X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Миколаївщина з найдавніших часів до І половини ХVI століття

Завантажити презентацію

Миколаївщина з найдавніших часів до І половини ХVI століття

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Миколаївщина з найдавніших часів до І половини ХУІ століття

Слайд 2

Городище доби пізньої бронзи ДИКИЙ САД Городище Дикий Сад розташовано в історичному центрі сучасного м.Миколаїв у місці злиття річок Інгул та Південний Буг. Площа городища сягає близько 3га. Під час свого існування воно займало високу терасу лівого берега р. Інгул. В плані городище має форму овалу, витягнутого по вісі з південного сходу на північний захід. Відкриті архітектурні споруди розташовані вздовж річці Інгул в три-чотири ряди та практично примикають одне до одного, створюючи таким чином єдиний архітектурний комплекс, який розкинувся у формі дуги.

Слайд 3

Кам'яні фундаменти житлових приміщень Культові комплекси містилися в південній частині городища і являли собою напівземлянки з глинобитними стінами. На рівні їхньої долівки знайдено ритуальні ями, розміщені за рухом сонця, заповнені черепами людей, кістками тварин (зокрема черепах), уламками керамічного посуду, камінням. Здебільшого ями були перекриті вогнищами.

Слайд 4

Матеріальна культура Матеріальна культура городища Дикий Сад репрезентована такими групами знахідок: основний масив - кераміка (розвали й фрагменти посуду, вотивні предмети), вироби з кісток тварин, кам'яні знаряддя праці, металеві речі.

Слайд 5

Керамічні вироби У керамічному посуді городища, з одного боку, виявляються генетичні зв'язки з місцевою „сабатинівською" керамікою, а з другого - відчутний сильний вплив культур фракійського гальштату й синхронних культур лісостепової зони.

Слайд 6

Таким чином, матеріальній культурі городища Дикий Сад притаманний синкретизм. В основі її лежать місцеві традиції, але водночас відчуваються культурні впливи й запозичення із сусідніх синхронних культур епохи фінальної бронзи західного, північного й південного регіонів. Отже, городище Дикий Сад можна охарактеризувати як культурно-релігійний і торговельно-економічний центр Степової Надбужанщини, що функціонував у кінці бронзового віку на перехресті транскультурних економічних зв'язків, поки їх не заступили нові зв'язки, пов'язані з потребами наступної доби - заліза. Безперечно, городище Дикий Сад - яскраве явище серед пам'яток епохи фінальної бронзи не тільки степової смуги півдня України, а й Південно-Східної Європи. Воно потребує повного й докладного вивчення та збереження.

Слайд 7

Острів Березань Острів лежить на прибережній обмілині, що відходить від мису Аджияск і західного берега Березанского лиману, в 4,1 кілометра на схід від мису й в 12,8 кілометра на захід від Очакова. Північна й східна частини острова обмиваються водами Бугу й Дніпра, західна й південна - Чорним морем. Острів Березань оголошений археологічним заповідником. Археологічні дослідження на ньому були початі наприкінці минулогостоліття, вони тривають і зараз. Тут знайдені докази життя на острові кіммерійців, скіфів, греків, римлян, варяг, турок.

Слайд 8

Місто Ольвія Місто Ольвія було засноване вихідцями з міста Мілет у VI ст. до н.е. та проіснувало до IV ст. н.е. Ця пам’ятка є унікальна с точки зору археології, історії, культури. На протязі тисячі років люди мешкали на її території, залишивши після себе унікальні споруди та будівлі. Вся територія поселення та частина некрополю є Національним історико-археологічним заповідником.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія