X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Антропогенні та природні джерела забруднення природи

Завантажити презентацію

Антропогенні та природні джерела забруднення природи

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Антропогенні та природні джерела забруднення природи

Слайд 2

Основні антропогенні джерела забруднення навколишнього середовища

Слайд 3

Викиди промислових підприємств

Слайд 4

промислові викиди в атмосферу несприятливо впливають перш за все на людину та на навколишнє природне середовище, а найбільш важкі форми прояву спостерігаються на промислових майданчиках та прилеглих до них територіях. Саме тут виникають найбільш високі концентрації шкідливих речовин в атмосферному повітрі, котрі перевищують гранично допустимі концентрації в 2—5, а нерідко і в більше разів, і саме на цих територіях акумулюється їхня основна маса ґрунтом та поверхнею водоймищ. У зв'язку з цим особливо гострою є проблема запобігання забруднення атмосфери міст, де зосереджена більша частина населення та промисловості.

Слайд 5

Пестициди

Слайд 6

Пестициди – хімічні сполуки, які впливають на пригнічення розвитку певної групи рослин або інших шкідливих організмів, не завдаючи особливої шкоди корисним культурам. Найнебезпечнішими вважаються пестициди, зроблені з рослин, типу інсектициду піретруму. Пестициди викликають багато проблем, пов'язаних із забрудненням, оскільки при розпиленні можуть потрапляти на навколишню територію, на людей і накопичуватися в ґрунті і корисних рослинах.

Слайд 7

викиди транспорту

Слайд 8

Вплив автомобільного транспорту на екологічну ситуацію у нашій країні досяг критичної межі – показники забруднення атмосферного повітря і довкілля перевищують всі допустимі показники світових норм і стандартів. Тому проблема зменшення негативного впливу на довкілля автомобіль- ного транспорту на всіх стадіях його життєвого циклу є актуальною. Аналіз статистичних даних і оцінок негативного впливу автомобільного транспорту на навколишнє середовище і населення показує, що загальна сума викидів забруднювальних речовин в атмосферу в країнах СНД щорічно становить майже 21,2 млн. т, зокрема, 19,2 млн. т, (90 %) – від автомобільного тран- спорту, і 2,0 млн. т, від інших викидів

Слайд 9

ЗАБРУДНЕННЯ ГРУНТІВ

Слайд 10

Порушення грунтового покриву в результаті неправильної експлуатації грунтового покриву приводить до посиленого руйнування грунтів. Є декілька типів руйнування грунтового покриву. Серед них найпоширеніша і небезпечніша – ерозія. Вона виражається в розмиві грунту, змиві її талими, зливовими і дощовими водами. За останнє сторіччя, прискорена ерозія грунтів спричинила за собою втрату 2 мільйонів гектарів родючих земель. Так само грунти руйнуються під впливом транспорту, землерийних машин, техніки. Грунт на відміну від атмосферного повітря володіє здатністю акумулювати різні забруднення, що потрапляють в неї. Забруднюючі речовини поступаючи в грунт накопичуються в надмірних кількостях за рахунок викидів промислових підприємств, тваринницьких комплексів.

Слайд 11

радіоактивні забрудненя

Слайд 12

Радіоактивне забруднення — це забруднення території продуктами ядерної реакції. Одним із антропогених чиників радіоактивного забруднення стала аварія на Чорнобильській АЕС(відео

Слайд 13

Слайд 14

ПРИРОДНІ ДЖЕРЕЛА ЗАБРУДНЕННЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

Слайд 15

ВУЛКАН

Слайд 16

Основною і найгрізнішою силою вулкану є його виверження. Оскільки вулканічна діяльність не підвладна людині, вона може чинити їй шкоду і забирати людські життя. Лавові потоки знищують будівлі, перекривають дороги, с/г землі на багато років виключають з користування, попіл може збиратися на дахах будівель і призвести до обвалу, вулканічні гази отруюють поверхню або утворюють кислотні дощі.

Слайд 17

БУРЕВІЙ

Слайд 18

Буревій — загальна назва для потужних атмосферних явищ, дуже сильний вітер, ураган, буря, Швидкість буреві понад 30 м/сек, він руйнує будинки, зриває криші, наносить велику шкоду урожаю.

Слайд 19

ЗЕМЛЕТРУСИ

Слайд 20

Землетрус спричиняє руйнування будинків та споруд; — руйнування потенційно небезпечних об'єктів, нафто- та газопроводів; — утворення завалів; руйнування систем життєзабезпечення та розлами земної кори.

Слайд 21

ЦУНАМІ

Слайд 22

Цуна мі— хвилі, довжиною більше 500 м, які утворюються в морі чи в океані зазвичай внаслідок землетрусів, зараз ми вам покажимо яку шкоду цунамі спричинило в Японії.

Слайд 23

Слайд 24

Дякуємо за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія