X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Використання інтерференції в техніці"

Завантажити презентацію

"Використання інтерференції в техніці"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Використання інтерференції в техніці

Слайд 2

Інтерференція-явище накладання хвиль, унаслідок якого в певних точках простору спостерігається Інтерференція світла — перерозподіл інтенсивності світла в результаті накладення декількох світлових хвиль. Це явище супроводжується чергуванням в просторі максимумів і мінімумів інтенсивності. Її розподіл називається інтерференційною картиною.

Слайд 3

Дослід Юнга

Слайд 4

Історія відкриття Вперше явище інтерференції було незалежно виявлено Робертом Бойлем (1627—1691) і Робертом Гуком (1635—1703). Вони спостерігали виникнення різнобарвного забарвлення тонких плівок подібних масляним або бензиновим плямам на поверхні води. У 1801 році Томас Юнг (1773-1829 рр.), Ввівши «Принцип суперпозиції», першим пояснив явище інтерференції світла, ввів термін «інтерференція» (1803) і пояснив «квітчасті» тонких плівок. Він також виконав перший демонстраційний експеримент зі спостереження інтерференції світла, отримавши інтерференцію від двох щілинних джерел світла (1802); пізніше цей дослід Юнга став класичним. Інтерференція світла — дослід Юнга

Слайд 5

Інтерференція світла Інтерференція механічних хвиль звуку Інтерференція механічних хвиль на воді

Слайд 6

Бритва утримується на воді поверхневим натягом нафтової плівки. Кольорові розводи виникають за рахунок інтерференції - складання світлових хвиль, відбитих верхньої та нижньої поверхнями плівки. Вони виникають у разі відносно невеликого забруднення, коли плівка має товщину близько мікрона або менше.

Слайд 7

Застосування інтерференції Сфери застосування інтерференції: наука (наприклад, в оптиці для дослідження структури спектрів, для визначення кутових розмірів небесних тіл), техніка (для поліпшення оптичних приладів шляхом просвітлення їх об’єктивів, для контролю якості шліфовки поверхонь деталей та ін.)