X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Реакції термоядерного синтезу"

Завантажити презентацію

"Реакції термоядерного синтезу"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Реакції термоядерного синтезу Термоядерні реакції та їх джерела Нуклеосинтез Термоядерна зброя Термоядерна енергетика

Слайд 2

Термоядерні реакції — це реакції злиття легких ядер, що протікають при високих температурах з виділенням великої кількості енергії. Необхідні для протікання термоядерної реакції умови: to = 107 – 108 o C відстань між атомами = 10-14 м Кінетична енергія, необхідна для подолання взаємного відштовхування, повинна збільшуватися в міру збільшення заряду ядра. Для злиття ядер необхідно подолати відразливі сили. Це можливо лише у випадку, якщо самі ядра володіють дуже великою енергією, в першу чергу, кінетичної енергією руху, тобто тоді, коли їх швидкість досить велика.

Слайд 3

Атом водню — найпростіший з усіх існуючих атомів. Він складається з одного протона, який є його ядром, навколо якого обертається єдиний електрон. Дейтерій (2H) — «важкий ізотоп» водню. Ядро дейтерію складається з протона і нейтрона. Існує третій ізотоп водню — тритій, в ядрі якого містяться один протон і два нейтрони.

Слайд 4

Головна послідовність Головна послідовність — це вузька смуга на діаграмі Герцшпрунга—Рассела, яка перетинає її по діагоналі. На ній розташовується понад 90% усіх відомих зір Чумацького Шляху, зокрема Сонце. Джерелом енергії зір головної послідовності є термоядерні реакції. Стадія перебування на головній послідовності — найтриваліший етап еволюції зорі.

Слайд 5

Нуклеосинтез Нуклеосинтез — процес утворення ядер атомів хімічних елементів під час еволюції Всесвіту. В надрах зірок постійно протікають реакції синтезу. Енергія, що виділяється у цих реакціях, випромінюється в навколишній простір у вигляді електромагнітних хвиль, завдяки чому зорі світяться. У зорях, подібних до Сонця цей процес відбувається через протон-протонний ланцюжок, а в гарячіших — через вуглецево-азотний цикл.

Слайд 6

Протон-протонний ланцюжок (водневий цикл) — низка термоядерних реакцій, у яких водень перетворюється на гелій. Даний ланцюжок є основним джерелом енергії зір невеликої маси (до 1,2 M☉), що перебувають на головній послідовності. Теорію про те, що Протон-протонни