X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Cвітовий океан

Завантажити презентацію

Cвітовий океан

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Блакитна планета

Слайд 2

Мета уроку: - ознайомитись з основними частинами Світового океану та вивчити їх розміщення на планеті; -розширювати світогляд , формувати навички роботи з різними джерелами знань, розвивати навички добору і опрацювання отриманої інформації; -виховувати в собі зацікавлення до природи та дбайливе ставлення до неї.

Слайд 3

Актуалізація опірних знань. Світовий океан та його океани. Моря в Світовому океані. Затоки. Протоки Суходіл в Світовому океані. Підсумки уроку. ПРОБЛЕМНЕ ПИТАННЯ: ЧИ ЗАСЛУГОВУЄ ПЛАНЕТА ЗЕМЛЯ НАЗИВАТИСЯ БЛАКИТНОЮ ПЛАНЕТОЮ?

Слайд 4

Який мінерал найпоширеніший на Землі і чим він важливий? Вода постійно випаровується, але чому її не стає менше на планеті? Що таке гідросфера? З чого вона складається?

Слайд 5

Співвідношення суходолу й Світового океану на Землі

Слайд 6

водний простір, що вкриває більшу частину земної кулі й поділяє суходіл на материки й острови; одна із чотирьох основних складових частин водного простору земної кулі, що розділяє материки.

Слайд 7

Тихий океан Найбільший. Площа 178,7 млн. кв. км. Займає 1/3 площі земної кулі. Максимальна глибина: Маріанський жолоб 11022 м. Містить 25 морів, найбільше Філіппінське. Омиває Євразію, Австралію, Антарктиду, Півн. та Півд. Америки. 2й за розмірами. Давня назва “Західний”, найдовший. Площа 91,7 млн. кв. км Займає ¼ площі Світового океану Максимальна глибина: жолоб Пуерто-Ріко 8742 м. Містить 16 морів, найбільше Саргассове. Омиває всі материки крім Австралії. Атлантичний

Слайд 8

Індійський Північний льодовитий Найтепліший, 3й за розмірами Площа 76,2 млн. кв. км. Займає 1/5 Світового океану Найглибша западина: Зондський жолоб 7729 м Кількість морів 11, найбільше Аравійське. Омиває всі материки крім Півн. та Півд. Америки Найменший та найхолодніший. Площа 14,7 млн.кв.км. Найглибша западина: розлом в Гренландському морі 5527 м. Кількість морів 11, найбільше Баренцове. Омиває Північну Америку та Євразію Знаходиться за межами полярного кола.

Слайд 9

Море – це частина океану, відокремлена від нього ділянками суші, архіпелагами або донними підняттями. Від прилеглого океану відрізняється температурою, солоністю, течіями, флорою та фауною.

Слайд 10

Червоне море Індійський океан

Слайд 11

Чорне море (Атлантичний океан)

Слайд 12

Жовте море (Тихий океан)

Слайд 13

Біле море (Північний льодовитий)

Слайд 14

Моря овіяні легендами Атлантичного океану Карибське море (море на островах якого була створена піратська республіка(Тортуга). Саргассове море (назва пішла від водоростей). Море без берегів, в якому є Бермудський трикутник.

Слайд 15

Середземне море. Море античності що омиває три частини світу: Європу, Африку та Азію.

Слайд 16

Затока – це частина океану або моря, яка глибоко вдається в суходіл і має такі ж властивості, як море або океан. Види заток Бухти Невеликі акваторії обмежені мисами або островами (східне узбережжя Євразії) Губи Морські затоки в гирлах річок (Північ Євразії) Лагуни Неглибокі, відділені вузькими піщаними косами (східне узбережжя Південної Америки) Лимани Подібні до лагун (Чорне, Азовське моря) Естуарії Воронкоподібні затоки в гирлах річок (Європейське узбережжя) Фіорди Вузькі і глибокі в скелястих берегах (Скандинавський півострів)

Слайд 17

Протока – це смуга води що з'єднує сусідні акваторії, а з двох боків обмежена суходолом Найбільша протока відкрита піратом Френсісом Дрейком і носить його ім'я. З'єднує Атлантичний та Тихий океани, розділяє Південну Америку та Антарктиду. Гібралтарська - поєднує Середземне море й Атлантичний океан.

Слайд 18

Панамський канал. З'єднує Атлантичний і тихий океани.

Слайд 19

Берингова протока. Всі протоки й канали допомагають скоротити шлях при морських плаваннях в Світовому океані.

Слайд 20

Суходіл в океані. Острови та півострови. Острів – невелика ділянка суходолу оточена водою. Атоли Мальдівів Вулканічний острів Архіпелаг група островів (Японські, Філіппінські)

Слайд 21

Гренландія найбільший острів

Слайд 22

Півострів – частина суші оточена водою з трьох боків, а четвертою прикріплена до материка. Акумулятивні Утворилися внаслідок утворення перешийка між островом і берегом Федотова коса (Азовське море) Приєднані Приєдналися внаслідок тектонічних рухів Півострів Індостан (Індійський океан) Відокремлені Продовження гірських пасом Апеннінський півострів (Середземне море)

Слайд 23

Перевіримо що запам'ятали: Розгадайте кросворд. 1) Внутрішнє море, що омиває Україну? 2) Одне із кольорових морів? 3) Море де існувала піратська республіка? 4) Найбільша протока світу? 5) Море кольору сонця? 6) Невелика частина суходолу, що омивається з усіх боків? 7) Затока в Тихому океані? 8) Найбільший океан? 9) Найбільша частина світового океану? 10) Частина океану, відокремлена островами або донними підняттями? 11) Вузька смуга води що поєднує дві акваторії? 12) Кораловий острів у формі кільця? 13) Мілководна затока на узбережжі Азовського моря? 2 4 1 3 6 5 12 7 9 8 11 10 13

Слайд 24

Домашнє завдання: 1) За допомогою карти океанів заповніть таблицю. Вивчити § 28 та номенклатуру (розміщення частин океану на карті), та терміни Частини Тихий Атлантичний Індійський Північний Льодовитий 3 моря ? ? ? ? 2 затоки ? ? ? ? 2 протоки ? ? ? ? 3 острови ? ? ? ? 2 півострова ? ? ? ?

Слайд 25

2 4 1 ч о р н е д е р 3 к а р і б с ь к е в й 6 5 ж о в т е к о н 12 7 а л я с к а 9 о к е а н т 8 т 11 п р о т о к а 10 м о р е і и л в х 13 л и м а н й

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія