X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
«Історія герба України»

Завантажити презентацію

«Історія герба України»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Дослідницький проект по географії Тема : Керівник проекту: Нівіна Н.П. вчитель географії Нижньоторгаївської ЗОШ Виконав проект : Казначєєва Анастасія учениця 8 класу

Слайд 2

МЕТА: Виховання патріотизму і громадянської відповідальності

Слайд 3

Завдання 1. Розширити знання про історію виникнення герба України , області ,районну про їхню історичну сутність і значення в різний період історії . 2. Розвивати логічне мислення . 3. Сформувати навики роботи з довідниками, Інтернет - ресурсами .

Слайд 4

Обладнання Довідники по географії, історії України, енциклопедії, фотографії , матеріали районної газети «Червоний промінь»

Слайд 5

Очикуємий результат Скласти опис історії герба України, Херсонської області, Нижньосірогозького району; зробити висновок про значення державних символів для держави в різних періодах історії, підняти інтерес до державної символіки

Слайд 6

Етапи роботи 1. Формулювання проблеми. 2. Виявлення гіпотез рішення даної проблеми 3. Етап вивчення історії державної символіки, збір інформації. 4. Робота з зібраною інформацією ( аналіз даних отриманих в результаті дослідження, формулювання висновків). 5. Захист проекту (презентація)

Слайд 7

Введення Україна! Наша рідна земля, наша Батьківщина. Вона для всіх, хто її поважає і любить, вона – колиска найкращих у світі пісень, вона – вічна надія на волю і кращу долю. Всім нам випало неймовірне щастя – народитися і жити в одній з найкращих країн всього світу – Україні.

Слайд 8

І етап Формулювання проблеми. Для того щоб любити свою Батьківщину, дбайливо до неї ставитися, культурна , освічена людина повинна добре знати історію своєї Батьківщини. Не всі учні нашої школи знають історію України, області, району . Тому я вирішила всім допомогти . Історію можна вивчати по різному: використовувати історичну літературу, довідники, енциклопедії, проводити різні дослідження, відвідувати музеї, дивитися історичні фільми, вивчати історичні науки.

Слайд 9

Результати опитування

Слайд 10

ІІ етап Виявлення гіпотез рішення даної проблеми Я зацікавилася ГЕРАЛЬДІКОЮ – наукою про герби. Герб і держава – це два поняття які тісно пов'язанні один з одним. Слово герб походить від німецького слова «ербе» ,що означає спадок . Герб символічне зображення ,яке показує історичні традиції держави та міста. Символічні зображення які відображаються в гербах показують особливості конкретної території, розповідають про історико-культурні та природні пам'ятки , відображають їх могутність.

Слайд 11

ІІІ-ІV етапи Етап вивчення історії державної символіки, збір інформації. Робота з зібраною інформацією 1 Історія герба України Державний Герб України — герб держави Україна, один із чотирьох її офіційних символів поряд з прапором, гімном і Конституцією. Складається з Малого і Великого гербів. Наразі використовується лише Малий, що був затверджений 19 лютого 1992 року. Великий герб України існує у вигляді законопроекту. Центральною геральдичною фігурою обох гербів є тризуб Володимира І Святого, великого князя київського, володаря Русі. Окрім цього, згідно Конституції України, головними елементами Великого герба мусять бути лев, герб Галицько-Волинського князівства і козак із мушкетом, герб Війська Запорозького. З найдавніших часів тризуб шанується як магічний знак, свого роду оберіг. Це зображення археологи зустрічали у багатьох пам'ятках культури, датованих першими століттями нашої ери. Відомий серед народів Сходу і Середземномор'я з найдавніших часів, на українських землях з II ст. Існує до ЗО теорій походження і значення тризуба (сокіл, якір, символ триєдинства світу тощо).

Слайд 12

2 Тризуб в Київській Русі За часів Київської Русі тризуб був родовим знаком Рюриковичів. Його зображення археологи знаходять на монетах, печатках, посуді, цеглі, настінних розписах. Посли київського князя Ігоря (912—945 рр.) при укладанні договору з візантійцями мали свої печатки з тризубами. Київський князь Володимир Святославович (980—1015 рр.) карбував тризуб на монетах, де з одного боку зображувався портрет володаря, а з іншого — тризуб. Тризуб символізував поділ Всесвіту на небесне, земне й потойбічне, поєднання Божественного, Батьківського й Материнського - священних начал, трьох природних стихій - повітря, води й землі.

Слайд 13

3. Малий герб УНР зі стилізованим тризубом Володимира У грудні 1917 Українська Центральна Рада прийняла тризуб в якості герба УНР. Фактично це було схвалено 18 січня 1918, а 1 березня проголошено закон про герб, на виконання якого 22 березня 1918 було викладено опис герба з тризубом як головним його елементом. Законом було встановлено великий та малий державний герб, які мало різнилися композиційно. Авторитетні знавці геральдики того часу, В.Mодзалевський і Г.Нарбута висловили закид авторові — відомому мистцеві професорові В.Kричевському, що він, малюючи герб, робив це тільки як xудожник, «не звертаючи ніякої уваги на вимоги геральдики і навіть цілком незнайомий з нею». Згодом їx підтримали й інші фаxівці, які вбачали основні хиби гербів у різному відтворенні на кожному з ниx «знака Володимира», не геральдичному його оздобленні у вигляді ромбів, а також у невиразності орнаменту. Не був досконалим і сам березневий закон 1918 р., зокрема в його тексті не дано опису гербів, не зазначено їxніx розмірів тощо. На це вказав у праці «Історичні та правні основи українського державного герба» професор В.Tрембіцький. З 22 січня 1919 року згідно з законом про Злуку тризуб увійшов у крайовий герб Західної області УНР. Залишався він головним елементом герба гетьманської держави П.Скоропадського, а також Директорії.

Слайд 14

4. Незалежна Україна У 1992 р. Верховна Рада України затвердила сучасний Державний Герб України, розроблений групою у складі: А. Гречило, О. Кохан та І. Турецький. У січні 2001 року до Верховної Ради України надійшов законопроект «Про великий Державний герб України» (реєстр. No5274-1). Документом пропонується затвердити великий Державний герб України який є зображенням на синьому щиті золотого Знаку Княжої Держави Володимира Великого (малого Державного герба України); над щитом — відтворення великокняжого вінця і синьо-золотого шатра. По обидва боки щита від щита зображено щитотримачів: справа — золотого лева, зліва — козака з мушкетом. Під щитом — стрічка, що поєднує національні кольори, — синій та жовтий; під стрічкою — золоті колоски пшениці, скріплені кетягом калини.

Слайд 15

Великий державний герб України

Слайд 16

Герб Херсонської області

Слайд 17

Історія 1878 р. затвердили герб Херсонської губернії: "У блакитному щиті срібний хрест з сяянням, що супроводжує з боків і внизу золотими імператорськими коронами. Щит увінчаний імператорською ж короною і обрамував золотими дубовими гілками, перевитими синьою Андріївською стрічкою". Тлумачаться емблеми герба по-різному. Хрест - символ віри, що осяяла три царства: Скіфське, Татарське і Готське (корони). За іншою версією корони означаютьвізантійських імператорів Василя і Костянтина, а також їх сестру Ганну, присутніх при хрещенні Св. князя Володимира. Є ще і третя версія: корони - це три рукави дельти Дніпра.

Слайд 18

Дубові гілки означали міцність "державних встановлень", а стрічка ордена Андрія Первозванного - вищого ордена імперії, що дарується за "Віру і Вірність" - урядову підтримку державної служби. Такі символи існували до 1917 р. Остання спроба повернутися до них була зроблена в 30-і рр. Н.О.Бітінський поміщає в проект Великого герба України складний щит з гербами південно-західних земель і серед них - герб Херсона, але замінює імператорські корони на царські (староруські вінці).

Слайд 19

Сучасний герб Герб Херсонської області — символ, офіційна емблема області, в якому відображаються історія, особливості та традиції області. Затверджений рішенням Херсонської обласної ради 25 жовтня 2001 року. Герб — це картуш у формі барокового щита із закругленими нижніми кутами. На синьому фоні у вигляді символів жовтого кольору розташовані: якір, хлібні колосся, циркуль, нагорі — Очаківські ворота Херсонської фортеці. Над щитом міститься корона. Щит обрамлено золотим дубовим вінцем з назвою області на жовто-синій стрічці.

Слайд 20

Якір — символ надії. До того ж він означає, що Таврійський край є водними воротами України (Азовське та Чорне моря, ріка Дніпро). Хлібні колосся — основа заможності. Циркуль — це чіткість побудови, вірність обраному шляху, економічне відродження. Очаківські ворота Херсонської фортеці — крапка відліку літопису краю. Золотий дубовий вінець — це символ вічності та могутності. Зображення корони — данина історичній спадщині — Гербові Херсонської губернії. Еталонний зразок Герба зберігається в Херсонській обласній раді. Автори обласної символіки: архітектор Сергій Сазонов і дизайнер Юрій Щепелев

Слайд 21

Історія герба Нижньосірогозького району

Слайд 22

Герб Нижньосірогозького району У червоному полі іспанського щита розміщено золотий фалар и елемент кінської збруї давніх скіфів у вигляді чотирьох голів коней. Щит увінчується оригінальним авторським золотим вінцем з елементів орнаменту та обрамлений пшеничним колоссям з синьою стрічкою з написом літерами золотого кольору «Нижньосірогозький район». Форма іспанського щита найбільш притаманна давній ук раїнській геральдичній традиції і рекомендована геральдичним товариством України. Червоний колір - це колір скіфів, червоним (малиновим) був колір запорозьких прапори. Це символ достоїнства, сили та мо гутності. Золотий фалар - оригінальної форми, який знайдено лише в Нижньосірогозькому кургані Огуз. Це символ нашої древньої історії. Чотири голови коня символізують рух вперед, це число досконалості.

Слайд 23

Авторська золота корона - символ давньої історії Нижніх Сірогоз як адміністративного центру. Вона вдало підкреслює і доповнює динаміку руху. Хлібне колосся символізує хліборобство, як основу економіки району, та заможність. В обрамленні щита поєднана символіка національного прапо ра. Це й хлібодарна нива під блакитним мирним небом, це й знач но древніша символіка першооснови життя: води та повітря (сон ця) Герб надзвичайно лаконічний та глибоко символічний. Пропорції Герба: висота до ширини - 8:7, центр радіуса округ лості знаходиться нижче 4,5 частини від верху щита.

Слайд 24

В и с н о в о к За допомогою конкретних геральдичних знаків кожен герб відображає індивідуальні історичні, географічні риси області, міста, села і водночас говорить про його конкретне місце в наш час . Вивчивши геральдику можна дізнатися цікаву історію своєї країни, району. А ці знання необхідні нам , що любити свою батьківщину, дбайливо відноситися до неї і зберігати її для наступних поколінь .

Слайд 25

Література 1 Вилинбаxов Г., Mедведев Ю. Геральдический альбом: Лист № 8 // Вокруг света. - 1991. - № 4. - С. 54. 2 Kлимкевич Р. Цiкаве з української геральдики // Mи i свiт. - 1956. - Ч. 27. - Лип. 3 Постанова Верxовної Ради України „Про Державний Герб України" // Вiдомостi Верxовної Ради України. - 1992. - № 40. - Ст. 592. 4 Якимович Б. До питання про українську нацiональну символiку // Пам'ятки України. - 1989. - Ч. 3. - С. 44 - 45. 5 Історія міст і сіл України : Херсонська область 6 Ю.Безух . На перехресті світових шляхів . Мелітополь, 2006. 7. Червоний промінь .- 2008 р.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія