X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Вологість повітря. Вимірювання.

Завантажити презентацію

Вологість повітря. Вимірювання.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Робота З фізики Учениці 10 класу Ходи Віталіни

Слайд 2

Вологість Вологість – вміст водяної пари в повітрі. Вологість можна охарактеризувати парціальним тиском, абсолютною і відносною вологістю. Тиск, який чинила б водяна пара, коли б не було інших газів, називають парціальним тиском водяної пари. Величину, яка вимірюється кількістю водяної пари (в грамах), що міститься в 1 м³ повітря, називають абсолютною вологістю повітря. Інакше кажучи, абсолютну вологість вимірюють густиною водяної пари, яка знаходиться в повітрі. Наприклад, при абсолютній вологості 6 мм рт. ст. в жаркий липневий полудень повітря дуже далеке від насичення, а в холодний осінній день ця ж кількість водяної пари може насичувати його так, що у повітрі з’явиться туман, мряка.

Слайд 3

Основні формули Відносною вологістю повітря називають виражене в процентах відношення абсолютної вологості до кількості пари, необхідної для насичення 1 м³ повітря при тій самій вологості. ρа - абсолютна вологість ; ρн - густина насиченої пари.

Слайд 4

Основні означення, формули, одиниці вимірювання. 1) Кількість водяної пари, що міститься в одиниці об’єму повітря, називається абсолютною вологістю повітря. 2) Температура, при якій водяна пара, що знаходиться в атмосферному повітрі, стає насиченою, називається точкою роси. 3) Кількість водяної пари, що міститься в одиниці об’єму повітря в стані насичення (при точці роси), називається максимальною вологістю повітря. 4) Відношення абсолютної вологості повітря р до його максимальної вологості р0 при даній температурі називається відносною вологістю повітря 5) Тиск, який би чинила водяна пара, коли б не було б інших газів, називають парціальним тиском водяної пари.

Слайд 5

Прилади вимірювання Температуру, при якій відносна вологість повітря становить 100% називають точкою роси. Психрометр - метеорологічний прилад для вимірювання вологості повітря, простий тип гігрометру. У найпростішому випадку складається з сухого і змоченого термометрів (резервуар обгорнутий змоченим батистом). За різницею показів цих термометрів і за допомогою таблиць, номограм визначають абсолютну і відносну вологість повітря. Крім того, за показаннями термометрів знаходять точку роси, максимальний парціальний тиск парів у повітрі, дефіцит вологості. Розрізняють стаціонарні, аспіраційні та дистанційні психометри. При температурах нижче - 5° для визначення вологості повітря користуються гігрометром. Гігрометр - прилад для вимірювання величин, які характеризують вологість речовини в газоподібному стані.