X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Кліматичні умови та ресурси України Тема 2

Завантажити презентацію

Кліматичні умови та ресурси України Тема 2

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Основні кліматичні показники. Кліматичні ресурси. Кліматичні карти. Автор:Красюк Наталія Михайлівна, вчитель географії та біології Боровиківського НВК Звенигородської районної ради

Слайд 2

Середньорічна температура повітря Місяць Температура Січень - 4,2°С Липень +19,6°С

Слайд 3

Середня температура за кліматичними зонами Зона Січень Липень Полісся - 3,8°С +17,6°С Лісостеп - 4,8°С +19,0°С Степ -4,1°С +22,2°С

Слайд 4

Ізотерми січня Середні температури січня знижуються від –1°С у рівнинному Криму до –8°С на крайній півночі України і від –4 °С на заході до –8 °С на крайньому сході країни. Найтепліше взимку – вздовж південно-західного і південного узбережжя Криму, де середні температури січня додатні й сягають +4 °С. Найхолоднішим січень є, крім північних і східних районів, у Карпатах(–8 °С).  

Слайд 5

Ізотерми липня Середні температура липня зростають від +18 °С на півночі України до +23 °С на півдні і від +17 °С на заході до +21 °С на сході. У Кримських горах середня липнева температура знижується до +16 °С, а в Українських Карпатах (на висоті понад 1000 м) – до +14 °С.

Слайд 6

Ізолінії, які на кліматичних картах України відображають середньорічну кількість опадів, мають приблизно такий самий напрямок простягання, як й ізотерми. Середня річна кількість опадів на території України зменшується від 650 – 550 мм на півночі до 450 – 350 мм на Чорноморсько-Азовському узбережжі та у північному Криму і від 750 – 700 мм на заході до 500 – 450 мм на сході. Найбільша кількість опадів за рік випадає в гірських районах – у високогір’ях Карпат (понад 1 500 мм) і гірському Криму (1 200 мм). На Південному березі Криму середня річна кількість опадів приблизно така сама, як на Закарпатті, – 600 – 650 мм. Основна кількість опадів (80%) в Україні випадає у вигляді дощу, решта – у вигляді снігу. На всій території максимум опадів припадає на літо, і лише на Південному березі Криму – на зиму.

Слайд 7

Найбільша кількість опадів в Україні зареєстрована в Карпатах в Чорногорі – 2 361 мм за рік, найменша – на узбережжі Каркінітської затоки і в Присивашші – менш як 300 мм за рік.

Слайд 8

Ці показники клімату пов’язані з характером річних температур і в середньому становить 65-70 %. Середня річна вологість зменшується з північного заходу (80%) на південний схід (75%). В Українських Карпатах вона становить понад 80%, а на Південному березі Криму – 69%. Зменшення кількості вологих днів з півночі і північного заходу на південь і південний схід є загальною закономірністю. Характер вологості повітря протягом року подібний до характеру річних температур повітря: найбільша вологість – у теплий пріод, найменша – у холодний.

Слайд 9

Хмарність значною мірою зумовлюються тими самими чинниками, що й вологість повітря. В Україні кількість хмарних днів змінюється від 160 на півночі до 100 на Азово-Чорноморському узбережжі.

Слайд 10

Вітровий режим пов’язаний з положенням України відносно центрів атмосферного тиску. Найбільш вітряне місце в Україні – Ай-Петрінська яйла в Кримських горах. Там в середньому 77 днів на рік дмуть сильні вітри зі швидкістю понад 15 м/с.

Слайд 11

Сонячна радіація, волога, що надходить з опадами, вітер є кліматичними ресурсами. Вони належать до невичерпних природних ресурсів багатоцільового призначення. Серед них розрізняють енергетичні, агрокліматичні та рекреаційні ресурси.

Слайд 12

Енергетичні кліматичні ресурси (енергія Сонця і вітру) в Україні досить значні і поширені на всій її території. Однак для промислового виробництва електроенергії сонячну енергію найдоцільніше використовувати на Південному березі Криму та у степовій частині України, а вітрову – в гірських районах, на узбережжях морів і водосховищ та відкритих степових ділянках. Нині використання енергетичних кліматичних ресурсів в Україні незначне: діє єдина експериментальна сонячна електростанція в Криму і декілька невеликих вітрових.

Слайд 13

Агрокліматичні ресурси охоплюють тепло повітря і ґрунту та запаси вологи, необхідні для вирощування сільськогосподарських культур. Важливим у цьому відношенні є період із стійкими середньодобовими температурами повітря, вищими від +10°С, тобто період інтенсивної вегетації культур. На всій території України тривалість цього періоду достатня для вирощування культурних рослин помірного поясу, значно довшим він є на Закарпатті і найдовшим – на Південному березі Криму, де агрокліматичні ресурси дозволяють вирощувати субтропічні культури.

Слайд 14

Рекреаційні кліматичні ресурси використовуються для лікування і відпочинку людей. Найсприятливіші умови формуються на берегах морів, річок, водосховищ, озер, у гірських районах та лісових масивах. Там поєднуються чисте повітря, вища вологість, більші швидкості вітру, а також своєрідний режим температури повітря. Рекреаційні кліматичні ресурси широко використовуються на всій території України. Для цього створено санаторії, будинки відпочинку, дитячі табори.

Слайд 15

В Україні пори року виражені доволі чітко. Весна настає найраніше на Південному березі Криму – вже наприкінці лютого, натомість на північному сході країни – лише наприкінці березня. Для ранньої весни характерна нестійка погода: бувають різкі похолодання, до травня спостерігаються заморозки, іноді випадає сніг. У степовій зоні виникають пилові бурі. Навесні починаються грози і сильні дощі.

Слайд 16

Слайд 17

Літо – найтепліша і найвологіша (крім Південного берега Криму) пора року. На півдні воно настає на початку, а на півночі – наприкінці травня, а закінчується приблизно у першій декаді вересня. В Українських Карпатах його тривалість значно коротша. Максимум опадів припадає на червень – липень, часто гримлять грози, ллють зливи, іноді випадає град. У бездощові періоди, особливо у південних районах країни, бувають суховії, пилові бурі та посухи.

Слайд 18

На початку осені зазвичай панує суха, сонячна погода. Часто під впливом теплих тропічних повітряних мас буває «бабине літо», коли температура повітря перевищує +20°С. Вторгнення холодних арктичних мас у вересні – жовтні спричиняють заморозки. У другій половині осені внаслідок активізації циклонів переважає похмура погода з дощами і туманами.

Слайд 19

Зима настає наприкінці листопада – на початку грудня (на Закарпатті – в середині грудня). Це найхолодніша пора року, якій властива морозна погода з випаданням снігу і встановленням снігового покриву. Проте загалом українська зима порівняно м'яка, часто бувають відлиги. Проте часом бувають хуртовини, ожеледь, тумани, в горах – снігові лавини. На Південному березі Криму тривалого зимового періоду не буває, сніговий покрив не встановлюється, хоча сніг випадає щороку.

Слайд 20

Середньомісячні температури повітря в Україні залежать від кількості сонячної радіації, яку отримує поверхня, і циркуляції атмосфери (насамперед, західного перенесення повітря). Середні температури січня на території України змінюються від –8°С (у північних, східних районах і Карпатах) до –1°С (на півдні) і +4°С (на Південному березі Криму). Середні температура липня змінюються від +17°С (на заході) і +15°С (у гірських районах) до +23°С (на півдні). Середня річна кількість опадів на території України змінюється від 1 500 – 1 000 мм (у гірських районах) і 750 – 700 мм (на заході) до 450 – 350 мм (на півдні). В Україні чітко виражені пори року – весна, літо, осінь, зима. Україна володіє великими кліматичними ресурсами – енергетичними, агрокліматичними, рекреаційними.

Слайд 21

Друковані джерела: П. Г. Шищенко, Н. В. Муніч Фізична географія України : підручник 8 клас Б.М. Губарєва, Географія України. Довідник школяра і студента. О.Г. Стадник, Географія. Методичний посібник. 2002 р. П. О. Масляк, П. Г. Шищенко, Хрестоматія з географії України. Інтернет-джерела: www.osvitanet.com.ua http-geografica.net http-geoschool.ucoz http://shkola.ostriv.in.ua

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія