X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
кримські гори Укр

Завантажити презентацію

кримські гори Укр

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

сформувати знання про особливості географічного положення Кримських гір та їх природних умов, надати учням систему знань про особливості розподілу висотних поясів ландшафтів гірського Криму; продовжити формування вмінь учнів визначати відмінності природи у фізико – географічних областях Кримських гір; удосконалити навички роботи, щодо складання порівняльної характеристики фізико – географічних областей Кримських гір; закріпити практичні навички роботи з тематичними картами атласу.

Слайд 3

Слайд 4

- У межах яких фізико – географічних країн і природніх зон розташована територія України? - Поясніть чинники виділення кожної з природних областей Українських Карпат. - Які характерні риси клімату Українських Карпат? - Які природоохоронні об’єкти створено в Українських Карпатах.

Слайд 5

Слайд 6

Найвищі гори Криму: Роман – Кош 1545 м.

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Карадаг Кримські гори суттєво відрізняються від Карпат. У тектонічному відношенні Кримські гори – це велика складка, південне крило якої занурюється в море. Підняття й складчасті рухи проходили там вже у мезозойську еру, але головні гороутворюючі процеси відбувалися впродовж кайнозойської. Тоді ж південна частина Гірського Криму опустилася в Чорноморську западину по лінії розлому. Так утворився крутий схил – Південний берег Криму.

Слайд 10

Гора Аюдаг, смт. Гурзуф Візиткою Південного берега Криму є гора Аюдаг (Ведмідь-гора), що височить на 572 м над рівнем моря. Вона утворена із застиглої магми. Магматична порода сіро-зелений габро-діабаз твердіший за граніт. Він є цінним облицювальним матеріалом.

Слайд 11

Кримські гори утворені трьома паралельними пасмами – Зовнішнім, Внутрішнім і Головним, які змінюють одне одного з півночі на південь. Зовнішнє і Внутрішнє пасма є куестами – видовженими припіднятими формами рельєфу несиметричної будови: їхній північний схил пологий (відповідає нахилу залягання пластів порід), а південний – крутий (утворився внаслідок “підрізання” пластів водотоками вздовж ліній розломів).

Слайд 12

Слайд 13

Клімат Гірського Криму, як і клімат рівнинної частини півострова, помірно континентальний. Однак між ними є суттєва різниця. Кількість опадів в горах зростає в два рази і становить в середньому 600 мм за рік, а на високих вершинах – до 1 000 мм за рік. Літо в горах прохолодне: середні температури липня становлять лише +15°С. Зима багатосніжна з середніми температурами січня –4°С. У Кримських горах нерідко випадає град, а навесні з найвищих гір сходять снігові лавини, які іноді завдають значної шкоди.

Слайд 14

Великий каньйон Криму Найглибшим каньйоном в Україні є Великий каньйон у Криму. Це гігантська розколина на північних схилах Ай - Петринської яйли, у вапнякову товщу якої упродовж тисячоліть вгризалася річка Аузун -Узень. При довжині понад 3 км і ширині, що місцями не перевищує 3 м, глибина каньйону сягає 320 м.

Слайд 15

Водоспад Учансу Найбільшим водоспадом в Україні є водоспад Учансу на однойменній річці. Вода падає майже прямовисно з уступу з висоти 98,5 м.

Слайд 16

Слайд 17

Рослинність гірського Криму різноманітна і багата понад 3000 видів.

Слайд 18

Дуб пухнастий Сосна Кримська Кипарис Суничне дерево Фісташка зарості шибляку

Слайд 19

Фауна Кримського гірського регіону різноманітна і багата. В горах водяться 34 види ссавців і 135 видів птахів.

Слайд 20

Муфлон Кримський Олень Лисиця Куниця Гриф чорний Сапсан

Слайд 21

Змієїд Чайка Жовтопуз Махаон

Слайд 22

Охорона природи.

Слайд 23

Нікітський ботанічний сад, Ялта

Слайд 24

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія