X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Луганський природний заповідник Національної академії наук України

Завантажити презентацію

Луганський природний заповідник Національної академії наук України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

“Землі моєї – чудовий дивокрай…” Луганський природний заповідник Національної академії наук України Ляшко Наталія Олексіївна Вчитель географії та біології Комунальний заклад “Луганська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №53”

Слайд 2

Луганський природний заповідник Національної академії наук України Луганський природний заповідник - природоохоронна територія в Луганській області. Заповідник створений з метою збереження у природному стані типових та унікальних для степової ландшафтної зони природних комплексів. Заповідник було створено згідно з постановою Ради Міністрів УРСР від 12 листопада 1968 р. № 568 у складі двох відділень - «Станично-Луганське» (494 га - Станично-Луганський р-н) (№2) та «Стрільцівський степ» (494 га - Міловський р-н) (№1). Розпорядженням Ради Міністрів УРСР від 22 грудня 1975 р. № 1003-р було створено третє відділення заповідника - «Провальський степ» (587,5 га - Свердловський р-н) (№3). Указом Президента України від 21 квітня 2004 р. № 466 площу заповідника було розширено і становить 2122,0 га. «Трехізбенська степ» як філія Луганського заповідника була створена в 2008 році. 17 грудня був підписаний президентом України Ющенком указ про створення нової філії Луганського заповідника (Трехізбенського) в Слав’яносербському районі Луганської області на території 3281 га.

Слайд 3

Стрільц івський степ - відділ Луганського природного заповіднику. Знаходиться біля села Криничне Великоцької сільради на території Міловського району Луганської області, площа 1036,5 га. Заснований як заповідник у 1948 році для збереження решток Старобільських барвисто-типчаково-ковилових степів та дикої степової фауни. Стрільцівський степ — цінна пам'ятка природи, де протягом ряду років ведуться стаціонарні дослідження степової рослинності (динаміка, продуктивність, хімічні і екологічні взаємини маж рослинами та ін.). Степ є також базою, де студенти проходять виробничу і переддипломну практику. Жигулівські скали. Половецька баба.

Слайд 4

Краєвиди Стрільцівського степу

Слайд 5

Особливої уваги заслуговує бабак. Колись він траплявся майже на всіх рівнинах Європи. Нині його популяція на сході нашої держави налічує лише кілька тисяч особин. Їх чисельність скоротилася через розорювання земель і надмірне добування мисливцями. З бабаком пов'язана екологія багатьох тварин степу: в його норах оселюється їжак вухатий, влаштовує виводкові гнізда огар, знаходить сховище гадюка. Нора бабака.

Слайд 6

Неподалік заповідника – Стрілецький кінний завод. Багатовікова історія заводу і його “продукції” – коней Стрілецької породи – представлена в самодіяльному музеї, розміщеному у сільській школі. Вважається, що конезавод засновано за указом Катерини Другої. Або згадують і Петра Першого. Ніби коли він побачив тутешні степи, то наказав: “Бути тут государевому конезаводу”. Заснований Стрілецький кінний завод в 1803 році. Всього на Луганщині чотири з десяти українських конезаводів. Козачий кінний театр.

Слайд 7

Провальський степ — відділення Луганського природного заповіднику. Розташоване біля села Провалля Свердловського району і складається з двох ділянок (урочищ): Калинівської (299,61 га) і Грушевської (287,89 га). З 1846 року ця територія належала Провальському кінному заводу, з 1945-го — радгоспу «Провальський». У 1975 році тут було створено державний заповідник, до складу якого увійшли такі угіддя: пасовище −416 га, ліс — 162,4 га, сіножаті — 7,5 га і рілля — 1,6 га.

Слайд 8

Краса Провальського степу.

Слайд 9

Станично - Луганське відділення Луганського природного заповіднику. Станично-Луганське відділення, або Придінцівська заплава — одне з відділень Луганського природного заповіднику. Основне природоохоронне завдання відділення — охорона комплексів рослинності, флори і фауни заплави Сіверського Дінця. А саме тут заповідається заплавний ландшафт з боровою терасою. Заповідник розташований на лівому березі р. Сіверський Донець, за 30 км на північ від м. Луганська, у 8-ми км від смт. Станично-Луганськке, біля хутора Піщаний. Площа охоронної зони відділення становить 498 га.

Слайд 10

Чарівність Станично – Луганської природи.

Слайд 11

Філія Луганського заповідника – «Трехізбенська степ» Нова заповідна ділянка розташована на території Слав’яносербського і Новоайдарського районів Луганської області, на землях колишнього Трехізбенського військового полігону. У фізико-географічному відношенні територія є фрагментом піщаної надпойменної тераси середнього перебігу р. Сіверський Донець. Заповідна ділянка знаходиться на північ від селищ Трехізбенка і Кряковка Слав’яносербського району Луганської області. Із заходу і північного сходу його територія обмежена посадками сосни на піщаній арені Сіверського Донця. Рельєф території, що охороняється, вирівняний, хвилястий, з окремими піднесеннями до 100-110 метрів над рівнем моря (піщані дюни в ур. Баранячий шпиль). Ландшафт типово лісостеповий.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія