X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Природний заповідник Ґорґани"

Завантажити презентацію

"Природний заповідник Ґорґани"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Природний заповідник «Ґорґани» створено 12 вересня 1996 року, загальною площею 5344,2 га. Основні його завдання: збереження та охорона природних комплексів та об’єктів, проведення наукових досліджень і спостережень за станом природного середовища, опрацювання природоохоронних рекомендацій, поширення екологічних знань, а найважливіше з них – збереження унікальних пралісів з участю сосни кедрової європейської

Слайд 3

Слайд 4

Заповідник розташований в  Довбушанських Ґорґанах, які є важкодоступними через дуже круті схили і кам’яні розсипи (місцева назва «ґорґани»), в межах висот від 700 до 1754,6 м над рівнем моря. Для нього  характерні три кліматичні зони: прохолодна, помірно–холодна, холодна. Ґрунтовий покрив заповідника представлений 8 типами грунтів і 68 їх різновидами. Головні водні артерії – Бистриця Надвірнянська, Довжинець, Зелениця, Джурджинець та близько 30 малих струмків.  

Слайд 5

Флора У заповіднику домінує лісова рослинність. У її складі панують хвойні ліси , широколистяні ліси займають приблизно 1 % лісовкритих площ . Флора судинних рослин природного заповідника "Ґорґани" об’єднує 5 відділів, 79 родини, 266 родів та 451 вид. Тут зростає 459 видів вищих судинних рослин, з них 31 вид  занесено до Червоної книги України. Значна частина видів – рідкісні, ендемічні, реліктові.

Слайд 6

Унікальністю території заповідника є висока збереженість природних лісів і пралісів, яких тут обліковано 67,5 і 46,0% від вкритих лісовою рослинністю земель заповідника. Праліси відзначаються непорушністю своєї природної структури. У Ґорґанах краще, ніж де-небудь в Українських Карпатах, збереглися праліси, які відрізняються високою стійкістю і стабільністю. Праліси – достатньо великі лісові екосистеми (угруповання), які виникли і розвиваються природним шляхом під впливом лише природних стихій та явищ і пройшли повний цикл розвитку без будь-якого втручання людини, місцезростання, видова, вікова і просторова структура яких відзначається колись і тепер виключно чинниками навколишнього середовища.

Слайд 7

Блехнум колосистий Баранець звичайний