X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
швидкість звуку в різних середовищах

Завантажити презентацію

швидкість звуку в різних середовищах

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Швидкість звуку у різних середовищах Виконали: Обертович Оксана Васількова Тетяна

Слайд 2

Швидкість звуку Шви дкість зву ку — швидкість розповсюдження акустичних (пружних)  хвиль у середовищі.

Слайд 3

Види хвиль Розрізняють наступні види акустичних хвиль: повздовжні хвилі — для яких коливання в кожній точці простору паралельні напрямку розповсюдження. Характерні длягазів рідин і твердих тіл; поперечні (зсувні) хвилі — у яких коливання відбуваються в площині, перпендикулярній до напрямку поширення. Характерні для твердих середовищ.

Слайд 4

Швидкість звуку залежить від фізичних властивостей (у першу чергу: модулів пружності і густини) середовища, у якому поширюються механічні коливання. Швидкість звуку в газах, рідинах та ізотропних твердих середовищах зазвичай є сталою для даної речовини і при заданих зовнішніх умовах зазвичай не залежить від частоти хвилі або її амплітуди. У тих випадках, коли швидкість звуку залежить від частоти, говорять про дисперсію звуку.

Слайд 5

Рідини і гази В газах швидкість звуку менша, ніж в рідинах, а в рідинах швидкість звуку менша, ніж у твердих тілах. Звук в рідинах і газах описується рівняннями Ейлера, неперервності і адіабатичного процесу.

Слайд 6

Тверді тіла У необмеженому твердому середовищі поширюються як подовжні так і поперечні (зсувні) пружні хвилі. Для кожного твердого середовища швидкість поширення поздовжньої хвилі (cl) завжди більша від швидкості поширення поперечної хвилі (ct). Зазвичай, виконується співвідношення ). В ізотропному твердому тілі фазова швидкістьдля поздовжньої хвилі:

Слайд 7

для поперечної хвилі:

Слайд 8

Вимірювання швидкості звуку Методи вимірювання швидкості звуку можна поділити на: резонансні; інтерферометричні; імпульсно-фазові; оптичні.