X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Мінеральні ресурси

Завантажити презентацію

Мінеральні ресурси

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мінеральні ресурси. Мета: актуалізувати знання про основні закономірності розміщення родовищ певних видів корисних копалин, обгрунтувати роль і значення мінеральних ресурсів для розвитку господарства.

Слайд 2

Вступ Класифікація корисних копалин Мінеральні корисні копалини Рудні корисні копалини Нерудні корисні копалини Горючі корисні копалини Гідромінеральні й газомінеральні корисні копалини Значення та використання мінеральних ресурсів

Слайд 3

Природні ресурси — сукупність об'єктів і систем живої і неживої природи, компоненти природного середовища, що оточують людину, які використовуються в процесі суспільного виробництва для задоволення матеріальних і культурних потреб людини і суспільства. П.р. класифікують за різними критеріями: приналежністю до тих чи інших компонентів природи (мінеральні, кліматичні, лісові, водні тощо); можливістю відтворення в процесі використання — на вичерпні (поновлювальні й непоновлювальні П.р.) і невичерпні та ін. До П.р. входять сонячна енергія, атмосфера, гідросфера, наземна рослинність, ґрунт, тваринний світ, ландшафт, корисні копалини. Осн. напрям освоєння природних ресурсів — їх комплексне використання. Ресурси поділяються на: первинні, вторинні, невичерпні, вичерпні, відновні і невідновні.

Слайд 4

Корисні копалини – це основа мінеральних ресурсів, мінеральні утворення земної кори, хімічний склад і фізичні властивості яких дозволяють ефективно використовувати їх у сфері матеріального виробництва. Мінеральні ресурси – це сукупність розвіданих запасів різних видів корисних копалин, що можна використовувати в господарстві у вигляді сировини або джерел енергії.

Слайд 5

У світі налічується понад 200 видів корисних копалин, які за фізико-хімічними властивостями і використанням у господарстві поділяються на: Енергохімічні (вугілля, нафта, природний газ, уран, торф); Рудні (руди чорних, кольорових, рідкісних, благородних металів); Нерудні металургійні (флюси, вогнетриви); Гірничо-хімічні (нефеліни, апатити, сірка, фосфорити, барій); Технічні (алмаз, корунд, азбест, тальк, графіт); Будівельні (глина, гіпс, природний камінь); Гідротермальні (прісні і мінеральні природні підземні та поверхневі води).

Слайд 6

Загалом усі корисні копалини за промисловим використанням поділяють на чотири основні групи. Рудні (металеві) Нерудн