X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тиск рідин і газів

Завантажити презентацію

Тиск рідин і газів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Тиск газу на стінки посудини обумовлено ударами молекул і залежить від їх числа (густини газу) і швидкості руху (температури).

Слайд 3

Тиск газу в замкнутій посудині всюди однаковий. Пояснюють це хаотичністю руху молекул, що обумовлює однакову густину газу в повному обсязі й однакову в середньому загальну силу їхніх ударів на одиницю площі.

Слайд 4

При постійній температурі газу його тиск збільшується при зменшенні об’єму й зменшується при збільшенні об’єму. При постійному об’ємі газу його тиск збільшується при збільшенні температури й зменшується при зниженні температури.

Слайд 5

Рідина завжди набуває форми посудини, у якій перебуває, зберігаючи свій об’єм. Налита в посудину рідина тисне не тільки на дно посудини, але й на її стінки.

Слайд 6

Рідина перебуває під дією сили ваги, й на нижні шари діє вага верхніх її шарів. Чим глибше розміщений шар рідини, тим більшим виявляється тиск, зумовлений дією ваги вище розташованих шарів рідини. Найбільший тиск буде біля дна. Сили тиску в рідинах — це сили пружності, що виникають у результаті деформації шарів, які розташовані нижче, шарами, що перебувають над ними.

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Питання 1. Які спостереження вказують на те, що газ тисне на стінки посудини, у якій він міститься? 2. Чому гази створюють тиск? 3. Як залежить тиск газу від його об’єму й температури? 4. Яка причина виникнення тиску рідини на дно й стінки посудини? 5. Від яких величин й як залежить тиск рідини на дно посудини?