X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Ресурси Світового океану

Завантажити презентацію

Ресурси Світового океану

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Світови й океа н — водний простір земної кулі за межами суходолу. Староруська назва — Море-Окіян або Окіян-Море. Назва ймовірно походить від латинської назви oceanus або від аналогічної грецької.

Слайд 3

Океан Площа, млн км² Об'єм, млн км³ Середня глибина, м Найбільша глибина, м Атлантичний океан 91,6 329,7 3 600 8 742 (жолоб Пуерто-Ріко) Індійський океан 73,556 292,1 3 890 7 725 (Зондський жолоб) Північний Льодовитий океан 14,75 18,1 1 225 5 527 (в Гренландському морі) Тихий океан 169,2 710 4 280 11 022 (Маріанський жолоб)

Слайд 4

Також в геологічні часи були різні океани: Тетіс (Розділяв Лавразію і Гондвану, його залишками є Чорне та Середземні моря), та океан Панталасса (омивав ці два уламки Пангеї по зовнішньому периметру). До цього існував океан Світовий, що омивав єдиний мега-материк Родінію.

Слайд 5

Фізичні властивості Морська вода :Площа Світового океану 361×106 km2, її обсяг становить приблизно 1,3 мільярда кубічних кілометрів. Це можна розглядати як Куб води з ребром завдовжки 1111 км. Його середня глибина становить 3790 м, а його максимальна глибина сягає 10923 метрів.. Менше 3% прісної води, решта води є морська, яка накопичена, в основному, в океані.

Слайд 6

Колір води Поширена помилка у тому, що океани синього кольору, перш за все тому, що небо синє. Справді, вода має дуже невеликий синій колір, який можна побачити тільки у великих обсягах, хоча відображення неба і вносить вклад у появу синього відтінку поверхні води, це не основна причина. Основною причиною є поглинання ядрами води молекули «червоних фотонів» від вхідного світла, єдиний відомий приклад забарвлення у природі в результаті коливального руху, а не електронної динаміки.

Слайд 7

Слайд 8

Світіння океану Матроси й інші моряки, неодноразово, повідомляли, що океан часто випромінює видиме світіння, тобто явище люмінесценції, яка тягнеться на багато кілометрів у нічний час. У 2005 році вчені оголосили, що в перший раз, ними були отримані фотографічні докази цього явища. Це викликане процесом біолюмінесценції.

Слайд 9

Ресурси Світового океану

Слайд 10

Слайд 11

Біологічні ресурси

Слайд 12

Слайд 13

Проблеми Світового океану 1) Порушення рівноваги; 2) Порушення викликані виробничою діяльністю; 3) Залучення технічних ресурсів; 4) Потреба значних капіталовкладень; 5) Нераціональне використання.

Слайд 14

Слайд 15

Висновок Не тільки океан повинен віддавати людям свої багатства. Але і люди повинні раціонально по господарськи їх використовувати. Все це можливо, якщо в темпах розвитку морського виробництва врахувати збереження та виробництво біологічних ресурсів океанів та морів і раціональне використання їх багатств. При такому підході Світовий океан допоможе людству у вирішенні харчової, водної та енергетичної проблем.

Слайд 16

Підготувала учениця 10 класу Кротенко Юлія

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія