X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Природа Франції

Завантажити презентацію

Природа Франції

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Природа Франції

Слайд 2

Франція - одна з найбільших європейських країн; вона розташована в західній частині Європейського материка. Територія Франції – 551,6 тис. кв. км. Контури Франції нагадують правильний п'ятикутник із сторонами приблизно по 600 км кожна. Більше половини периметра складають морські межі, омивані Північним морем, протокою Ла-Манш, Атлантичним океаном і Середземним морем.

Слайд 3

½ площі - низовини:Північно-Французька, Аквітанська 1/6 площі давні гори: Вогези, Центральний масив, Арденни

Слайд 4

ГІРСЬКІ МАСИВИ Гірські масиви, що займають більше половини країни, облямовують територію Франції зі сходу і півдні. Це, передусім, Альпи (вища точка - гора Монблан; 4807 м), що відділяють країну від Італії і Швейцарії, і Піренеї (на території Франції їх найвища вершина - пік Посетс; 2371 м). На кордоні зі Швейцарією розташувалися хребти нижче - Юра (до 1718 м), північніше, уздовж кордонів з Німеччиною, Люксембургом і Бельгією - Вогези (до 1423 м) і невисокі Арденни (до 694 м). Єдині гори у внутрішніх районах Франції - великий Центральний масив (заввишки до 1886 м), сильно зруйнований за мільйони років. Гори давно б вже перетворилися на невисоке плоскогір'я, коли б не конуси тепер уже згаслих вулканів.

Слайд 5

ШАМОНі Французькі Альпи - найвищі гори Західної Європи, найбільший у світі центр зимового спорту. Популярні курорти - Шамоні і Куршевель, Валь д‘Ізер і Тинь у Валь Торансе, Ле Дез Альп, Ля Плянь, Межев, Мерибель та ін. Шамоні - найстаріший зимовий курорт світу, розташований біля підніжжя м. Монблан.

Слайд 6

Гідрографія У Франції чотири великі ріки - Сена, Луара, Гаронна і Рона, серед них найбільшою довжиною (1000 км) відрізняється Луара. Найбільші морські порти Гавр, Нант, Бордо і Марсель розташовані в гирлах цих річок. Сена дренує Паризький басейн і впадає в Атлантичний океан біля Гавра. Вона відрізняється рівномірним розподілом стоку протягом року, що сприяє судноплавству, і сполучена каналами з іншими річками. Луара бере початок в Центральному Французькому масиві, перетинає південну частину Паризького басейну і впадає в Атлантичний океан у Нанта. Рівень води в цій річці дуже коливається, тому часто бувають повені. Це характерно і для Гаронни, яка починається в Піренеях, перетинає Гароннську низовину і впадає в Атлантичний океан у Бордо. Рона бере початок у Швейцарії і, виходячи з Женевського озера, вступає на територію Франції. Вона з'єднується з Соною в Ліоні і впадає в Середземне море біля Марселя. Рона відрізняється швидкою турбулентною течією і має великий гідроенергетичний потенціал. На цій річці споруджено ряд гідроелектростанцій.