X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Озера України, Полісся

Завантажити презентацію

Озера України, Полісся

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Озера України, Полісся Віртуальна подорож озерами України

Слайд 2

Поліські озера. Перлини цього зачарованого краю. Блакитні очі чудового обличчя неповторного куточка української природи. Поширені вони скрізь в Поліссі, але найбільше їх в його західній частині. Тут на Волині, яку поет назвав «малою тайгою», зосереджено понад 170 озер. Це не тільки найбільші озера Українського Полісся, але й найбільші в Україні. Серед них найчарівнішими є Світязь, Пулемецьке, Луки, Турське, Нобель, Любазь, Біле. Площа найбільшого із них — озера Світязь — сягає 2450 га, а глибина — до 58 м. Розміщуються озера як поодинці, так і групами. Найбільш відома в Україні група Шацьких озер. Вони знаходяться на крайньому заході нашої держави в Любомльському районі Волинської області. Озера дуже різні. Деякі з них, наприклад Любязь, являють собою озеровидне розширення в руслі річки. Такі, як Турське, займають пониження в пойменій частині долини. Але все ж більша частина озер ізольовані від долин великих річок або з'єднані з ними невеликими протоками.

Слайд 3

Цікаво, що вода в деяких озерах має різний колір. Так, у Світязі вона кришталево прозора, в Островському — голубувата, в Пісочному — білувата, в Любязі — коричнювата. На схід від Волинського Полісся озера зустрічаються вже набагато рідше. Вони знаходяться переважно в заплавах і на терасах Дніпра, Десни і їх великих притоків. Утворення озер Полісся все ще залишається багато в чому загадкою для вчених. Одні з них вважали, що чаші озер вириті річками, інші — що це сліди діяльності материкового зледеніння. Але більшість все-таки дотримувалася думки, що озера виникли за рахунок карсту, тобто шляхом розчинення і руйнування водами тріщинуватих порід крейдяного періоду: мергелів, крейди, вапняків. Вони дійсно широко поширені по всій території Волині. Однак дослідження останнього періоду дають все більше аргументів на користь того, що головну роль в утворенні озервідіграли все ж таки тектонічні рухи окремих ділянок поверхні. Під кожним озером нині знаходиться опущений блок, котрий до цього навпаки, був припіднятий.

Слайд 4

Відрізняються поліські озера і за формою. Більшість із них має округлу або овальну форму. Але трапляються і складніші за формою природні утвори, наприклад, схожі на цифру вісім (Луки та інші озера). Багато озер облямовані піщаними пасмами. Нерідко поряд з ними знаходяться і окремі горби.

Слайд 5

Нечимне озеро Нечимне озеро у Волинській області льодовикового походження. Довжина 0.29 км, пересічна ширина 0,18 км, площа 0,52 кв. кілометра. Пересічна глибина 1,5 м, максимальна -4 м. Улоговина округлої форми. Береги пологі, низькі, заболочені. Живиться атмосферними і підземними водами. Взимку замерзає. Дно вкрите шаром мулу. Озеро заростає водяною рослинністю. З риб водяться карась, щука, короп та інші. Нечимне озеро та його береги є об'єктом туризму. Воно оспіване Лесею Українкою v феєрії «Лісова пісня».

Слайд 6

Слайд 7

Озеро Нобель

Слайд 8

Озеро Нобель перлина українського Полісся, воно є частиною регіонального ландшафтного парку «Припять – Стохід». В озеро впадає і витікає з нього річка Прип’ять. Посеред озера три мальовничі острови, що відбиваються у тихому плесі густим верболозом та вільхою, сосною та високим очеретом. Літньої пори тут справжнє пташине царство і квіткове розмаїття. На підвищеному пагорбі, що розтинає однойменне озеро навпіл та заходить далеко у водну широчінь, розкинулось село Нобель. На самому краю коси, на підвищенні, стоїть церква і по видноколу відкриваються неповторні краєвиди поліської природи.

Слайд 9

Озеро ДОБРЕ

Слайд 10

ГОЛУБІ ОЗЕРА (Чернігівщина)

Слайд 11

Слайд 12

Блакитна перлина Полісся – озеро Світязь

Слайд 13

Слайд 14

Озеро Люцимер

Слайд 15

Слайд 16

Озеро Піщане

Слайд 17

Пісочне озеро

Слайд 18

ЧИСТА ВОДА.

Слайд 19

Чорне озеро

Слайд 20

Захід Сонця, Ялпуг

Слайд 21

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія