X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Географія текстильної промисловості

Завантажити презентацію

Географія текстильної промисловості

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЛЕГКА ПРОМИСЛОВІСТЬ УКРАЇНИ Вчитель географії Івченко Людмила Антонівна

Слайд 2

Легка промисловість - сукупність галузей промисловості, на підприємствах якої виготовляють головним чином предмети народного споживання.

Слайд 3

Галузевий склад:

Слайд 4

ТЕКСТИЛЬНА ШОВКОВА ЛЛЯНА ВОВНЯНА БАВОВНЯНА ТРИКОТАЖНА

Слайд 5

ТЕКСТИЛЬНА ГАЛУЗЬ:

Слайд 6

ШОВКОВА

Слайд 7

ЛЛЯНА

Слайд 8

ВОВНЯНА

Слайд 9

БАВОВНЯНА

Слайд 10

ШКІРЯНО - ВЗУТТЄВА

Слайд 11

ХУТРОВА

Слайд 12

ГАЛАНТЕРЕЙНА

Слайд 13

Розміщення галузі: ефективність галузі залежить від багатьох економічних факторів та раціонального розміщення її підприємств. Для легкої промисловості характерна менш виражена, порівняно з іншими галузями, територіальна спеціалізація.

Слайд 14

ЧИННИКИ РОЗМІЩЕННЯ ГАЛУЗІ: сировинний, який впливає на розміщення підприємств з первинної переробки сировини: наприклад, льонопереробні фабрики розміщені в районах вирощування льону

Слайд 15

СИРОВИННИЙ Вовняні підприємства – в районах вівчарства, підприємства з первинної обробки шкіри – біля м’ясокомбінатів;

Слайд 16

СПОЖИВЧИЙ так як готова продукція деяких підгалузей легкої промисловості менш транспортабельна порівняно з напівфабрикатами. Наприклад, дешевше постачати пресований бавовник-сирець, ніж бавовняні тканини.

Слайд 17

Трудоресурсного забезпечення який передбачає наявність професійно підготовлених трудових ресурсів, бо всі галузі легкої промисловості працеємні. Історично склалось так, що в її галузях використовується переважно жіноча праця (до 90%).

Слайд 18

Науково-технічний процес Це відбивається, перш за все, на концентрації текстильного виробництва, зміні його сировинної бази. Натуральні волокна поступово витісняються хімічними. Велика кількість тканин виробляється із сумішей натуральних і хімічних волокон.

Слайд 19

ГЕОГРАФІЯ ГАЛУЗІ: тканини та інші вироби з бавовни виробляють у Херсоні і Тернополі (бавовняні комбінати); Донецьку (бавовняно-прядильний комбінат), Нововолинську (бавовняна фабрика), Полтаві (прядильна фабрика), Києві (ватно-ткацька фабрика), Чернівцях, Івано-Франківську, Коломиї, Коростишеві та Радомишлі (ткацькі фабрики), Нікополі (ниткова фабрика).

Слайд 20

ВОВНЯНА ПРОМИСЛОВІСТЬ другою за значенням у галузі. Вона виробляє 7,0% усіх тканин України, первинно обробляє вовну, виготовляє пряжу, тканини та вироби з неї. Чисте вовняне виробництво майже не збереглось. Як домішки використовують хімічні й синтетичні волокна, бавовну. В Україні діє майже 30 підприємств галузі. Підприємства вовняної промисловості розміщені в Харкові, Луганську, Одесі, Дунаєвцях (Хмельницька область), Сумах, Богуславі, Кременчуці, Лубнах, Чернігові, Кривому Розі, Черкасах; у ряді міст Чернівецької і Закар-патської областей зосереджено виробництво килимів і килимових виробів з вовни та синтетичних волокон.

Слайд 21

Шовкова промисловість виробляє 20,5% усіх тканин України. Вона пов’язана з виробництвом хімічних волокон, які майже повністю витіснили природний шовк-сирець. На базі натуральної сировини (шовку-сирцю) діє комбінат у Києві, який випускає високоякісний натуральний шовк (крепдешин і креп-жоржет). Підприємства Черкас, Києва, Луцька виробляють шовкові тканини з синтетичного та штучного волокна. У Києві та Лисичанську виготовляють шовкові тканини технічного призначення.

Слайд 22

ЛЛЯНА ПРОМИСЛОВІСТЬ працює на власній сировині, випускає 7,3% тканин країни. в Україні діє повний цикл виробництва та переробки льону, функціонує понад 30 льоно-заводів. Лляні тканини потрібні для виготовлення одягу, тобто, мають побутове призначення. Тканини технічного призначення вирізняються високою міцністю: брезент, пожежні рукави, сировина для взуттєвої промисловості. Лляні тканини виробляють на комбінатах у Рівному і Житомирі, на фабриці в Коростені (Житомирська область). Україна є експортером льоноволокна і льняних тканин.

Слайд 23

Трикотажне виробництво продукує в’язані вироби з різних пряж і, орієнтуючись на споживача та трудові ресурси, розміщується у великих містах: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Одесі, Житомирі, Запоріжжі, Донецьку, Чернівцях, Івано-Франківську, Луганську, Хмельницькому, Прилуках. На більш ніж 60 підприємствах підгалузі виробляється до 9% товарної продукції легкої промисловості. У структурі трикотажних виробів переважає виробництво панчішно-шкарпеткових виробів та білизняного трикотажу.

Слайд 24

Хутрова галузь спеціалізується на переробці хутра зі шкір диких звірів, звірів кліткового утримання та домашніх тварин Найчастіше використовується для переробки хутро лисиці, куниці, видри, норки. Заготовляють шкіри овець, ховрахів, хом’яків, водяних щурів, сріблясто-чорної лисиці, кролика. Суттєве значення має також трикотажне штучне хутро. В Україні штучне хутро виготов-ляють Дарницький шовковий комбінат, Київське виробниче трикотажне об’єднання, фабрики у Жовтих Водах (Дніпропетровська область) і Ясині (Закарпатська область).

Слайд 25

ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ ГАЛУЗІ: Низька ефективність підприємств галузі товари, які випускають підприємства легкої промисловості України, значно поступаються за якістю і кількістю продукції розвинених країн; порівняно низька продуктивність праці; високі затрати на виробництво продукції. Відсутність реальної конкуренції спричиняє завищення цін, спонукає продавати низькоякісну продукцію. Галузь губить свої позиції на вітчизняному ринку, що робить її реформування необхідним.

Слайд 26

ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ: передбачено розширити сировинну базу; розвивати машинобудування для легкої промисловості. відновлення посівів бавовни на півдні України; виготовлення целюлози з біологічної маси та її переробка на штучні волокна і нитки; розгортання виробництва дубильних речовин; організація виробництва досі імпортованих поліуретанових композицій для взуттєвої галузі. підвищення конкурентоспроможності галузі на основі вдосконалення виробничих відносин, впровадження сучасних технологій, підвищення технічного рівня, продуктивності праці .

Слайд 27

http://www.google.ru http://marka.zp.ua http://www.vuzlib.net http://www.google.ru

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія