X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Випаровування і конденсація рідин

Завантажити презентацію

Випаровування і конденсація рідин

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Пароутворення й конденсація Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

Слайд 2

Перехід речовини з рідкого стану в газоподібний називається пароутворенням. Існують два види пароутворення: випаровування й кипіння. Випаровування — це пароутворення, що відбувається з вільної поверхні рідини. Рідини, перебуваючи у відкритих посудинах, улетучуються — випаровуються. При випаровуванні рідину залишають найбільш швидкі молекули. Середня кінетична енергія молекул, що залишилися, зменшується, а рідина охолоджується.

Слайд 3

Дослід 1 Випаровуватися можуть тільки ті молекули, які перебувають поблизу поверхні рідини (адже з інших сторін вона оточена стінками посудини). Тому більша площа поверхні води в тарілці сприяє більшій кількості вильотів молекул. Отже, випаровування іде швидше. Площа вільної поверхні — перша причина, що впливає на швидкість пароутворення.

Слайд 4

Дослід 2 Вилетіти з рідини можуть тільки ті частинки, кінетична енергія яких більше, ніж потенціальна енергія притягання до інших частинок. При підвищенні температури швидкість руху всіх частинок зростає, отже, зростає і їхня кінетична енергія. Виходить, більша кількість частинок може вилетіти з рідини. Температура речовини — друга причина, що впливає на швидкість пароутворення.

Слайд 5

Дослід 3 Краї миски сильніше піднімаються над поверхнею води, ніж краї тарілки. Тому пара над поверхнею тарілки швидше розсіюється по кімнаті за рахунок дифузії або подувів вітру. Отже, над водою в мисці насиченість (тобто густина) пари помітно більше. Її молекули, рухаючись у всіляких напрямках, будуть часто влітати назад у воду, через що випаровування з миски сповільнюється. Густина пари над поверхнею, з якої відбувається пароутворення,— третя причина, що впливає на його швидкість.

Слайд 6

Дослід 4 Рід речовини — четверта причина різної швидкості пароутворення. Випаровуються й тверді тіла. Випаровується, наприклад лід, тому білизна висихає й на морозі. Випаровується нафталін, тому ми відчуваємо його запах. Цей процес називають сублімацією.