X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Ультрафіолетове випромінювання"

Завантажити презентацію

"Ультрафіолетове випромінювання"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Ультрафіолетове випромінювання, скорочено УФ-випромінювання або ультрафіолет — невидиме оком людини електромагнітне випромінювання що займає спектральну область між видимим і рентгенівським випромінюваннями в межах довжин хвиль 400-10 нм.

Слайд 3

Уся область ультрафіолетового випромінювання умовно ділиться на: довгі ультрафіолетові хвилі 315 до 400 нм; середні ультрафіолетові хвилі 280 до315 нм; короткі ультрафіолетові хвилі 10 до 280 нм.

Слайд 4

За способом генерації воно належить до теплового випромінювання, але за своєю дією подібне до іонізуючого випромінювання. Природнім джерелом УФВ є сонце. Штучними джерелами є електричні дуги, лазери, газорозрядні джерела світла. Генерація ультрафіолетового випромінювання починається при температурі тіла понад 1200 °С, а його інтенсивність зростає з підвищенням температури.

Слайд 5

Слайд 6

Назва області Підобласть Довжина хвилі Ближня область Ультрафіолет А, довгі ультрафіолетові хвилі або чорне світло 400-300 нм Середня область Ультрафіолет В, середні ультрафіолетові хвилі 315—280 нм Ультрафіолет С, короткі ультрафіолетові хвилі 280—100 нм Вакуумна область Далека область 200—122 нм Лайман-альфа водню 121,57—121,58 нм Екстремально далека 121—10 нм

Слайд 7

Природні джерела ультрафіолетового випромінювання — Сонце, зірки, туманності й інші космічні об'єкти. Проте лише довгохвильова частина цього випромінювання досягає земної поверхні. Більш короткохвильове випромінювання поглинається озоном, киснем та іншими компонентами атмосфери на висоті 30—200 км від поверхні Землі.

Слайд 8

Для реєстрації УФ-випромінювання використовуються звичайні фотоматеріали. Розроблений також особливий вид фотопомножувачів — канальні електронні помножувачі, що дозволяють створювати мікроканальні пластини. Застосовуються фотоелектричні приймачі, що використовують здатність випромінювання викликати іонізацією і фотоефект: фотодіоди, іонізаційні камери, фотопомножувачі і ін.

Слайд 9

Ультрафіолетове випромінювання застосовується криміналістиці для встановлення ідентичності фарбників, автентичності документів тощо. В мистецтвознавстві дозволяє знайти на картинах не видимі оком сліди реставрацій .

Слайд 10

При дії на живі організми УФ-випромінювання поглинається вже верхніми шарами тканин рослин або шкіри людини і тварин. На людину і тварин малі дози УФ-випромінювання впливають благотворно — сприяють утворенню вітамінів групи D, покращують імунобіологічні властивості організму.

Слайд 11

Характерною реакцією шкіри на УФ-випромінювання є специфічне почервоніння — еритема (максимальну еритемну дію має випромінювання з довжиною хвилі 296,7 нм та = 253,7 нм), яка звичайно переходить в захисну пігментацію — «засмагу».

Слайд 12

Дія ультрафіолетового опромінення на шкіру, що перевищує природну захисну здатність шкіри (засмага) призводить до опіків. Тривала дія ультрафіолету сприяє розвитку меланоми, різних видів раку шкіри, прискорює старіння і появу зморшок.

Слайд 13

Ультрафіолетове випромінювання невідчутно для очей людини, але при інтенсивному опроміненні викликає типово радіаційне ураження (опік сітківки). Все ж, ультрафіолет надзвичайно потрібен для очей людини, про що свідчать більшість офтальмологів.

Слайд 14

Ультрафіолетове опромінювання (місцеве або загальне) застосовують для: компенсації ультрафіолетової недостатності; підвищення опірності до різних інфекцій (наприклад, грипу); як болезаспокійливий і протизапальний засіб при захворюваннях суглобів, периферичної нервової (неврити, невралгії, радикуліти), м`язової (міозити), дихальної (бронхіти, плеврити) систем; при шкірних, гінекологічних захворюваннях; порушеннях обміну речовин; деяких формах туберкульозу.

Слайд 15

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика