X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Колообіг речовин у природі

Завантажити презентацію

Колообіг речовин у природі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Колообіг речовин у природі Роботу підготувала: учениця 11-Б класу КЗШ №85 Корець Юлія

Слайд 2

Зміст роботи: 1. Біогеохімічний кругообіг.   2. Кругообіг речовин в біосфері. 3. Кругообіг вуглецю. 4. Кругообіг кисню.   5. Кругообіг азоту.   6. Кругообіг фосфору.   7. Кругообіг сірки.   8. Кругообіг води.   9. Антропогенні впливи на навколишнє середовище.  10. Висновок.

Слайд 3

Біогеохімічний кругообіг На відміну від енергії, котра використовувалася організмом,перетворюється в тепло і втрачається для екосистеми, речовини циркулюють у біосфері, що і називається біогеохімічними круговоротами. З 90 з елементів, що зустрічаються в природі, близько 40 потрібні живим організмам. Найбільш важливі для них і потрібні у великих кількостях: вуглець,водень, кисень, азот. Кругообіг елементів і речовин здійснюються за рахунок саморегулюючихся процесів, в яких беруть участь всі складові екосистем. Ці процеси є безвідходними.

Слайд 4

Кругообіг речовин в біосфері

Слайд 5

 Кругообіг вуглецю. Самий інтенсивний біогеохімічний цикл - кругообіг вуглецю. Уприроді вуглець існує в двох основних формах - в карбонатах (вапняках) та вуглекислому газі. Вміст останнього в 50 разів більше, ніж в атмосфері. Вуглець бере участь в утворенні вуглеводів, жирів, білків і нуклеїнових кислот. Основна маса акумульована в карбонатах на дні океану,у кристалічних породах кам'яному вугіллі та нафті ібере участь в великому циклі кругообігу. Основна ланка великого кругообігу вуглецю - взаємозв'язок процесівфотосинтезу і аеробного дихання. У малому циклі кругообігу бере участь вуглець, що міститься в рослинних тканинах та тканинах тварин.

Слайд 6

 Кругообіг кисню. У кількісному відношенні головною складовою живої матерії є кисень, кругообіг якого ускладнений його здатністю вступати в різні хімічні реакції, головним чином реакції окислення. У результаті виникає безліч локальних циклів, що відбуваються між атмосферою, гідросферою і літосферою. Певною міроюкругообіг кисню нагадує зворотний кругообіг вуглекислого газу. У основному він відбувається між атмосферою та живими організмами. Кисень, що міститься в атмосфері і в поверхневих мінералах  (осадові кальцити, залізні руди), має биогенное походження і повинно розглядатися як продукт фотосинтезу. Цей процес протилежний процесу споживання кисню при диханні, який супроводжується руйнуванням органічних молекул, взаємодією кисню з воднем  (відщепленим від субстрата) та утворенням води.