X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Країни Північної Європи

Завантажити презентацію

Країни Північної Європи

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Країни Північної Європи

Слайд 2

Країни Північної Європи мають приморське розташування; моря значно впливають як на природу, так і на господарську діяльність їх населення. Усі країни Північної Європи мають високорозвинене господарство і високий рівень життя населення.

Слайд 3

Площа – 338 тис. км2 Населення – 5 млн. осіб Столиця – Гельсінкі Фінляндія

Слайд 4

Фінляндія – шведська назва, яка означає Земля мисливців. А фіни називають свою країну Суомі – Земля боліт. Назва столиці Фінляндії Гельсінкі походить від шведської назви міста Гельсінгфорс. Що означає гельсінг – невідомо, а форс перекладається як водоспад. Цікаво знати

Слайд 5

У Фінляндії поширені горбисті рівнини. Серед них розкидані тисячі озер. Великі площі займають і болота із значними запасами торфу. Особливим багатством країни є ліс. Деревина йде на виготовлення пиломатеріалів, меблів, картону і паперу. Ця продукція вивозиться в інші країни світу. Запаси залізних руд і руд кольорових металів – основа розвитку чорної та кольорової металургії. Серед галузей машинобудування виділяється виробництво обладнання для паперової промисловості. Фінляндія не має рівних собі у світі з виробництва морських суден-криголамів. На світовому ринку відомі фінські мобільні телефони “Нокіа”.

Слайд 6

Основне населення – фіни. Крім них у країні проживають шведи, саамі. У сільському господарстві провідну роль відіграє тваринництво, передусім розведення великої рогатої худоби і птахівництво. Вирощують також хутрових звірів – норку, сріблясту лисицю, песця. Вирощують ячмінь, овес, пшеницю, кормові культури. Існує морське поромне сполучення з країнами-сусідами. Систему внутрішнього водного сполучення утворюють численні озера та річки, сполучені каналами. Вагомим джерелом надходження коштів у країну став міжнародний туризм.

Слайд 7

Слайд 8

Площа – 324 тис. км2 Населення – 4,6 млн. осіб Столиця – Осло Норвегія

Слайд 9

Назва Норвегія перекладається як Північних шлях. Так попервах називали прибережний морський шлях, яким виходили в північні моря. Пізніше Норвегією стали називати узбережжя, а потім і державу, що там виникла. Назва столиці Норвегії Осло у перекладі з норвезької означає: ос – гирло, Ло – назва річки, поблизу якої виникло місто. Цікаво, що в 17 столітті Осло перейменували на Христіанію – на честь короля Хрістіана 4. проте в 1925 році місту повернули стару назву. Цікаво знати

Слайд 10

Норвегія – королівство, яким управляє король. Ця морська країна стала батьківщиною відомих мореплавців і дослідників: Руаля Амундсена, Тура Хейєрдала, Фрітьйофа Нансена. В країні крім норвежців проживають також саамі. Основною галуззю господарства є рибальство і рибопереробка. На шельфі Північного моря видобувають нафту і газ, на острові Шпіцберген – кам’яне вугілля. У горах залягають різноманітні руди, які є сировиною для чорної і кольорової металургії.

Слайд 11

Серед галузей машинобудування особливо розвинуте виробництво морських суден і нафтовидобувних платформ. Таке багатство, як ліс, дає можливість виготовляти високоякісний папір і пиломатеріали. Основна галузь сільського господарства – тваринництво. Розводять велику рогату худобу, овець, свиней, оленів та хутрових звірів. Норвегія має один з найбільших у світі морський флот. Головні морські порти – Осло, Берген. Неабияке значення має туризм. Численні туристи приїжджають у країну, щоб відвідати музеї кораблів вікінгів та помилуватися красою північної природи.

Слайд 12

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія