

Синтетична теорія еволюції

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Литвин Алевтина Синтетична теорія еволюції

Слайд 2

План презентації: 1.Введення 2.Виникнення і розвиток СТЕ 3. Основні положення СТЕ, їх історичне формування і розвиток 4.Дрейф генів

Слайд 3

Введення Синтетична теорія еволюції (СТЕ) - сучасна еволюційна теорія, яка є синтезом різних дисциплін, передусім, генетики і дарвінізму. СТЕ також спирається на палеонтологію, систематику, молекулярну біологію та інші.

Слайд 4

Виникнення і розвиток СТЕ Стаття С. С. Четверикова "Про деякі моменти еволюційного процесу з точки зору сучасної генетики" ( 1926) по суті стала ядром майбутньої синтетичної теорії еволюції і основою для подальшого синтезу дарвінізму і генетики. У цій статті Четвериков показав сумісність принципів генетики з теорією природного відбору і заклав основи еволюційної генетики. Поштовх до розвитку синтетичної теорії дала гіпотеза про рецесивності нових генів. Говорячи мовою генетики другої половини XX століття, ця гіпотеза припускала, що в кожній відтворювану групі організмів під час дозрівання гамет в результаті помилок при реплікації ДНК постійно виникають мутації - нові варіанти генів.

Слайд 5

Вважають, що еволюційний акт відбувся, коли відбір зберіг генное поєднання, нетипове для попередньої історії виду. У підсумку для здійснення еволюції необхідна наявність трьох процесів: мутаційного, що генерує нові варіанти генів з малим фенотипическим виразом; рекомбінаційного, що створює нові фенотипи особин; селекційного, що визначає відповідність цих фенотипів даними умовами перебування чи зростання. Всі прихильники синтетичної теорії визнають участь в еволюції трьох перерахованих чинників.

Слайд 6

Основні положення СТЕ, їх історичне формування і розвиток Вираз "синтетична теорія еволюції" в точній додатку до даної теорії вперше було використано Дж. Сімпсоном в 1949 році. Автори синтетичної теорії розходилися в думках з низки фундаментальних проблем і працювали в різних областях біології, але вони були практично одностайні в трактуванні наступних основних положень: елементарною одиницею еволюції вважається локальна популяція; матеріалом для еволюції є мутаційна і рекомбінаційна мінливість; природний відбір розглядається як головна причина розвитку адаптацій, видоутворення та походження надвідових таксонів; дрейф генів і принцип засновника виступають причинами формування нейтральних ознак; вид є система популяцій, репродуктивно ізольованих від популяцій інших видів, і кожен вид екологічно відокремлений; видоутворення полягає у виникненні генетичних ізолюючих механізмів і здійснюється переважно в умовах географічної ізоляції.