X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
основні річкови басейни Укр

Завантажити презентацію

основні річкови басейни Укр

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Основні річкові басейни України Що Ви знаєте про найбільші річки України? Дніпро; Дністер; Сіверський Донець; Південний Буг; Дунай.

Слайд 2

Дніпро ЕТНОГРАФ Згадки про Дніпро знаходять в стародавніх літописах. Відомості про нього є в працях Геродота, Птоломея. У 440 р. до н. е. Геродот назвав річку Борисфеном, вважав її головною річкою Скіфії, а по значенню порівнював із Нілом. назва походить від ірано-скіфського слова “данаіпр”, де “дана”- вода, потік. На мові осетин, це слово і сьогодні означає “падаюча вода”. Слов'яни по доброму називали - Славутичем.

Слайд 3

Дніпро ФОЛЬКЛЬОРИСТ Дніпро жива вода В переліску, де трава зростає, З джерела Дніпро бере свій біг. І Волга його перелітає І хлоп'ята переходять вбрід. Мрію про море все плекає, І росте собі і вглиб і вшир, Берега плечима розсуває, Ніби славний русич богатир. Приспів: Біжить через роки, Біжить через віки, Не зна упинку й спокою не зна, Дніпра жива вода – 2 р. Історія жива мойого краю. Біжить через роки Біжить через віки. Міста й людей звеличує, єднає. Дніпра жива вода – 2 р. Жива вода мойого краю.

Слайд 4

Дніпро ГЕОГРАФ 1.Дніпро по довжині 3 річка в Європі. 2.Витік на Валдайській височині із невеликого болота Аксенінський мох. 3.Дніпро впадає в Дніпровський лиман Чорного моря. 4.Річка тече з півночі на південь. 5.Дніпро належить до басейну Атлантичного океану і до басейну Чорного моря. 6.Живлення в основному талими водами, а також за рахунок дощових та підземних вод. 7.Розливається навесні, межень – восени. 8.Дніпро типова рівнинна річка. 9.Найбільші притоки: праві - Прип'ять, Тетерів, Інгулець, Рось; ліві - Десна,Самара, Псьол.