X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Румунія"

Завантажити презентацію

"Румунія"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Бірюк анна, Штирбулова Ірина 10 – В клас РУМУНІЯ

Слайд 2

Візитна картка Уряд і політика Державний устрій - демократична республіка, що розвивається. Глава держави - Президент, глава уряду - прем'єр-міністр. Законодавчий орган - двопалатний парламент, який складається з Сенату і Палати депутатів. Президент держави Траян Баcеску з 2004, глава уряду - Калін Попеску-Тарічану. Адміністративний устрій Румунія поділяється на 41 районів; столиця виділена у самостійну адміністративно-територіальну одиницю. Великі міста: Бухарест, Яси (354,8 тис. мешканців), Галац (342,4 тис.), Тімішоара (340 тис.), Констанца (337 тис.), Клуж-Ніпока (332,2 тис.). Мови: румунська (державна), угорська, німецька Площа:238,4 тис. км2 Населення:22 215 000 (2010)

Слайд 3

Столиця країни з 1862 року Населення 2 млн. чоловік Бухарест

Слайд 4

Релігія 83%

Слайд 5

Середня тривалість життя (роки)

Слайд 6

Державне свято - 1 грудня - Національний День Румунії

Слайд 7

Доля Румунії була пов'язана з її сусідами: Болгарією, Угорщиною, Київською і Галицько-Волинською державами (пізніше Великим Князівством Литовським і Польщею, з 18 ст. з Рос. Імперією, а згодом з СРСР) та з Туреччиною. Частини Румунії (деякий час навіть вся Румунія) належали віками до цих держав або були під їхнім протекторатом.

Слайд 8

У минулому Румунія поділялася на три політичні формації Молдова Волощина Трансильванія Об'єднання двох перших відбулося 1859 (під назвою «Румунія»), усіх трьох — 1918. Румуни заселяють також Молдову (де мешкає 69,5% молдаван — назва, що її з політичних причин надавали у СРСР румунам, які жили в межах колишньої Російської Імперії).