X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Малайзія"

Завантажити презентацію

"Малайзія"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Державний прапор Державний герб

Слайд 2

Серед країн басейнів Індійського і Тихого океанів лідируючі позиції стрімко завойовує оточена тропічними водами чотирьох морів Малайзія. Любителі активного відпочинку чудово поєднують тут пляжний відпочинок і дайвінг, етнологічні та історичні екскурсії, походи будь-якої категорії складності. Малайзія славиться не тільки своїми курортними, але й історичними зонами, унікальними пам'ятками культури - у буйною тропічної зелені приховані сотні стародавніх храмів і культових споруд. Але будь-які рукотворні пам'ятки Малайзії повністю затьмарюють шедеври, створені природою. За оцінкою фахівців, тваринний і рослинний світ в тутешніх водах значно багатше і різноманітніше, ніж у Тихому океані. Величні коралові рифи, морські водорості, гігантські молюски та численні тропічні риби забарвлюють собою морські глибини в усі кольори веселки. Візитна картка Малайзії - п'ять її морських заповідників (Marine Parks), де створені спеціальні зони для наукових досліджень, екскурсій і відпочинку. Морський заповідник штату Кедах - «Пулау-Пайар марині парк» - розташований в протоці Мелака в західній Малайзії. Тут на невеликій глибині знаходиться кораловий парк, де можна побачити практично всі види різнокольорових м'яких коралів, що зустрічаються в Малайзії. А кришталевої чистоти вода робить це місце ідеальним для проведення підводної фото і відеозйомки. У декількох морських миль звідси, на острові Лангкаві, знаходиться найбільший в Азії акваріум «Підводний світ Лангкаві», в якому містяться більше 5 тис. видів морських і прісноводних мешканців. Для бажаючих познайомитися з підводним світом, залишаючись при цьому сухими, проводяться екскурсії навколо острова на човнах з прозорим дном. Своєю незайманою природою, білосніжними піщаними пляжами і багатим життям глибин морські заповідники Малайзії здатні вразити найвибагливішого туриста. У заповідниках є і готелі міжнародного класу, і безліч будиночків і шале на березі, які можна зняти за помірну плату. При бажанні можна розбити і наметовий табір, отримавши попередньо дозвіл в управлінні рибальства. Для любителів пікніків на березі встановлені столи, мангали та душові кабіни. До речі, коралові рифи - національне надбання країни, вони охороняються законом, і за їх пошкодження загрожує великий штраф.

Слайд 3

Мала йзія — країна в Південно-Східній Азії, складається з двох частин, розділених Південно-Китайським морем. Західна Малайзія (або Материкова Малайзія) на Малайському півострові складається з 11 штатів і двох федеральних територій, межує з Таїландом на півночі і з Сінгапуром на півдні, до Сінгапуру веде дамба через протоку Джохор. Східна Малайзія складається з федеральної території Лабуан і двох штатів Сабах і Саравак, що займають північну частину острова Борнео. Ці штати межують з Індонезією і з султанатом Бруней Даруссалам. Малайзія стала англійською колонією в 1826. У 1963 була сформована Федерація Малайзія, включаючи Малайю, Сінгапур (отримав незалежність 9 серпня 1965 р.), Сабах і Саравак. Малайзія це федерація, яка складається з 13 штатів, одинадцять з яких знаходяться на Малайському півострові, а два — на острові Борнео.

Слайд 4

Малайзія розташована в екваторіальному поясі. Береги низькі, часто заболочені, на півн.-сході о. Калімантан облямований кораловими рифами. Вздовж узбережжя о. Калімантан — низовини; в глибині острова — горби і гірські хребти вис. 2000—2400 м. (найвища точка країни — г. Кінабалу, 4101 м). Поверхня п-ова Малакка горбисто-гориста (вис. до 1000—2000 м; найвища г. Тахан, 2190 м). Вздовж узбережжя п-ова Малакка — заболочені алювіальні низовини шир. 30-90 км. Клімат країни екваторіальний і субекваторіальний, мусонний. Площа Малайзії становить: 329 847 км², вода займає 0.3 %. Берегова лінія півострівної частини Малайзії має протяжність бл. 1900 км, береги слабо порізані і характеризуються плавними контурами. Багато зручних гаваней і бухт, в яких побудовані портові споруди. Їх велика частина знаходиться на заході і півдні півострова. У прибережній зоні Малайзії безліч островів. Найбільші з них — Ланкаві і Пінанг, розташованих в Малаккській протоці на північному заході країни, і Бангі та Лабуан біля побережжя штату Сабах. Берегова лінія малайзійської частини о. Калімантан має протяжність бл. 2250 км, на сході вона сильно розчленована, зокрема затоками Дарвел, Сандакан, Лабук, Маруду, Кіманіс. Горби і невисокі гори півострівної Малайзії створюють декілька паралельних ланцюгів. Найбільший — хребет Кербау — має субмеридіональне простягання, перетинає майже всю країну і утворює головний вододіл п-ова Малакка. Тут розташована найвища точка Західної Малайзії — г. Тахан. Велика частина Східної Малайзії зайнята плоскогір'ям і масивним гірським хребтом на кордоні з Індонезією. Півострів Малакка характеризується густою річковою мережею. Однак ріки мають невелику довжину. Найбільш протяжні з них — Паханг 320км. Завдяки великій кількості атмосферних осадків ріки повноводні цілий рік. Ріки Малайзії багаті порогами і водоспадами, є потенційним джерелом електроенергії. Низов'я найбільших рік судноплавні.

Слайд 5

Дохід на душу населення — 4690 дол. США. Зовнішній борг — 39,8 млрд дол. США. На обслуговування зовнішнього боргу витрачається лише 1 % вартості експорту країни, а обсяг короткосрокової заборгованості становить понад 30% резервів Державного банка. Обсяг прямих іноземних інвестицій — 3 млрд доларів. Найбільші інвестори — США, Японія. Малайзія — індустріально-аграрна країна. Основні галузі промисловості: гумова, легка, електронна, гірнича (оловодобувна, нафтова), переробка продукції с/г. Провідне місце займає переробка продуктів с/г і мінеральної сировини. Транспорт: залізничний, автомобільний, морський. На початку 1990-х років парк автомашин перевищив 5 млн одиниць, а загальна протяжність доріг становила 92 500 км. Більшість з них знаходиться в Півострівній Малайзії. Малайська залізниця з'єднує півострівну частину Малайзії з Сінгапуром і Бангкоком. На Сабахі прокладена одна дуже коротка лінія, а в Сараваці залізничне сполучення взагалі відсутнє. У країні нараховується понад 40 морських портів. Малайзія імпортує на $ 77 млрд : продукти харчування, передусім зерно і цукор, електротехнічне обладнання, станки, транспортні засоби, хімікати, чорні метали, оптика, пряжа і тканини. Експортує на $ 94 млрд : нафта, каучук, рослинні масла і жири, деревина і фанера, олово, продукція електронної промисловості, автомобілі, ґумотехнічні вироби, взуття, текстиль, одяг.

Слайд 6

Малайзія — один з найбільших експортерів деревини цінних тропічних порід. У країні розроблені спеціальні програми охорони і відновлення лісового фонду країни. У минулому основу сільського господарства Малайзії складали плантації гевеї, що поступилися потім лідируючим місцем плантаціям олійної пальми. Культивують також какао, кокосову пальму, чорний перець, ананаси.

Слайд 7

Слайд 8

Отже, побачити Малайзію, познайомитися з нею - значить полюбити її. Це гучне місце, де вирує життя, змішуються різні раси і релігії, а малайці, індійці, китайці та інші народи живуть у мирі та гармонії один з одним. Культурне різноманіття не тільки перетворило Малайзію в кулінарний рай, але і привнесло в життя малайців сотні барвистих фестивалів, які дуже люблять місцеві жителі. Народ Малайзії спокійний, сердечний і дружелюбний. Географія Малайзії так само різноманітна, як і її культура . Країна розбита на 13 штатів і 3 федеральні території. Держава розділена Південно-Китайським морем: 11 штатів і 2 федеральні території ( Куала- Лумпур і Путраджая ) розташовуються на півострові, а 2 штату і 1 федеральна територія ( Лабуан ) знаходяться у Східній Малайзії на острові. Дивовижна контрастність Малайзії - одна з головних особливостей держави. Величезні хмарочоси дивляться вниз на дерев'яні будиночки на палях, а п'ятизіркові готелі сусідять із стародавніми рифами. Гірська прохолода змінюється теплими піщаними пляжами і тропічними мангровими лісами.

Слайд 9

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Географія