X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Реактивний рух

Завантажити презентацію

Реактивний рух

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

I Імпульс тіла. Імпульс сили II Закон збереження імпульсу III Реактивний рух: Реактивний рух в природі і техніці; Історія розвитку реактивного руху; Значення освоєння космосу.

Слайд 3

Протягом багатьох століть люди милувалися і вивчали зоряне небо- одне з найбільших видовищ природи. З найдавніших часів небо привертало увагу людини, відкриваючи його погляду дивовижні і незрозумілі картини. Оточені глибокої чорнотою, мерехтять маленькі яскраві вогники, Незрівнянно яскравіше найкращих дорогоцінних каменів. Чи можливо відірвати погляд від цих величезних далеких світів!

Слайд 4

Я говорю человеку: поверь в себя! Ты все можешь! Ты можешь познать все тайны вечности,. стать хозяином всех богатств природы. У тебя крылья за спиной. Взмахни ими! Ну, взмахни, и ты будешь счастлив, могуществен и свободен... К. Э. Циолковский

Слайд 5

Слайд 6

Імпульс тіла -- векторна фізична величина, що є мірою механічного руху, чисельно дорівнює добутку маси тіла на швидкість його руху. Імпульс сили -- векторна фізична величина, що є мірою дії сили за певний проміжок часу. Зміна імпульсу тіла дорівнює імпульсу сили. При взаємодії тіл їх імпульси можуть змінюватися.

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Рух тіла, що виникає внаслідок відділення від нього частини його маси з певною швидкістю, називають реактивним. Принципи реактивного руху знаходять широке практичне застосування в авіації та космонавтиці.

Слайд 14

З історії розвитку реактивного руху

Слайд 15

Першим проектом пілотованої ракети був у 1881 році проект ракети з пороховим двигуном відомого революціонера Миколи Івановича Кибальчича (1853-1881). Будучи засудженим царським судом за участь у вбивстві імператора Олександра II, Кибальчич в камері смертників за 10 днів до страти подав адміністрації в'язниці записку з описом свого винаходу. Але царські чиновники приховали від вчених цей проект. Про нього стало відомо лише в 1916 році.

Слайд 16

У 1903 році Костянтин Едуардович Ціолковський запропонував першу конструкцію ракети для космічних польотів на рідкому паливі і вивів формулу швидкості руху ракети. У 1929 році вчений запропонував ідею створення ракетних поїздів (багатоступеневих ракет)

Слайд 17

Пристрій ракети носія Визначення швидкості руху ракети До старта: Після старту, згідно закону збереження імпульсу:

Слайд 18

Сергій Павлович Корольов був найбільшим конструктором ракетно-космічних систем. Під його керівництвом було здійснено запуски перших у світі штучних супутників Землі, Місяця і Сонця, перших пілотованих космічних кораблів і перший вихід людини з супутника у відкритий космос

Слайд 19

Перший штучний супутник Землі запущений на орбіту в СРСР 4 жовтня 1957 року. 3 листопада 1957 року в космос був запущений супутник з собакою Лайкою на борту. 2 січня 1959 року була запущена перша автоматична міжпланетна станція «Луна-1", яка стала першим штучним супутником Сонця.

Слайд 20

12 квітня 1961 року Гагарін Юрій Олексійович здійснив перший у світі пілотований космічний політ на кораблі-супутнику"Восток-1". Дані про «Восток-1": маса......................................4,73 т період обігу ...............1 год. 48 хв. висота над Землею...............327 км число витків.........................1 довжина траєкторії.................41 000 км

Слайд 21

Перший у світі космічний політ, перший в світі космонавт, перший в світі вихід у відкритий космос, перше в світі "дотик" до інших небесних об'єктів і багато чого іншого перше в світі у справі практичного освоєння космосу належить нашій Батьківщині.

Слайд 22

Значення освоєння космосу Використання супутників для зв'язку. Здійснення телефонного та телевізійної зв'язку. Використання супутників для навігації морських судів і літаків. Використання супутників в метеорології і для вивчення процесів, що відбуваються в атмосфері; прогнозування стихійних явищ. Використання супутників для проведення наукових досліджень, здійснення різних технологічних процесів в умовах невагомості, уточнення природних ресурсів. Використання супутників для вивчення космосу та фізичної природи інших тіл Сонячної системи. И т. д.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика