X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Придніпровський економічний район України

Завантажити презентацію

Придніпровський економічний район України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Назва, загальні відомості. Економіко-географічне положення. Природно-ресурсний потенціал. Характеристика промисловості:    а) галузеві спеціалізації промисловості;    б) центри промисловості;    в) промислові вузли; АПК району:    а) галузеві спеціалізації;    б) центри розвитку сільського господарства; Транспорт. Імпорт та експорт продукції. Проблеми та перспективи розвитку.  

Слайд 3

До складу району входять Дніпропетровська та Запорізька області. Район розташований у центральній і південно - східній частині, в басейні Дніпра. Він знаходиться на Придніпровській височині, Приазовській височині та Причорноморській низовині. Кліматичні умови: район знаходиться в помірному поясі. Його площа становить 59,1 тис. квадратних кілометрів. Населення - 5,8 млн. чоловік, що становить 12% усього населення України. Назва, загальні відомості.

Слайд 4

Це другий за промисловим розвитком район України. Має вигідне географічне положення. Запорізька область виходить до Азовського моря. Для району характерні тісні економічні зв'язки з Донецьким районом та іншими сусідніми районами (Північно-Східним, Центральним та Причорноморським). За рівнем економічного розвитку Придніпровський район поступається тільки Донецькому. За вартістю виробленої продукції промисловість значно переважає над сільським господарством. Економіко-географічне положення.

Слайд 5

Слайд 6

Район має сприятливі природні умови, багатий на природні ресурси та корисні копалини: залізні, марганцеві, алюмінієві руди, кам'яне та буре вугілля, графіт, рудне золото.

Слайд 7

Мінеральні: а) паливні-буре вугілля (Придніпровський басейн). б) рудні-руди чорних металів (Кривий Ріг, Білозерське, Нікополь). Земельні: чорноземи звичайні і південні, каштанові ґрунти. Водні: дефіцит (р. Дніпро, Каховське, Дніпровське водосховища, канал Дніпро-Кривий Ріг).

Слайд 8

За кількістю населення Придніпровський район посідає шосте місце в країні. Проте він досить густо заселений (100 чол./км). За рівнем урбанізації район поступається лише Донбасу. Разом з тим за кількістю міст, де проживає понад 700 тис. чоловік, він не має собі рівних в країні. Найбільшим містом-мільйонером є Дніпропетровськ. Такі міста як Запоріжжя та Кривий Ріг мають відповідно кількість населення 887 тис. чоловік і 728 тис. існує декілька агломерацій, такі як: Запорізька, Криворізька та Дніпродзержинська. Район повністю забезпечений кваліфікованими квадрами.

Слайд 9

Однією з провідних галузей промисловості Придніпров'я є чорна металургія. За виробництвом чорних металів(більша частина загального обсягу) район посідає перше місце в країні. Тут виник цикл виробництв, що складається з видобування коксівного вугілля (3ахідний Донбас), залізної і марганцевої руд, нерудної сировини, виробництва коксу, вогнетривів, чавуну, сталі, сплавів, прокату. Коксохімія району розвивається в комплексі з чорною металургією. Основними її центрами є Дніпропетровськ, Новомосковськ, Нікополь. Кольорова металургія представлена виробництвом алюмінію, магнію і титану (Запоріжжя). Характеристика промисловості:

Слайд 10

Слайд 11

І. ІІ. азотні добрива коксовий газ Збагачення руд (флотація) Коксування вугілля ДОМЕННЕ ВИРОБНИЦТВО ІІІ. СТАЛЕПЛАВИЛЬНЕ ВИРОБНИЦТВО способи плавки сталі: мартенівський; киснево-конверторний; електродуговий. шлаки цемент IV. ПРОКАТНЕ ВИРОБНИЦТВО (листовий, сортовий прокат; заготовки) V. шлаки Комбінат “Азовсталь” (Маріуполь) F

Слайд 12

Слайд 13

під регенератори (теплообмінники) шлаковик насадка регенераторів борова (газоходи) 4 робочий майданчик регенератори передня стінка головки вертикальні канали задня стінка сталевипускний отвір отвір для спуску шлаків скле- піння робочий простір газ повітря і кисень завантажувальні вікна

Слайд 14

Схема роботи мартенівської печі Продукти горіння Завантажувальні вікна Ванна Газ Повітря і кисень Регенератори 1700-1900оС

Слайд 15

Кисень ділянка для заливання чавуну або завалювання брухту Конвертор 1700оС

Слайд 16

сталь 2000оС

Слайд 17

– центри чорної металургії – центри переробної металургії Кривий Ріг Дніпродзержинськ Запоріжжя Новомосковськ Нікополь Алчевськ Краматорськ Донецьк Маріуполь Єнакієве Луганськ Харцизськ Макіївка Львів Київ Харків І. Придніпровський (1/2) ІІ. Донецький (1/3) ІІІ. Приазовський (1/6) ІІІ. І. ІІ. Дніпропетровськ F F

Слайд 18

колошник шахта розпар заплічики фурма фурма горн шлаки чавун завантажувач шихти розподілювач шихти димовий газ шахта

Слайд 19

Ливарник Розливка сталі

Слайд 20

Листовий прокат Тонколистовий прокат Товстолистовий прокат

Слайд 21

Стальна арматура Сортовий прокат

Слайд 22

Нижньодніпровський трубопрокатний завод

Слайд 23

Нікополь Керч ІІІ. І. ІІ. Кривий Ріг І. Придніпровський р-н ІІ. Донецький р-н ІІІ. Приазовський р-н Білозерське Кременчук Великий Токмак Інгулецьке Донбас

Слайд 24

Машинобудування і металообробка поступається тільки чорній металургії. Провідну роль відіграє важке металомістке машинобудування , але воно все ж поволі втрачає свої позиції, поступаючись трудомістким його галузям - виробництву інструментів, верстатів, приладобудуванню, тощо. Металургійне і гірничошахтне устаткування виробляють у Дніпропетровську, Кривому Розі, Марганці, електротехнічне - в Запоріжжі і Бердянську, будівельне - шляхове - в Бердянську, Дніпропетровську, Нікополі.

Слайд 25

Транспортне машинобудування зосереджено в Дніпродзержинську і Запоріжжі, виробництво металоконструкцій - у Кривому Розі і Дніпропетровську. Підприємств хімічної промисловості в районі порівняно небагато, але їх продукція значна за обсягом. У Придніпров'ї дуже розвинута будівельна індустрія, яка використовує значну і різноманітну сировинну базу. Основні підприємства розміщено у найбільших містах.

Слайд 26

У великих містах також розміщується деревообробна промисловість. Основними промисловими вузлами району є Дніпропетровсько-Дніпродзержинський, Нікополь-Марганецький, Павлоградсько-Петропавлівський, Запорізький. Центри промисловості: Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Нікополь, Запоріжжя, Дніпродзержинськ.

Слайд 27

АПК району: Велику роль у розвитку господарства Придніпров'я відіграє АПК. За валовою продукцією с/г район посідає 6-те місце серед економічних районів країни. А за загальною S, S сільськогосподарських угідь і S орних земель він переважає Донецький район. Значно більші тут і площі зрошувальних земель.

Слайд 28

Головною галуззю сільськогосподарського виробництва є рослинництво. Під зерновими культурами зайнято близько 50% посівних площ. Більша частина посівів зернових припадає на озиму пшеницю. Провідними технічними культурами є соняшник, цукрові буряки, південні коноплі. Поблизу великих міст створено приміські господарства.

Слайд 29

Потреби населення індустріальних центрів визначають спеціалізацію тваринництва. Провідну роль відіграє молочно-м'ясне скотарство. Дістали розвиток також свинарство, птахівництво, вівчарство.

Слайд 30

У водосховищах Дніпра і в Азовському морі виловлюють рибу. Особливу цінність мають осетрові Азовського моря.

Слайд 31

Слайд 32

Придніпровський район має добре розвинуті всі види транспорту, але перше місце належить залізничному. За густотою залізниць, що становить 38 км на 1000 км, район поступається тільки Донбасу. Тут є кілька великих залізничних вузлів: Дніпропетровськ, Запоріжжя, Кривий Ріг, Апостолове, Пологи, Синельникове. У внутрішньо обласних перевезеннях на невеликі відстані першість веде автомобільний транспорт.

Слайд 33

Дніпропетровськ, Запоріжжя, Кривий Ріг, Нікополь, Мелітополь, Новомосковськ.

Слайд 34

Найбільшими портами на Дніпрі є: Дніпродзержинськ, Дніпропетровськ, Нікополь. У Запоріжжі працюють два великих річкових порти. Найбільший порт Азовського моря - Бердянськ. У різних напрямах район перетинають трубопроводи, що ведуть переважно від газових родовищ Шебелинки до найбільших міст.

Слайд 35

З Придніпровського району вивозять у Донбас залізну і марганцеву руди, алюміній, титан, гірниче і металургійне устаткування. В усі економічні райони звідси надходять легкові автомобілі, шини, лаки, фарби, бурякозбиральні комбайни, продукція АПК. З інших районів Придніпров'я одержує вугілля і кокс, гірниче і металургійне устаткування, різноманітні машини і обладнання, продукцію легкої промисловості і АПК.

Слайд 36

Проблеми Придніпровського району багато в чому збігаються з проблемами Донецького району. Так, загальною є проблема, що пов'язана із спеціалізацією обох районів. Донбас і Придніпров'я доцільно спеціалізувати не тільки на виробництві чавуну, сталі і прокату для металомістких галузей машинобудування(автомобілі, комбайни, локомотиви, судна, вагони, сільськогосподарські машини). Металургійні заводи мають задовольняти потреби в асортименті металу підприємства точного машинобудування, що розвиватиметься прискореними темпами.

Слайд 37

Проблемою є розміщення Запорізької АЕС поряд з потужною ДРЕС. Теплова станція викидає у повітря тисячі тонн пилу, оксидів сірки і азоту, ставок-охолоджувач АЕС випаровує десятки мільйонів тонн води щороку. Це призвело до утворення в районі найпотужнішого в Європі "генератора" кислотних дощів. Ґрунти втрачають свою родючість. Рекультивовані землі майже непридатні для використання. Видобування залізної і марганцевих руд призвело до значних змін земної поверхні, різко знизило рівень ґрунтових вод.

Слайд 38

Дякую за увагу! Виконала Студентка 16-ї групи ФМЕ Овчар Ілона Романівна 2010 рік

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія