X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Казантипський природний заповідник"

Завантажити презентацію

"Казантипський природний заповідник"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Казантипський природний заповідник

Слайд 2

Заповідник створений Указом Президента України від 12 травня 1998 року на площі 450,1 га з метою збереження у природному стані типових та унікальних степових природних комплексів Азовського узбережжя Криму і прилеглої акваторії.

Слайд 3

Слайд 4

За схемою фізико-географічного районування територія заповідника входить до Кримського степового краю Південно-степової підзони Степової зони.

Слайд 5

Клімат цього району помірно континентальний, посушливий, з жарким літом (максимальна температура для мису Казантип становить +35,7 °C), із засухами і суховіями та короткою, досить теплою зимою з періодичними нетривалими морозами та непостійним сніговим покривом (мінімальна температура−22,3°C). Середньорічна температура повітря становить +10,8 °C. Клімат

Слайд 6

Кількість річних опадів становить 400 мм, їх найбільше випадає у літньо-осінній період. Панують північно-східні вітри, які часто досягають сили ураганів, характерними є тумани та підвищена вологість повітря.

Слайд 7

Кільцева гряда з рифових вапняків вийшла на денну поверхню, створивши характерну для мису казаноподібну форму рельєфу, завдяки якій він і отримав свою назву — що в перекладі з тюркської означає «дно казана». «Казантип»

Слайд 8

Всього у флорі Казантипу налічується 541 вид судинних рослин, що становить дещо більше 40% флори рівнинного Криму або біля 60% флори Керченського півострова.

Слайд 9

3 вузьколокальних 17 кримських 28 кримсько-новоросійських 2 кримсько-таманські та понад 50 причорноморських і приазовських ендемів (видів). У флорі заповідника зареєстровано також 30 видів мохоподібних, 75 видів лишайників, 28 видів водоростей. Тут зростають також 14 видів справжніх грибів. З них відмічено :

Слайд 10

Слайд 11

фіалка біла катран мітрідатський чебрець прибережний волошка Талієва офрис оводоносна мачок жовтий смілка Сирейщикова півонія тонколиста астрагал дніпровський чебрець несправжньогранітний асфоделіна жовта тюльпани двоквітковий штернбергія пізньоцвіта холодок прибережний анакамптис пірамідальний зозулинець різнобарвний 5 видів ковили : ковила дніпровська, ковила Браунера, ковила тирса, ковила Лессінга та ковила понтична диктіота дихотомічна ксантопармелія камчадальська рамаліна рвана. До Червоної книги України занесені 25 видів, що зростають у заповіднику:

Слайд 12

Тут охороняються також 4 види рослин, занесені до Європейського червоного списку: бурачок чашечкоплодий, гвоздика ланцетна, катран мітрідатський та чебрець Дзевановського.

Слайд 13

У заповіднику охороняються 6 видів тварин, занесених до Європейського червоного списку, 35 видів, занесених до Червоної книги України, та близько 50 видів, що підлягають особливій охороні згідно з Бернською конвенцією. Фауна

Слайд 14

За попередніми даними зареєстровано: 4 види ракоподібних 19 — павукоподібних 429 — комах. Хребетних тварин відмічено188 видів,з них : 80 видів риб 1 вид земноводних 4 — плазунів 81 — птахів та 22 види ссавців.

Слайд 15

Мізида аномальна та зубчаста Із «червонокнижних» безхребетних тут мешкають:

Слайд 16

Кріт Морський

Слайд 17

Краб трав’яний

Слайд 18

Ембія реліктова

Слайд 19

Зегрис Евфема

Слайд 20

Пістрянка весела

Слайд 21

Махаон

Слайд 22

Мегалодонт середній

Слайд 23

Арге Беккера

Слайд 24

Жовтопуз Із хордових:

Слайд 25

Полоз жовточеревий

Слайд 26

Гадюка степова

Слайд 27

Кулик-сорока

Слайд 28

Огар

Слайд 29

Боривітер степовий

Слайд 30

Лунь польовий

Слайд 31

Підковоніс великий

Слайд 32

Цей аквальний комплекс є важливим місцем нересту, нагулу та зимівлі аборигенних видів риб. До території заповідника входить прибережно-аквальний комплекс біля м. Казантип (56 га) — типове для цього біогеографічного регіону водно-болотне угіддя.

Слайд 33

Слайд 34

Слайд 35

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія