X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Температура кипіння. Питома теплота пароутворення

Завантажити презентацію

Температура кипіння. Питома теплота пароутворення

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Кипіння. Питома теплота пароутворення. Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

Слайд 2

Кипінням називають процес бурхливого пароутворення, що йде по всьому об’єму рідини. Кипіння, як і випаровування,— це пароутворення. Випаровування відбувається з поверхні рідини за будь-якої температури й будь-якого зовнішнього тиску, а кипіння — це пароутворення по всьому об’єму рідини за певної для кожної речовини температури, що залежить від зовнішнього тиску. Під час кипіння температура рідини й пара над її поверхнею однакова й залишається постійною до повного википання рідини.

Слайд 3

Температуру, за якої рідина кипить, називають температурою кипіння.

Слайд 4

Зовнішній тиск перешкоджає росту бульбашок пари усередині рідини, тому при підвищеному тиску рідина кипить за більш високої температури, а при зменшенні цього тиску температура кипіння знижується. У каструлях-скороварках їжу варять під тиском близько 2·105Па. Температура кипіння води при цьому досягає 120 °C.

Слайд 5

Слайд 6

Питомою теплотою пароутворення називають фізичну величину, що чисельно дорівнює кількості теплоти, яку необхідно передати 1 кг рідини, щоб повністю перетворити її на пару за постійної температури. Питома теплота пароутворення позначається буквою L й вимірюється в Дж/кг.

Слайд 7

Слайд 8

1. Які явища спостерігаються в рідині, перш ніж рідина починає кипіти? 2. Які сили діють на бульбашку повітря, наповнену парою, коли вона перебуває усередині рідини? 3. Чому в таблицях температура кипіння речовин зазначена за нормального атмосферного тиску? 4. На що витрачається енергія, що підводи