X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Географічні особливості українського національного костюму"

Завантажити презентацію

"Географічні особливості українського національного костюму"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Географічні особливості українського національного костюму

Слайд 2

Традиційно основу українського національного жіночого костюма складали: сорочка (кошуля), юпка (куртка, кохта), андарак, керсетка, кептар, дерга (опинка, обгортка, фота, горботка), запаска, плахта, лейбик (бруслик, катанка, горсет), взуття – чоботи, постоли. Із прикрас використовувались нагрудні підвіски з монетами (дукачі, мониста), намиста із дорогоцінних каменів.

Слайд 3

Сорочка — один із найдавніших елементів одягу. За часів Київської Русі сорочка слугувала як натільним, так і верхнім одягом і шилася з полотна чи сукна. Основними типами сорочки були: тунікоподібна; з плечовими вставками; з суцільним рукавом; на кокетці.

Слайд 4

Слайд 5

Кептар — хутряна безрукавка населення. Карпат та Прикарпаття. Мав значну локальну варіативність щодо довжини та прийомів оформлення в залежності від регіону.

Слайд 6

Керсетка — жіноча безрукавка, яка мала багато місцевих варіантів довжини, пропорцій, декорування. Побутувала здебільшого на Київщині, Чернігівщині, Полтавщині, частково на Півдні України. Найрозви