X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Дослідження Індійського океану. Рельєф дна

Завантажити презентацію

Дослідження Індійського океану. Рельєф дна

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Географічний крос Атлантичний океан з'єднується з Тихим океаном протокою .... 2) Сукупність островів у центральній та південно-західній частинах Тихого океану називають .... 3) Індійський океан перетинається екватором у ... 4) Індійський океан сполучається з Тихим та ...

Слайд 3

План урока 1. Географічне положення та розміри Індійського океану. 2. Історія дослідження океану. 3. Особливості будови дна океану. 4. Клімат та водні маси Індійського океану. 5. Органічний світ Індійського океану. 6. Ресурси Індійського океану. 7. Екологічні проблеми Індійського океану.

Слайд 4

Особливості географічного положення Індійський океан — третій за розмірами басейн Світового океану, більша частина якого розташована в Південній півкулі між берегами Африки, Євразії, Австралії та Антарктиди. Через слабку порізаність узбережжя в Індійському океані мало морів і заток. Площа – 76,2 кв.км Завдання (робота в парах) За картами атласу самостійно визначте особливості географічного положення Індійського океану.

Слайд 5

Робота з атласом За картами атласу визначте: а) моря та найбільші затоки Індійського океану; б) де і як Індійський океан сполучається з Атлантичним і Тихим океанами. Запитання Укажіть відмінності географічного положення Індійського океану порівняно з географічним положенням Атлантичного і Тихого океанів.

Слайд 6

Дослідження Індійського океану Джеймс Кук Васко да Гама

Слайд 7

Рельєф дна Запитання Що відрізняє рельєф дна Індійського океану від рельєфу дна Тихого та Атлантичного океанів? Робота з атласом. За картами атласу визначте складові серединно-океанічного хребта та найбільші улоговини Індійського океану.

Слайд 8

Прийом «учитель — учень» (робота в парах). Один ряд учнів опрацьовує текст підручника «Клімат», другий — «Водні масиу» (5—7 хв). Потім вони обмінюються знаннями. Клімат та водні маси

Слайд 9

Своєрідність органічного світу Тут багато коралів, колонії яких створюють сприятливі умови для «поселень» різноманітних риб, тварин і рослин. Рифове угруповання живе як єдиний організм. Чарівна краса коралових рифів поблизу узбережжя Індійського океану приваблює туристів з усього світу.

Слайд 10

Використання ресурсів океану Завдання Прочитайте текст підручника «Природні ресурси океану» та складіть план розповіді

Слайд 11

Гра «Нумо порівняй» 1) Який з океанів має більш крутий материковий схил — Атлантичний чи Індійський? 2) У якому з океанів більше морів — у Тихому чи Індійському? 3) Який з океанів майже повністю розташований у межах однієї літосферної плити — Тихий чи Індійський? 4) У якому з океанів є морські течії, що змінюють свій напрямок двічі на рік, — в Атлантичному чи Індійському? 5) Який з океанів дає майже половину світового вилову риби — Атлантичний чи Тихий? Робота в контурних картах Позначте на контурній карті основні моря, затоки, протоки, великі острови, серединно-океанічний хребет, Зондський жолоб та улоговини Індійського океану.

Слайд 12

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 1) Опрацюйте відповідний параграф підручника. 2) Складіть хронологічну таблицю досліджень Індійського океану.

Слайд 13

http://astrologica.ru/article-84-38-100.html Крылова О.В. Материки и океаны: Учеб. для 7 кл.общеобразоват.учреждений. – М.: Просвещение, 2002. http://www.astroguide.ru/ http:/tattvamasi.chat.ru/text.htm

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія