X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Франція. Особливості ЕГП. Природно-ресурсний потенціал

Завантажити презентацію

Франція. Особливості ЕГП. Природно-ресурсний потенціал

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Французька республіка République française

Слайд 2

Франція на заході і півночі омивається Атлантичним океаном, на півдні – Середземним морем. Межує на півдні з Іспанією, на північному-сході з Бельгією, Люксембургом і Германією, на сході з Італією і Швейцарією.

Слайд 3

Державний лад – президентська республіка, унітарна держава. Склад території: має 96 департаментів. Густота населення – 106 чол./км2.

Слайд 4

Західні і північні райони Франції – рівнини і низькогір’я, в центрі та і на сході – гори (Центральний французький масив, Юра). На південному заході – Піренеї, на південному сході – Альпи (найвища точка Франції і західної Європи – гора Монблан, 4807 м.). Середні температури січня 1 – 8 С, липня: 17, 24 С. Опадів випадає в середньому 600 – 1000 мм в рік, в горах 2000 мм і більше. Найбільші річки: Сена, Рона, Луара, Гаронна, на сході протікає частина річки Рейна.

Слайд 5

За рівнем економічного розвитку Франція входить до країн великої сімки. Площа країни: 551.6 тисяч км2. Населення: 58.3 млн. чоловік. Столиця – місто Париж (9 645 тис. чол.).

Слайд 6

Е Г П 1) кордони з партнерами по НАТО і нейтральною Швейцарією; 2) вихід до Середземного моря (порт Марсель) і Атлантичного океану (порт Гавр) 3) транзитні автомобільні, залізничні, річкові (р.Рейн) шляхи сполучення; 4) сусідство з високорозвиненими країнами.

Слайд 7

Н А С Е Л Е Н Н Я І тип відтворення однонаціональна країна релігія: християнство – католицтво додатнє сальдо міграцій

Слайд 8

Середня густота населення – 106 чол. на кв.км Max – Париж, Ліон (300-500 чол. на кв.км) Min – гори (менше 10 чол. на кв.км) Рівень урбанізації – 70 % Міста Париж – 2,2 млн.чол Ліон – 1 млн.чол Марсель – 800 тис.чол

Слайд 9

ГОСПОДАРСТВО І. ПЕК: кам яно-вугільна промисловість - Лотарингія; нафто-газова – Аквітанія; електроенергетика – АЕС – 72%, ГЕС – 20%, ТЕС - 8% ІІ. Металургія: чорна – Лотарингія, Прованс кольорова – Прованс, Лангедок

Слайд 10

ІІІ. Машинобудування: Автомобілебудування – Париж (“Рено”, “Пежо- Сітроен) Літакобудування - Париж, Тулуза Суднобудуваня – Марсель, Нант, Гавр, Тулон Точне – Париж, Ліон ІV. Хімічна – Ліон, Париж, Марсель, Лотарингія, Ельзас ( СК, шини, пластмаси, парфуми, фарби, добрива)

Слайд 11

V. Текстильна – Лілль, Ельзас, Ліон (вовняні, лляні, бавовняні тканини). VІ. Швейна – Париж (модний одяг) VІІ. Харчова – Лангедок, Шампань, Ельзас (вина, коньяк)

Слайд 12

СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО Тваринництво: молочно-м ясне скотарство, свинарство, вівчарство, птахівництво. Рослинництво: зернові, виноградарство, овочівництво, технічні, олійні, садівництво.

Слайд 13

ЗОВНІШНЯ ТОРГІВЛЯ Експорт: автомобілі, літаки, судна, тканини, одяг, сталь, зерно, парфуми, виноград, вина. Імпорт: мінеральна сировина (нафта, газ, залізна руда), кольорові метали, целюлоза, с/г сировина (бавовник, вовна, кава, чай)

Слайд 14

Місце Франції у світі. І місце в Європі за кількістю АЕС; І місце в Європі за виробництвом зерна (більш як 50 млн т на рік), яловичини, олії, сиру; І місце в Європі за загальним обсягом виробництва сільськогосподарської продукції;

Слайд 15

4 місце у світі за розвитком машинобудування (після СІІІА, ФРН і Японії); 4 місце у світовій економіці за обсягами ВВП; 4 місце у світі за обсягом зовнішньої торгівлі й експортом продукції (після ФРН, США і Японії); разом із США і Німеччиною займає провідні позиції у світі за збиранням цукрових буряків.

Слайд 16

світовий законодавець моди; І місце в світі за кількістю туристів (60 млн на рік); ІІ місце в світі за вартістю експорту сільгосппродукції; ІІ місце в світі за збором винограду, експортом вина, споживанням його на душу населення (після Італії);

Слайд 17

Символом Франції є знаменита Ейфелева вежа, яку побудував Ейфель у 1887 – 1889 роках із 7300 тонн сталі. Туристи, що піднімаються на вежу, милуються чудовими видами Парижа з висоти 300 метрів.

Слайд 18

Нормандія – друга Батьківщина вікінгів, житниця країни. Бургундія – край лицарів і замків. Прованс – сонячний південь, майже Італія. Лотарінгія – залишок давньої імперії, яблуко розбрату двох сусідів. Іль де Франс – серце Франції, спадщина королів.

Слайд 19

Тулуза – столиця Аквітанії, південний суперник Парижа. Марсель – Ворота на південь, дарунок греків. Ліон – левове місто, столиця шовку. Грае – колиска парфумерії світу.

Слайд 20

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія