X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Рентгенівське випромінювання"

Завантажити презентацію

"Рентгенівське випромінювання"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Рентгенівське випромінювання

Слайд 2

Рентгенівське випромінювання -короткохвильове електромагнітне випромінюванняз довжиною хвилі від 10 нм до 0.01 нм, яке займає спектральну область між гамма і ультрафіолетовим випромінюванням.

Слайд 3

Рентгенівське випромінювання виникає від різкого гальмування руху швидких електронів у речовині, при енергетичних переходах внутрішніх електронів атома.

Слайд 4

Першовідкривачем випромінювання є Іван Пулюй. Ще на початку 1895 року він спостерігав дію невидимих променів, проте не поспішав повідомляти про них науковий світ.

Слайд 5

Після попереднього повідомлення про відкриття нового виду променів, яке Рентген зробив 28 грудня 1895 року, І.Пулюй 13 лютого і 5 березня 1896 року опублікував дві статті про виникнення та фотографічну дію Х-променів, і лише 9 березня 1896 року та у травні 1897 року з’являються статті Рентгена.

Слайд 6

Крім того І.Пулюю належить першість у відкритті іонізаційної здатності Х-променів, у дослідженні їх просторового розподілу та поясненні механізму виникнення.  

Слайд 7

Рентгенівські (Х промені) виникають у трубках Пулюя – скляних балонах, з яких викачено повітря до тиску 10-6–10-7 мм рт.ср. і в які впаяні катод і анод .