X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Індія – країна священного Гангу

Завантажити презентацію

Індія – країна священного Гангу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Урок географії в 10 класі на тему : Індія – країна священного Гангу

Слайд 2

Девіз уроку: З усіх скарбів знання – найкращий. Його не можна ні вкрасти, не згубити, ні знищити. Г.Сковорода.

Слайд 3

Інтелектуальна розминка Які субрегіони виділяють в Азії? Що таке Джакотський трикутник? Скільки виділяють груп країн в Азії за рівнем соціально – економічного розвитку? Яка країна Азії характеризується І типом відтворення населення? Які 2 країни Азії створюють позитивний імідж для всього регіону? Яка міжнародна організація в Південно – Східній Азії тотожна ЄС?

Слайд 4

Гра “ Відгадай країну”

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Індія – країна священного Гангу.

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Сьогодні ми вивчимо: географічне положення; природні умови та ресурси; населення та культуру; господарство; зовнішньоекономічну діяльність.

Слайд 15

Офіційна назва: Республіка Індія. Походить від назви р.Інд. На хінді та урду « сіндх» означає « річка». Площа : 3,2 млн. км2 7 місце в світі. Населення: 1млн. 171тис. чоловік. Столиця: Нью –Делі. Державний устрій: федеративна держава Форма правління: парламентська республіка. Офіційна мова: хінді та англійська. Грошова одиниця: індійська рупія.

Слайд 16

Населення Рівень народжуваності в 2008 році склав склав 21,2 %о 36 міст - мільонерів Делі Колката Ченнаї Бангалор Мумбаї

Слайд 17

Індія — найбільш багатонаціональна країна світу. Тут проживає понад 300 народів і народностей. Найбільші з них — хіндустанці, біхарці, бенгальці, маратхі, телугу. Релігійний склад досить однорідний — близько 81 % — індуси, 14 % — мусульмани. З інших релігій найбільше прихильників у християнства, сикхізму, джайнізму й буддизму.

Слайд 18

Брахма Вішну Шива

Слайд 19

Касти Шудри Вайші Кшатрії Брахмани

Слайд 20

Золотий храм Храм Лотоса

Слайд 21

Храм Шиві Храм Меєнакши

Слайд 22

Лал – Кіла ( 1639 -1648 р.р.)

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Структура зайнятості в галузях економіки

Слайд 26

Провідні галузі Традиційні галузі

Слайд 27

Енергетика ТЕС – 71% ГЕС – 27% АЕС – 2% Видобуток вугілля 300млн.т. Нафти – 30 млн.т Нафта Нафта Вугілля

Слайд 28

Виплавка сталі досягла 13 млн. т, алюмінію – 0,5 млн. т. З п'яти великих металургійних комбінатів чотири (в Бокаро, Дургапурі, Роуркелі і Бхілаї) побудовані за роки незалежності. Лише один комбінат у Джамшедпур існує з початку століття. Всі комбінати мають чудову залізорудну базу, але забезпеченість країни коксівним вугіллям незадовільна. Бокаро Дургапур Роуркела Бхілаї Джамшедпур

Слайд 29

Транспортне машинобудування представлене головним чином виробництвом рухомого складу для залізниць, мотоциклів і велосипедів. Випуск автомашин становить 330 тис. одиниць на рік. Виробляється устаткування для легкої і харчової галузей. Зростає випуск продукції, розрахованої на масовий внутрішній ринок – помпи, водоміри, електролампи, вентилятори та інша побутова електротехніка, швейні машини, годинники тощо. Серед слаборозвинених країн тільки Китай та Індія мають важке машинобудування.

Слайд 30

Слайд 31

Слайд 32

Традиційна фабрично-заводська промисловість Вона охоплює галузі легкої і харчової промисловості: бавовняну, джутову, цукрову, олійну, чайну, шкіряно-взуттєву, а також деревообробну та інші. Географія цих галузей тісно пов'язана з розміщенням відповідних сировинних зон. Найголовнішими є бавовняна і джутова. Близько 15 млн. чоловік зайнято в текстильній промисловості і її частка у вартості всього промислового виробництва становить майже 20%. Близько сотні міст, розташованих у зонах вирощування бавовнику в західній частині країни, мають текстильні фабрики. Джутове виробництво, навпаки, вирізняється великою концентрацією в метрополітені Калькутти.

Слайд 33

Сільське господарство У структурі сільського господарства, як і всюди в мусонній Азії, різко переважає рослинництво. Для його потреб використовують половину площі країни – 168 млн. га. Сільськогосподарські роботи на більшій частині території починаються у червні з приходом мусонних дощів. Урожай, що достигає з липня-серпня до вересня-грудня, відомий під назвою «хариф» ( вологий), а той, що з жовтня-грудня до лютого-березня – «рабі» ( сухий).

Слайд 34

Вирощують різноманітні культури, але домінують зернові. Про обсяги збору свідчать такі дані: рис очищений – 73 млн. т (друге місце після Китаю), пшениця – 57 млн. т. Рис – культура сезону «хариф». Його вирощують скрізь, але панівною зерновою культурою він є лише в районах з річною сумою опадів понад 1000 мм. Це північний схід і узбережжя. Як правило, це густозаселені райони, і рис споживається на місці. Пшениця, навпаки, – головна товарна зернова культура. Найбільша концентрація її посівів у Північно-Західній Індії, де її вирощують в сезон «рабі» на зрошуваних землях. Тут проходить важлива для світового господарства межа, на схід від якої у вологій мусонній Азії аж до Японії основною культурою і продуктом харчування є рис, на захід – у країнах Середнього Сходу, Середньої Азії, Північної Африки і більшої частини Європи – пшениця. Крім зернових, вирощують багато бобів (джерело білків), овочів і фруктів, прянощів, олійних (джерело жирів), цукрову тростину. Серед овочевих і плодових культур – червоний перець, баклажани, капуста, манго, апельсини, папайя, банани. Головні олійні – арахіс, сезам (кунжут), рицина, гірчиця, льон. Олію одержують також з насіння бавовнику і кокосових горіхів. Долину Гангу вважають батьківщиною цукрової тростини, її збирають в Індії найбільше в світі.

Слайд 35

Слайд 36

Тваринництво Індії розвивається в дуже складних умовах. У країні найбільше в світі поголів'я великої рогатої худоби: 196 млн. биків і корів і 77 млн. буйволів і буйволиць – 1/5 світового поголів'я. Крім того, нараховують ще 45 млн. овець і понад 100 млн. кіз. Велика рогата худоба використовується перш за все як тяглова сила в полі і Для транспортування вантажів.

Слайд 37

Що характерно для транспортної системи Індії? Які основні статті експорту та імпорту? Чи підтримує Індія торгівельні відносини з Україною?

Слайд 38

Готуємось до ЗНО 1. Де розташовані найбільші плантації чаю в Індії? А) на плоскогір'ї Декан; Б) на узбережжі; В) у передгір'ях Гімалаїв; Г) у долині Гангу. 2. Індія посідає перше місце у світі за поголів'ям: А) свійської птиці; Б) великої рогатої худоби; В) свиней; Г) овець. 3. Назвіть традиційні галузі промисловості країни : А) металургія; Б) ювелірна; В) аерокосмічна; Г) харчова .

Слайд 39

Відповіді А Б Б, Г

Слайд 40

Запам'ятай Індія посідає І місце в світі : по кількості народів і народностей ( 300) за розмірами зрошуваних земель (75 млн.т.) по збору цукрової тростини по збору джуту по виробництву чаю по поголів'ю великої рогатої худоби. ІІ місце в світі : По кількості населення ( 1 млн. 171 тис. чоловік) По обсягам зборів рису ( 73 млн.т.) ІY місце в світі : за показником ВВП. Y місце : за обсягом вантажоперевезень.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія