X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Луки - природне угруповання

Завантажити презентацію

Луки - природне угруповання

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

1.Яку тему вивчали на попередньому уроці? 2.Що таке природне угруповання? 3.На які групи поділяються живі організми в природних угрупованнях? 4.Хто такі організми-виробники? Наведіть приклади. 5.Які живі організми є споживачами? 6.Чим зайняті організми-перетворювачі? 7.Від чого залежать живі організми в природних угрупованнях? 8.Чим пов'язані живі організми в природних угрупованнях?

Слайд 3

Слайд 4

1.Живе лише улітку він, 2.Тоненьке, вузеньке, по землі в’ється, Шовкові крила має. Як батіг довге, але не б’ється . Із квіточки на квіточку Людини боїться, молоко вживає, Він весело літає. В лісі їх багато – кожен мабуть знає. 3.Зробив дірку, вирив нору. 4.Живе вона під землею Сонце сяє, а він не знає. Із родиною своєю. Їжа в неї не проста – Що поцупить у кота. М е т е Л и к В У ж М И ш а К р і т

Слайд 5

Тема уроку

Слайд 6

Ліс не суцільною стіною протягається в лісовій зоні. Ось дерева ніби зупинились на кордоні, за яким почався відкритий простір, поросший травою. Це луг або лука – цілий килим різноманітних квітів.

Слайд 7

Луки – це безлісі ділянки землі, вкриті дикорослими трав’янистими рослинами.Іноді на луках трапляються зарості чагарників.

Слайд 8

Де розташовані луки?

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

тимофіївка

Слайд 14

стоколос

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

костриця

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

конюшина Конюшина — це багаторічна рослина із дрібними рожевими квітами,які зібрані в пишні голівки. Листки трійчасті. Увечері вони складаються. Запилюють конюшину лише джмелі.

Слайд 21

конюшина

Слайд 22

мишачий горошок Мишачий горошок має довге витке стебло з вусиками. Листя дрібне, загострене. Між стеблами розміщені китиці фіолетових квітів. Після відцвітання утворюються плоди з маленькими горошинами, якими люблять ласувати миші.

Слайд 23

люцерна Люцерна — багаторічна рослина з прямостоячим стеблом, дрібними трійчастими листками і дрібними квітами, зібраними у китиці.

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Жовтець їдкий Жовтець їдкий — отруйна для худоби рослина. Має яскраво-жовті квіти, розсічені листки.

Слайд 27

Слайд 28

Та сільський житель, якому треба годувати домашніх тварин, на такий луг й не погляне. Трави тут малокалорійні, а порою й отруйні, хорошого сіна вони не дадуть.

Слайд 29

Він буде шукати в долинах рік луки с цінними злаковими кормовими травами: мятликом, тимофіївкою, лисохвостом.

Слайд 30

Слайд 31

Слайд 32

шавлія Шавлія — висока рослина з довгастими зморшкуватими листками. Квіти темно-сині, подібні до ротика, що має дві губи.

Слайд 33

деревій Деревій — рослина з міцним стеблом, на верхівці якого зібрані у букетик дрібні квіти. Листя темно-зелене, схоже на пір'їнки, рясно вкриває стебло.

Слайд 34

деревій

Слайд 35

Слайд 36

Слайд 37

Крім користі для дома- шніх і диких тварин, трави на луках збагачу-ють грунт азотистими сполуками, роблять її більш плодючою.

Слайд 38

Комахи

Слайд 39

Павуки

Слайд 40

бджоли

Слайд 41

Волохаті джмелі

Слайд 42

оси

Слайд 43

шершні

Слайд 44

Слайд 45

Павичеве око

Слайд 46

Лимонниця

Слайд 47

Перламутрівка

Слайд 48

Кропив'янка

Слайд 49

Слайд 50

попелиці

Слайд 51

цикади

Слайд 52

сонечко

Слайд 53

Хто заважає сонечкові полювати?

Слайд 54

зеленого коника

Слайд 55

Слайд 56

кобилки

Слайд 57

Слайд 58

На комах полює жаба трав’яна

Слайд 59

ропуха

Слайд 60

ящірка

Слайд 61

вуж

Слайд 62

У високій траві будують гнізда, знаходять корм і ховаються від ворогів невеликі птахи деркач

Слайд 63

Хижий канюк.

Слайд 64

Слайд 65

перепілка

Слайд 66

Слайд 67

травник

Слайд 68

журавель сірий

Слайд 69

Лелека білий

Слайд 70

кроти

Слайд 71

Кріт – комахоїдна тварина.

Слайд 72

Переміщаючись проритими ходами в грунті, кріт поїдає комах і їх личинок, черв’яків, мокриць, багатоніжок…

Слайд 73

миші

Слайд 74

Слайд 75

Хом`як

Слайд 76

дощові черви

Слайд 77

Рештки рослин і тварин перетворюються на перегній за допомогою бактерій та грибів.

Слайд 78

Восени життя на луках завмирає. Наземні частини рослин жовтіють і засихають. В однорічних в грунті зимує насіння, у багаторічних – цибулини, кореневища, бульби. Весною з них з’являться нові рослини…

Слайд 79

Практична робота за малюнком підручника (С. 154) Розгляньте малюнок луків і назвіть рослини, які впізнали. До якої групи вони належать? Назвіть комах, які живуть на луках. Назвіть птахів, які зображені на малюнку. Назвіть звірів, які живуть на луках. Назвіть тварин, які належать до інших груп. Назвіть кормові зв'язки між організмами, які ви бачите на малюнку.

Слайд 80

Робота з текстом підручника (С. 154-156) Прочитайте на с. 154 перші два абзаци і поясніть, чим луки відрізняються від степів і лісів. Прочитайте на с. 155 перші два абзаци і запам'ятайте назви трав'янистих рослин луків. Прочитайте весь текст на с. 155-156 і перелічіть тварин, які живуть на луках. Знайдіть у тексті, де йдеться про зв'язки між окремими організмами. Що це доводить?

Слайд 81

Назвіть рослини, що не можуть існувати без комах. Назвіть тварин, які постійно живуть на луках. Які тварини з'являються на луках у пошуках корму? Які зв'язки є найсильнішими між рослинами і тваринами луків? Які організми луків належать до виробників? споживачів? перетворювачів? Доведіть, що луки — це природне угруповання. Які дії людей можуть зруйнувати луки як природне угруповання?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія