X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Підземні води, їх типи

Завантажити презентацію

Підземні води, їх типи

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Географія, 6 клас Робота вчтеля географії Навчально – виховного комплексу школа №3 - колегіум Чабаненко А.Л.

Слайд 2

Підземні води — води в товщі земної кори. Для утворення підземних вод потрібні дві головні умови. Це достатня кількість атмосферних опадів і залягання водопроникних шарів гірських порід над водотривкими.

Слайд 3

Водопрониклі і водотривкі породи Водопроникні гірські породи, наприклад пісок і гравій, легко пропускають воду. Водотривкі породи, як-от глина або граніт, навпаки, не пропускають крізь себе воду.

Слайд 4

Біблійне диво. З Біблії ми дізнаємось, як у пустелі Мойсей напоїв свій народ. Для цього він ударив палицею об скелю біля підніжжя гори Хорив, і відразу ж забила джерельна вода. У цьому сюжеті відбиті знання кочових народів про підземні води. Адже біля підніжжя гір під крихким покривом піску і вапна зазвичай збирається дощова вода. Досить розбити цю піщану шкаралупу, щоб добути воду і втамувати спрагу.

Слайд 5

За умовами залягання розрізняють: верховодку, ґрунтові міжпластові води. Верховодкою називають найближчі до земної поверхні підземні води, що не мають суцільного поширення. Вони періодично накопичуються внаслідок просочування атмосферних опадів і потім зникають, випаровуючись.

Слайд 6

За умовами залягання розрізняють: Ґрунтові води - це постійно існуючі підземні води, що залягають на першому від поверхні шарі водотривких порід. Води, які розташовані між двома водотривкими шарами, називають міжпластовими.