X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Проблеми людства:Продовольча проблема"

Завантажити презентацію

"Проблеми людства:Продовольча проблема"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Проблеми людства: Продовольча проблема. Робота Гунько Ернеста та Глушко Владислава

Слайд 2

Суть і причини виникнення. 1. Продовольча проблема - глобальна проблема, що безпосередньо впливає на долю всього людства. Основним фактором визначення продовольчої проблеми у світі є спроможність Землі прогодувати нинішнє та майбутнє покоління планети. ЇЇ відносять до однієї з найбільш гострих глобальних проблем світу тому, що для її подолання не достатньо зусиль окремих держав, а потрібна співпраця усіх країн.

Слайд 3

Дефіцит продуктів супроводжував людство на всьому протязі його розвитку. У зв’язку з розвитком світової торгівлі і транспорту ця проблема дещо ослабла, але не зникла. Причому сучасна світова продовольча ситуація трагічна через свою суперечливості. З одного боку, голод є причиною смерті мільйонів людей. За різними оцінками, у світі голодує і недоїдає близько 1 млрд людей, переважна більшість яких проживає в країнах, що розвиваються. З іншого боку, масштаби світового виробництва продуктів харчування в цілому відповідають продовольчим потребам населення світу. У той час як одні країни страждають від голоду і недоїдання, інші прагнуть досягти гармонійного раціону харчування; а деякі змушені навіть «боротися» або з надлишками харчових продуктів, або з надмірною їх споживанням. 2.

Слайд 4

Історія проблеми. Вперше на актуальність проблеми співвідношення росту населення і продовольства вказав англійський економіст і публіцист Томас Мальтус (1766—1833 pp.). Він обґрунтував неминучість негативних наслідків збільшення чисельності населення і звернувся до проблеми оптимізації його кількості.

Слайд 5

Наслідки. Кількість голодуючих людей у світі, за даними ООН, зросла з 460 млн. 1970 р. до 550 млн. 1990 p. і, досягла 650 млн. в 2000 р. за населення 5,5 млрд. осіб. Це означає, що майже кожен десятий житель планети голодує. Найбільше голодують у країнах, що розвиваються. У розвинених країнах добове споживання їжі досягає в середньому 3300 калорій, а в країнах, що розвиваються, — не більше 2200, тоді як мінімальна норма, визначена органами ООН, — 2400 калорій.

Слайд 6

Вирішення проблеми. 1. В даний час продовольчою проблемою зайнялися багато міждержавних та громадських організацій та установи: ООН, ФАО (Організація з продовольства і сільського господарства), створена вже в 1945 році в рамках ООН. До цієї справи долучилися Міжнародний банк реконструкції та розвитку (МБРР), регіональні банки розвитку, спеціальний фонд ОПЕК (Організація країн-експортерів нафти), які фінансують численні проекти підйому сільського господарства в країнах, що розвиваються.

Слайд 7

Надзвичайне значення має продовольча допомога, яку надають розвинуті країни: США (60% від загального обсягу), країни ЄС, Канада, Австралія. Так, продовольча допомога країнам Африки складає близько 40% сього їх продовольчого імпорту. Але й цього недостатньо. Експерти ФАС (продовольча і сільськогосподарська комісія ООН) вважають, що у 2000 році С5 країн, що розвиваються, із загальним населенням 1,1 млрд. осіб, не могли забезпечити своїх жителів навіть мінімальним рівнем харчування. Досягти нормального забезпечення шляхом подальшого збільшення продовольчої допомоги неможливо. Для цього необхідно передусім подолати соціально економічну відсталість країн Азії, Африки й Латинської Америки на основі прогресивної перебудови їх внутрішніх суспільних структур, а також відмовитись від традиційних архаїчних форм сільського господарства шляхом широкого впровадження досягнень «зеленої революції», запровадження біотехнологій, активізації протидії процесам деградації природного середовища. 2.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія