X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Світло як електромагнітні хвилі. Швидкість світла

Завантажити презентацію

Світло як електромагнітні хвилі. Швидкість світла

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Світло як електромагнітні хвилі. Швидкість світла Розділ V. Електромагнітні хвилі, 11 клас Розробив вчитель вищої категорії Канівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Шатило Сергій Сергійович

Слайд 2

Питання про швидкість поширення світла – одне з найбільш важливих принципових питань всієї фізики. З‘ясування того, що швидкість світла є граничною швидкістю поширення будь-яких фізичних збуджень та визначення числового значення цієї швидкості, дали можливість обгрунтувати електомагнітну природу світла і відіграли важливу роль у створенні теорії відносності.

Слайд 3

Світлові хвилі – це електромагнітні хвилі, до яких, крім видимого (неозброєним оком), належать також інфрачервоне і ультрафіолетове проміння. Електромагнітні хвилі, дія яких на сітківку ока людини створює зорові відчуття, називаються видимим світлом. Видиме світло характеризується дуже вузьким діапазоном: від 780 нм (довгохвильова межа червоного світла) до 400 нм (коротко-хвильова межа фіолетового світла).

Слайд 4

Швидкість світла можна визначити, вимірявши пройдену світлом за певний час відстань (прямий метод). Перша спроба визначити у такий спосіб швидкість світла належить Г.Галілею (1607). На певній відстані від спостерігача розміщалося плоске дзеркало. Відкриваючи заслінку ліхтаря, спостерігач повинен був за годинником визначити, через який час повернеться світло, відбившись від дзеркала. Проте цим способом не вдалося визначити швидкість світла, оскільки при порівняно невеликій відстані до дзеркала час реакції спостерігача на світло значно перевищував час поширення світла від ліхтаря до дзеркала і назад до спостерігача. Але саме Галілею належить ідея скінченності швидкості поширення світла і постановка експерименту з її визначення.

Слайд 5

У XVII ст. вперше швидкість світла визначив датський астроном Олаф Ремер. У 1676 році, вивчаючи рухи супутника Юпітера – Іо і реєструючи його появу із-за планети, він отримав приблизні дані швидкості світла 227000 км/с. Це значення не дуже точне, оскільки вимірювання Ремера були виконані з великими похибками і діаметр земної орбіти на той час бів відомий з малою точністю. Однак цінність відкриття Ремера величезна, оскільки він вперше показав, що швидкість поширення світла скінченна.