X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"CIM ЧYДEC CBITY"

Завантажити презентацію

"CIM ЧYДEC CBITY"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

CIM ЧYДEC CBITY Робота Учня 11 класу Резенчука Віктора

Слайд 2

Сімома чудесами світу вважають творіння, які своєю технічною або художньою досконалістю викликали захоплення людей минулого.

Слайд 3

Єгипетські піраміди “Висячі сади” Храм Артеміди Статуя Зевса Мавзолей у Галікарнасі Колос із Родоса Александрійський маяк

Слайд 4

ЧoMy caMe ciM? У багатьох народів стародавнього світу сім вважалося особливим. Наприклад, у єгипетській і вавилонській філософії й астрономії воно розглядалося як сума двох “життєвих чисел”: три й чотири. Пояснювалося це так: троє людей – батько, мати й дитина – становлять основу життя, а чотири – це кількість сторін світу й напрямків вітру, звідки приходить дощ – живильна волога, що робить землю плодоносною. Також шанував число сім і грецький філософ, математик Піфагор, і давні євреї, і стародавні греки. Отже, число “сім” здавна займало особливе місце в людській уяві, історичній пам'яті та міфології. Мабуть, тому в перших загадках про великі чудеса йшлося саме про сім чудес світу.

Слайд 5

Слайд 6

Серед семи чудес світу єгипетські піраміди найстародавніші. Вони мають правильну форму і тягнуться на десятки кілометрів: від сучасного міста Каїра до Фаюмського оазису. Усього пірамід близько вісімдесят. Спочатку їх було більше, але деякі з них були зруйновані часом, інші – стали жертвами піщаних заносів. Першим із єгипетських царів, що спорудив над своєю гробницею піраміду , був фараон Джосер. Піраміда Джосера – найдавніша піраміда: її вік, на думку археологів, сягає 4600 – 4800 років.

Слайд 7

Великий Сфінкс витесаний зі скелі; його висота – близько 20 м, довжина тіла – 57м. Колись голова Сфінкса мала усі відповідні до рангу фараона атрибути – корону, яку вінчала змія, а також бороду – символом царської гідності. Кам'яні уламки цієї бороди були відкопані в піску, а від корони та змії залишків не знайшли.